Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok nagyon boldogtala...

Miért vagyok nagyon boldogtalan, van családom, barátaim, munkám, és mégis? Van még valaki így ezzel?

Figyelt kérdés
Pasim nincs, de amíg volt, akkor is boldogtalan voltam. Talén mert nem ő volt az "igazi", pedig jó ember. Nem értem, tényleg nem akarok boldogtalan lenni, de mégis. Nézegetem a képeimet, és látom, hogy mindegyik ugyanazt tükrözi vissza: nem vagyok boldog, citromba harapott arc, fénytelen szem. Bár az utóbbi pár évben volt pár dolog, családon belüli betegségek, szakítás hosszú kapcsolat után, munkaváltás. De nem értem, ezeknek vége, és egyre jobban jönnek össze a jó dolgok, és mégis nem térek magamhoz. Nem szeretném terhelni a környezetemet a boldogtalan mivoltommal.
2012. dec. 29. 01:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, és hogy megosztottátok velem a személyes tapasztalataitokat is. Jó volt olvasni őket :). Nekem is kell a változás. Elkezdtem ezen dolgozni, de még olyan sokszor jön a visszaesés, és ez miatt nagy elégedetlenséget érzek. Érzem a rossz tulajdonságaimat, van belőlük, ezek nem is olyan rég, kb egy éve kezdtek tudatosulni bennem olyan szinten, hogy változtatni akarjak rajtuk és mostmár egy halvány lila fogalmam is van arról, hogy hogyan tegyem ezt. Előtte amolyan saját kis világban éltem, elzárkózva, de egy idő után azon kaptam magam, hogy elkezdtem kifelé tekinteni a kis világomból, önismeretet tartani, érdeklődővé válni, figyelni az embereket magam körül.. És egy ideje elkezdtem elképzelni, összeszedni, hogy milyen akarok lenni, mi az, ami hiányzik belőlem de kellene, csiszolva a jellemem. Nem azt, hogy az emberek milyennek képzelnek el, hanem mi lenne valóban a helyes. "Mindig éreztem éppen akkor mit kell tennem"-hú, ezt szeretném én is elérni..

Hátráltat, hogy önbizalomhiányos is voltam/vagyok, kényszerképzetek másokkal és önmagammal szemben is stb (úgy éreztem mindenki utál, keresztbe akar tenni stb).

Kedves 2-es, akkor neked végül ez hozta a vágyott boldogságot, hogy a lelkire tetted a hangsúlyt, és hogy sikerült a változás? Mennyi idő volt, a 2 év után, hogy igazán érezted, boldog vagy? Talán ez a változás visel meg így, nem tudom? És neked 8-as, neked mi hozta? Ha van kedved részletesebben beszélni róla, szívesen olvasnám el.

Valahol legbelül már régóta éreztem, hogy a fizikai dolgok önmagukban nem hozzák meg a boldogságot, így nem is vártam el sokat a változásoktól, (a pozitívak) viszont frissítőnek jók voltak mindig, mert mégiscsak kizökkentettek a stresszes állapotomból és levettek bizonyos terhet. Fontosabbak kezdtek lenni számomra az emberi kapcsolatok is, és rájöttem, hogy ezekért is tenni kell, energiát befektetni.

"Minél több szeretetet adsz, annál többet kapsz vissza, ha rámosolyogsz egy másik emberre, ő is vissza fog rád mosolyogni, hidd el!" Ezt akkor tapasztaltam meg, amikor szeretetet kaptam, kölcsönösség elvárása nélkül (főleg flegmább periódusomban). Teljesen biztos vagyok benne, hogy ez is rásegített arra, hogy változni akarjak. És ne csak kapjam szeretetet, a mosolyt, hanem adjam is. Köszönöm neked is, 6-os, és viszont! Azt hiszem eleget halandzsáztam, bocs, hogy hosszú lett de jól esett leírni.

2013. jan. 2. 00:49
 12/14 A kérdező kommentje:
"Valahol legbelül már régóta éreztem, hogy a fizikai dolgok önmagukban nem hozzák meg a boldogságot, így nem is vártam el sokat a változásoktól" -habár próbálkoztam, ezt azért hozzáteszem.
2013. jan. 2. 00:53
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok. Igen, ez hozta a boldogságot, egy kis túlzással, mert aki elindul ezen az úton, az bizony érzi, hogy ez soha nem fog befejeződni. Mindig fejlődni kell. De ahogy elindultam ezen az úton, utána 2-3 hónapra rá szűnt meg a rossz kedvem, és utána kezdtem el nagyon jól érezni magam. Viszont minél tovább haladok, úgy érzem hogy egyre többek a (lelki) feladataim, de ez csak jó! :)

Egyébként nekem is volt egy időszak, amikor tudtam, hogy változni kell, de mégsem tudtam mit kezdeni magammal. Beiratkoztam egy másik egyetemre is, többet dolgoztam, tanultam, de csak még rosszabb lett. Majd egy kedves ismerősöm rávilágított, hogy bizony választani kell. Vagy az anyagi, vagy a lelki megvalósulás... És én nagyon az elsőben voltam, nagyon rosszul esett hallani, hogy MINDENT fel kell adnom. Tiltakoztam is sokáig, egyszerre akartam folytatni a két lehetőséget, de nem ment. Majd "megadtam magam", és újra tanácsot kértem az ismerősömtől. Mert rászántam magam ugyan erre, de nem tudtam mégsem, hogy mit tegyek. Ő azt mondta, hogy mindenkiben van egy belső hang, amihez ha fordulunk, segít. Mert igazából tényleg tudjuk, hogy mi szükséges saját magunk számára, csak a racionális tudatunk, egónk, elnyomja. Fogtam egy papírt - és bár nagyon hülyén éreztem magam - írtam saját magamnak egy levelet, amiben az állt, hogy a lelki fejlődés útját választom, és szeretném megérezni, szeretnék útmutatást kapni azzal kapcsolatban, hogy mit kéne cselekednem. Csak leírtam, ami jött belülről. Innentől kezdve minden nap gyújtottam egy gyertyát, és elolvastam sokszor egymás után ezt a szöveget. Tényleg totál hülyének éreztem magam, de kb 2 hét után szinte maguktól kezdtek jobb irányba változni a dolgok, és innentől kezdve kezdtem megérezni, hogy mi lenne a következő, helyes lépés. És itt már nem tűnt olyan lehetetlennek mint amilyennek ezelőtt tűnt. Sőt elég könnyű volt. Na, és innentől számítva telt 2-3 hónapba, hogy elmúlt az a mély depresszió. Persze közben folyamatosan tudatosan fejlődtem ennek segítségével. De hozzá kell tenni, hogy tényleg minden nap csináltam, egy napot sem hagytam ki, és azóta sem hagyok! Azóta persze jött magával, hogy jobban belemerültem a spirituális dolgokba, de ez csak jóval később.

2013. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
49%
Én nagyon boldog vagyok, szívesen adok a boldogságomból :) Nekem sincs pasim, anyukám azt mondta, hogy bár sose szült volna meg, de apukám szeret, van egy testvérem, vannak barátaim, és nagyon-nagyon boldog vagyok. Próbálj valami olyat csinálni amit szeretsz. Én például szeretek sportolni, a futás ingyen van, tavasszal megyek fél maratonra, és boldoggá tesz, hogy vannak céljaim, van miért felkelnem. Szerintem ez sok örömet tud okozni. Főleg amikor érzed, hogy közelebb kerültél a céljaidhoz. A barátok is nagyon sokat tudnak adni szerintem, a közös nevetések. Ne azt nézd, hogy mi rossz körülötted, hanem a legapróbb dolognak is próbálj meg örülni. 19/L
2013. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!