Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek ha a férjeteken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha a férjeteken zavarná, hogy többet kerestek, ő van otthon a gyerekkel? Hogyan oldjuk meg? Hogyan viselkedhetnék másképpen?

Figyelt kérdés

Nem új problémánk, már 6 éve együtt vagyunk. Kicsit mindig zavarta, de most még jobban. Szeptembertől újra dolgozok, akkor másfél éves volt a kislányunk. Muszáj volt visszamennem dolgozni, már hamarabb is kellettem volna, de próbáltam kitolni minél későbbre. Úgy döntött hogy itthon marad a kislányunkkal. Januártól dolgozik újra, a gyerkőc pedig megy bölcsibe.

Mióta itthon van állítólag nem bántam vele jól, lenéztem. Én ezt sosem éreztem. Nem tudom miért állítja, csinálja ezt. Kicsit kezd elegem lenni abból, hogy az ő parái miatt én legyek a felelős. Ő sem keres olyan rosszul egyébként, szerintem az a lényeg, hogy közösen nagyon jól megtudunk élni. Hogy ki mennyit hoz haza teljesen mindegy. Ez a majdnem félév amit itthon töltött félek, hogy teljesen tönkretette a házasságunkat. Nem tudom, hogy mit tehetnék én. Hogyan növeljem egy kicsit az egóját?



2012. dec. 19. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Így is túl egoista és csak magára gondol,mit akarsz te növelni az egóján?Mondd neki,hogy örüljön annak,hogy jól éltek és mindenetek meg van,ne nyavalyogjon,sokaknak még munkája sincs.
2012. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Igaz, hogy a férjem munka mellett volt otthon a kislányunkkal. Nem okozott neki gondot az sem, ha felmosogatott vagy éppen kiteregetett azaz "noi" munkát végzett.

Elotte volt olyan is, hogy én dolgoztam o pedig munkanélkulivé vált. Ezt az idoszakot is csak ketten kozos erovel lehet átvészelni.

Saját magában kell rendbe rakni a dolgokat.

2012. dec. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
A ferjed dontese volt, hogy otthon marad, tehat talan elkepzelheto, hogy akaratodon kivul tortentek olyan esetek, amit a ferjed megalazonak tartott pl. Mivel mar dolgozni fog, ezert probalj figyelmesebb lenni, kenyeztetni, mivel ez hianyzik neki, a szeretet, a figyelmesseg!
2012. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A gyerekkel egyébként teljesen elvolt, úgy láttam élvezi, hogy kicsit együtt vannak. Jobban összecsiszolódtak.


Lehet így is nagy az egója, de nem tudok vele mit kezdeni. Már lassan tényleg csak azt látom, hogy nyavalyog, és ez bosszant, ezért gondolhatja, hogy lekezelő vagyok.

2012. dec. 19. 11:20
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj, hogy ő családfentartói státuszában érzi veszélyben magát, hogy te nem tudtál a babátokkal otthon lenni, ő meg annyit keresni, hogy eltartson addig titeket. És ha ez nem elég, akkor még az Anya szerepét is fel kellett vennie. Persze egyenjogúság, meg minden, de vannak férfiak, vagy a fériak többsége mélyen rosszul érzi ilyenkor magát, hogyha a családját nem tudja anyagi biztonságban tartani. Én a helyedben dicsérném a főztjét, mondanám neki hogy ügyesen bánik a gyerekkel és adnék neki férfi melőkat otthon, amiben érezheti hogy szükség van rá, mint Férfi. Villanyszerelés, barkácsolás, szögelés, csavarozás...stb, ilyenekre gondoltam. És persze a szexben is ő legyen most egy kicsit az irányító. Dícsérd a férfiasságát, mondd hogy szereted és semmiképp ne hozd fel az anyagiakat. Majd megnyugszik. Minden kapcsolatban van ilyen, csak van ahol pepitában :)
2012. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Mi nagyon reg ota igy elunk ferjem otthon van en dolgozom mert az en munkam tobbet keres es sok orat kell befektetnem. Szerettuk volna ha valaki otthon van a gyerekek miatt. Tobb eve a ferjem otthon van. mi ugy oldottuk meg o szerel javit a haz korul es mindenben ove az utolso szo ill o dont es o kezeli a penzt. Igy megmarad a becsulete a csaldfo szerepe. A kozos etkezeseknel is megadjuk neki a tiszteletet hiaba o fozott megis en kiszolgalom.
2012. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem meg nem neked kell "lefaragnod" magadból, ahhoz, hogy ő jól érezze magát. Ezek az ő érzései, az ő problémái, az ő tévképzetei, neki kell őket orvosolnia - a segítségeddel. Ha most lemész kutyába, azzal elismered, hogy igaza van. Nincs miért vezekelned, nyíltan mond el neki, hogy mit érzel és kérd meg, hogy kicsit tekintsen tovább a saját érzésein és kezdje el objektíven vizsgálni a dolgokat.
2012. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem a pénzről lett volna szó, el tudott volna ő is tartani minket, plusz kaptam a baba után a pénzt, így főleg jól éltünk. Egyszerűen olyan munkám van ami mellett nem ülhetek otthon évekig. Ezt tudtuk akkor is mikor vállaltuk a babát. Ő még maradhatna simán egy évet otthon ha szeretne, de nem akar. Dolgozni szeretne, pénzt keresni amit megértek. Remélem így lassan visszaállunk legalább arra a szintre ahol a gyerek előtt álltunk. Ha csak kicsit rigolyás azt elfogadom :)

Működök itthon úgy is mint feleség, anya természetesen. Ezzel nincs gondom.

2012. dec. 19. 13:20
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
A férfiak szeretik, ha a nő felnéz rá. Ez teljesen normális. Bizonyára nem lenézted őt, csak a férjed otthon nem kapta meg azt az érzést, amit a munkahelyén megszokott kapni. Vannak érzelmi szükségleteink. Ahogyan a nőnek szüksége van arra, hogy a férje szeresse, a férfinak meg arra van szüksége, hogy a felesége tisztelje. Ha magunkból indulunk ki, akkor úgy hisszük, elég szeretni őt, de nem, mert a tisztelet nagyon fontos a férfiak számára. Kérdezd meg tőle, hogyan tisztelhetnéd őt jobban, mitől érezné ezt? Mert ugye hiába tiszteled te őt, ha nem érzi. Lehet, hogy szavakkal, vagy érintéssel, vagy együtt töltött idővel, szívességgel, vagy ......kérdezd meg tőle. Kár a kulcsokat próbálgatni, hátha megnyitja az ajtót. Könnyebb elkérni a kulcsot hozzá. Azonban éreznie kell, hogy megérted őt, és oda akarsz figyelni az érzéseire. Mindannyiunknak vannak ugyanis érzelmi szükségleteink. No, és még valami. Egymás selfjét fontos tisztelni, azaz az énképét. A mondandón, meg a viselkedésen már lehet eltérés, mert mindenkinek engedtessék meg, hogy saját igaza legyen. Ezt csak azért írtam, mert itt az egó került szóba. Ha úgy érzem, hogy szükségem van arra, hogy a feleségem kifejezze felém a tiszteletét és nagyrabecsülését irántam, az egy jogos igény, egy érzelmi szükséglet, és nem egoizmus.
2012. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Maslow úgynevezett szükséglet-piramisa szerint:

Vannak:

I. hiány alapú szükségletek: "D" szükségletek, azaz hiányszükségletek → elérésük feszültségcsökkentéssel jár


1. Fiziológiai szükségletek: éhség, szomjúság, szexualitás


2. Biztonsági szükségletek: fizikai védettség, kiszámíthatóság


3. Szeretet, valahová tartozás szükséglete: gyengédség, viszonzott szeretetkapcsolat


4. Elismerés szükséglete: önbecsülés, mások általi elismerés, hírnév, becsvágy


És vannak:

II. növekedés alapú szükségletek: "B" szükségletek, azaz növelik a belső feszültséget → cél a bennünk lévő lehetőségek kiaknázása


5. Kognitív szükségletek: tudni, érteni, megismerni


6. Esztétikai szükségletek: szimmetria, rend, szépség


7. Önmegvalósítás szükséglete: elérni a bennünk rejlő lehetőségeket


A szükséglet hierarchia által kínált megoldások:


A szükséglet …: …és kielégítésének módja. Fiziológiai: Jó munkakörülmények, vonzó bér, lakástámogatás, ingyenes vagy támogatott munkahelyi étkezés. Biztonsági: Egyéni egészségbiztosítás, nyugdíjpénztár hozzájárulás, biztonságos munkakörülmények, nyugdíjas korig történő foglalkoztatás. Társas: Vállalati klub, sportolási lehetőség, közös bulik és kirándulások, nyílt kommunikáció Ego: Rendszeres pozitív visszajelzés, presztízst biztosító beosztások, megjelenés a vállalati újságban, előléptetés. Önmegvalósítás: Kihívó feladatok, karrier lehetőség, kreativitás támogatása.



Ez alapján tehát fontos, hogy a szükségleteink be legyenek töltve. Tehát a férjednek a mások általi elismerés,az önbecsülés, és az önmegvalósítás szükséglete (elérni a bennünk rejlő lehetőségeket, amit a munka is megadhat) alapvető szükséglete. Segítsd őt, hogy be legyen töltve minden fontos szükséglete azzal, hogy elismered őt.

2012. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!