Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is ekkora felelőtl...

Szerintetek is ekkora felelőtlenség és szörnyűség, amire készülünk?

Figyelt kérdés

Hármasban élünk, a férjem, a lassan 3 éves fiunk és én.

Február óta szinte sehol nem talál semmilyen munkát, frissen végzett vegyészmérnökként, tapasztalattal az EGIS-nél, Richter-nél és Bálint Analitikánál.

Van ismerősünk Angliában, végre megszületett a döntés, kimegyünk hozzájuk, ha ott vagyunk, keresünk albérletet és munkát, bármilyet, de addig is szerencsére van bőven elég kezdőtőkénk.

Ők mindenben maximálisan segítenek, és több kinti ismerős is bíztat.


Ellenben minden itteni ismerősünktől, családtagunktól csak a hideget kapjuk, hogy semmire sem vagyunk jók, és még a pénz is elszórjuk, felelőtlenség elmenni innen, főleg gyerekkel.

A repülőjegy már megvan, így a döntésünk végleges, de nagyon rosszul esik, hogy itt mindenki, akinek támogatnia kéne, inkább véres rongyként kezel.

Szerintetek is ekkora bűn, szörnyűség és felelőtlenség?


Persze tudjuk, kint sincs kolbászból a kerítés, de én úgy érzem, aki már ott van, nem véletlenül bíztat, és okkal hívja Magyarországot viccnek.


Ti mennétek, ha lenne lehetőség?


2009. aug. 25. 18:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Én a helyetekben már itthonról elkezdtem volna álláshirdetésekre jelentkezni, fejvadászoknak elküldeni az önéletrajzomat. Több ismerősöm ment így ki, de ők már fix állásra.

Ha már eldöntöttétek, akkor induljatok én jobban előkészítettem volna a dolgot.

2009. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalok vagytok, kezetekben a sorsotok.

Persze, hogy menjetek! Sok sikert!

2009. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én pár évvel ezelőtt jöttem ki Angliába.Előbb a párom jött ki dolgozni majd 8 hónapra rá én és a fiam is.Nem mondom,hogy nekem könnyű volt,sőt most sem könnyű nekem,de nem bántam meg!Igaz nekünk nem volt senki ismerős aki segített volna,így mi tényleg csak magunkra számíthatunk. Ha van ismerős aki segít,és tudtok angolul,vagy van aki egyből tud nektek munkát adni,akkor ti se fogjátok megbánni ezt a lépést.De igazad van,itt sincsen kolbászból a kerítés,de azok a magyarok akik még mindig kint vannak,és boldogulnak több-kevesebb sikerrel azoknak tuti jobb itt az élet..Már megvetted a jegyeket,ezért azt tanácslom,hogy ne az otthoniak miatt fájjon a fejed,hanem élvezd a kinti új életet.Mert akárki akármit mond,itt másképp megy a mindennapi élet,és tuti jól fogjátok magatokat érezni.Sok sikert későbbiekben is!
2009. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Tudod ez a te ti életetek te csak támogatásra számítottál és irigységet kaptál,mert ,h nem lessz jó meg stb...Szerintem igenis meg kell próbálni mert ha nem lehet elszalasztod azt ami itt nálunk 1 nagyrakás szar.De külföldön megbecsülik az embert és a munkáját is,nem pedig az ,h ha nekem nem jó másnak se legyen.Én is nagyon szeretnék hajóra menni de előbb az angolra rákell gyorsítsak és ha minden jól alakul akkor febr.márc körül megyek is,ugyanis szaros 60000 eftból nem lehet megélni.Óceánjárón 1 takarító kb250 eftot keres és ez a legalja ennél már csak többet.Úgyhogy fel a fejjel és azt kívánom ,hogy sikerüljön és csak magatokkal ne másokkal foglalkozzatok.:):):)remélem tudtam kicsit segíteni
2009. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
VIGYETEK MAGATOKKAL!!!!! :)
2009. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanatig se gondolkodj , MENJETEK !!!

Ha nincs is kolbászból a kerítés a különbség akkora hogy hihetetlen. Vannak ismerőseim ott. Én is külföldön élek, fele annyit dolgozom mint régen otthon és NÉGYSZER annyit keresek.

Akik ellenetek vannak szimpán csak irigyek!

Sok sikert, jól döntöttetek!

2009. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Aki kint van, annak gratula, aki készül, annak sok szerencsét, aki marad, annak minden jót, remélem itt is hamarosan megáll a lejtő.

Újabb ismerősökkel (barátokkal?!) osztottam meg a jó hírt, de már nem is vártam mást.

A média a hibás, talán, hogy azt sulykolják az emberbe, hogy rossz itt, de máshol rosszabb, mindenhol utálnak, stb. Nembaj, majd meglátják:)

El sem tudom mondani mennyit segítettetek, ha elszontyolodom egy újabb szidástól, majd visszaolvasom a soraitokat.

KÖSZÖNÖM!

2009. aug. 25. 20:27
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ugyanez a tervünk, csak annyiban más, hogy nekünk még most fog születni a baba és várni akarunk még legalább 1 évet. Úgy akarunk kimenni, hogy előtte a férjem kimegy, visszadolgozza magát és kivesz egy lakást csak nekünk. Aztán mire ez megvan, akkor megyünk utána.

Mi már éltünk kint, sokkal, de sokkal könnyebb. Mondhatnám úgyis, hogy csak az eleje nehéz.

Úgyhogy én csak bíztatni tudlak és sok-sok erőt és kitartást kívánok!

2009. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
had menjek én is :) szeretnék nagyon, de valószínüleg csak az egyetem után tudok, ami 5 év... jó nektek. ne is gyertek vissza, sok szerencsét! Tudod, nagyon hálás lesz a kisgyereketek hogy nem kell majd nagykorában szenvednie az angollal, nagyon jót teszel vele ha kiviszed!
2009. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

20:28-as vagyok. Az lemaradt, hogy itthon sosem volt olyan főnökünk, mint kint. Értem ezalatt, hogy nagyon közvetlen, kedves és megértő volt és ami talán a legfonotsabb: mindig mosolygott.

Annyival is jobb odakint, hogy az emberek magukkal foglalkoznak, így van magánléleted. Bár magyarok okoztak némi csalódást ott is!

2009. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!