Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is ekkora felelőtl...

Szerintetek is ekkora felelőtlenség és szörnyűség, amire készülünk?

Figyelt kérdés

Hármasban élünk, a férjem, a lassan 3 éves fiunk és én.

Február óta szinte sehol nem talál semmilyen munkát, frissen végzett vegyészmérnökként, tapasztalattal az EGIS-nél, Richter-nél és Bálint Analitikánál.

Van ismerősünk Angliában, végre megszületett a döntés, kimegyünk hozzájuk, ha ott vagyunk, keresünk albérletet és munkát, bármilyet, de addig is szerencsére van bőven elég kezdőtőkénk.

Ők mindenben maximálisan segítenek, és több kinti ismerős is bíztat.


Ellenben minden itteni ismerősünktől, családtagunktól csak a hideget kapjuk, hogy semmire sem vagyunk jók, és még a pénz is elszórjuk, felelőtlenség elmenni innen, főleg gyerekkel.

A repülőjegy már megvan, így a döntésünk végleges, de nagyon rosszul esik, hogy itt mindenki, akinek támogatnia kéne, inkább véres rongyként kezel.

Szerintetek is ekkora bűn, szörnyűség és felelőtlenség?


Persze tudjuk, kint sincs kolbászból a kerítés, de én úgy érzem, aki már ott van, nem véletlenül bíztat, és okkal hívja Magyarországot viccnek.


Ti mennétek, ha lenne lehetőség?


2009. aug. 25. 18:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Bár már sokan elmondták, mennyire jó ötlet:) Nem maradhatok ki... Mindig azt mondtam, (korábban) hogy hazaárulás, meg lustaság, mert itt is lehet boldogulni akinek nem büdös a munka.... Nos, én lassan megőrülök itthon, és mennék és bánom, de sajna nekem nincs olyan végzettségem mint neked! Én közgazdász vagyok, de könyvelek... Hát közgazda mindnehol sok van... Nagyon gratulálok a döntéshez, és hiszem hogy menni fog!!! Én németországba mennék, ha mennék, mert vannak rokonok, de perfekt nyelvtudásom nincs... NA hát gürcölök itthon minimálbérért... MEhetek bébiszitternek hozzátok? nagyon szeretem a gyerekek:):):):) soksoksok sikert:) ÉS BÁTRAK VAGYTOK!!! aki irigy az gyáva.
2009. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd a családod egyben tartani akkor menjetek együtt! Ellenkező esetben vége a házasságotoknak. Érdemes próbára tenni magatokat de a baba miatt nem árt az óvatosság.
2009. aug. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyetértek azokkal, akik azt javasolják, hogy menjetek! A mai világban, ha még egy ilyen versenyképes diplomával, nagy és nemzetközileg elismert cégeknél szerzett tapasztalattal sem tud elhelyezkedni az ember itthon, akkor nem kérdés, hogy meg kell próbálni külföldön!

Mi is megpróbáljuk, jövő héten költözünk. Pedig nincs sok pénzünk, három havi albérletre van spórolt pénzünk, meg a vajaskenyér-szintű megélhetésre. De nincs más választásunk: a férjem havi 60 000 forintot keres, én a négy diplomámmal sem kapok állást...

És a rokonok minket is le akarnak beszélni. Azt mondják, jobb itthon vegetálni munka nélkül, mint kimenni az ismeretlenbe...

Pedig már kinn lévő ismerőseink minket is biztatnak, és egyetértenek azzal, hogy menni kell. Ez nem hazaárulás, hanem egyszerű létfenntartás. A gyereknek és nektek is enni kell, élni kell valahogy...

Sok sikert kívánok nektek, és remélem, megtaláljátok a számításotokat!

2009. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Az újabb válaszokat is köszönöm:)

Az utolsónak pedig egy hatalmas csokos szerencsét kívánok jövő hétre! Ti hova mentek?

2009. aug. 26. 11:51
 25/26 anonim ***** válasza:

En nem a lehuzos barataidat tamogatom felre ne ertsd, de:

-itt mindig csak egy "masodik" egy bevandorlo leszel...pont mint Mo.n a romanok vagy Nemeto.ban a torokok

-a gyereked is mindig csak masodik lesz...

-amig nem beszeled nagyon jol az angolt addig nagyon ganya melokat kapsz....

-itt is valsag van,sokan mennek haza/ mas orszagba, olyanok is akik mar evek ota itt elnek es dolgoznak.ha a parod nem beszel nagyon jol angolul akkor itt sem fog tudni elhelyezkedni a szakmajaban...

-csak olvass bele nehany kerdesbe itt, hogy hany "barat" ajanlotta fel a segitseget es meg az utolso bort is lehuztak a frissen erkezett magyarokrol...


Ez nem elrettentes akart lenni, en a legjobbakat kivanom nektek.

Ha mar megvan a jegyed akkor persze vagj neki, de en soha nem alapoznek senkire, akarmilyen "jobarat" foleg ha mar gyerekem van,es meg sosem voltam ott/nincs tapasztalatom.

Remelem hamar lesz munkatok ebben a nagy munkanelkulisegben es minden jol alakul.

Udv

2009. aug. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek is ekkora bűn, szörnyűség és felelőtlenség?"


Nem, csak Anglia pillanatnyilag éppen nagyon durva válságban van. A vendégmunkások tízezrükkel távoznak onnan. A különbség Magyarországhoz képest az, hogy az előrejelzések szerint Mo. kb. 2010 őszétől kezd kilábalni, Anglia pedig kb. 2012-től.


Ha előre rögzített állásotok van ott, akkor OK. Ha kivándorlás után álltok neki állást keresni, akkor eléggé kockázatos ez a terv.

2009. aug. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!