Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Tényleg bennem van a hiba?

SOS! Tényleg bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Férjemmel 1 éve vagyunk házasok, előtte 3 évig együtt éltünk. 4 hónapja megszületett a kislányunk, akár boldog is lehetnék. Azt tudni kell, hogy a férjemnek olyan vállalkozása van, ahol minden nap dolgozni kell, de tényleg: Karácsonykor, Húsvétkor, szombat és vasárnap. Mindig. Az igaz, hogy nem dolgozik sokat, mert du. 2-től már itthon van, de hajnal 3-kor kel. Szabadság sincs, esetleg csak akkor, ha néha kihisztizem. Mióta együtt vagyunk, utálom az ünnepeket, mert gyakorlatilag nincsenek. Szerinte örülnöm kéne, hogy van miből megélni. Már kezdem úgy érezni, hogy a rengeteg kompromisszum miatt, amit kötöttem, kezdek tőle elhidegülni, pedig szeretem. De ilyen áron örüljek, hogy van miből megélni? Tényleg én vagyok a hülye?
2012. dec. 31. 06:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha előtte már 3 évi együtt éltetek akkor tudtad, hogy mi vár rád. A mai világban sajnos a pénz nagy úr. Ha tönkre megy egy vállalkozás, akkor esély sincs arra, hogy utána normális életet éljetek.

Ne hisztizz, hanem azt próbáld meg normális hangnemben elérni, hogy legalább a délután teljenek el úgy, hogy néha csináltok közös programokat.

2012. dec. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülye nem vagy, csak kicsit értetlen. Ha mar együtt éltették 3 evet, akkor tisztában voltál vele, hogy ez van. Örüljünk, hogy megy a vállalkozás es van miből élni. Ha meg délután kettőtől otthon van, akkor semmi gond, lehet ünnepelni délután is.
2012. dec. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Tényleg benned van a hiba.
2012. dec. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De miért nem tudja időnként a férjedet valaki helyettesíteni, nem tud erre valakit betanítani?
2012. dec. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért mert nem nagyon van rá anyagi lehetőség. Nem dúskálunk a pénzben, hanem épphogy megélünk a vállalkozásból.
2012. dec. 31. 09:58
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem gondolhattad, hogy a vállalkozás és az üzlet tekintettel lesz arra, hogy gyermek születik?


Annak fényében, amit leírtál, nem kompromisszumot kötsz, hanem csak halványul az az álomkép, amit felépítettél magadnak, és emiatt csalódsz. Gondold végig, volt-e valaha reális alapja. Merthogy eddig sem volt ünnep, munka volt. Ha ilyen természetű a munka, akkor tényleg nem oszt nem szoroz, hogy megérkezett a pici, attól még nem végződik magától a meló.


Kicsit értékeld át a dolgokat, lehetnél hálás is azért, hogy a férjed minden nap 3-kor kel, hogy eltartsa a kis családját. Ha lehetne választani, biztos, hogy nem ezt választaná ő sem! Szerintem nem is érti, miért gondolod, hogy nem inkább veletek lenne a munka helyett, azért mondja, amit mond.


Ne utáld az ünnepeket, inkább próbáld meg úgy rendezni, hogy a munka ellenére lehessen neki is valami ünnepi hangulata. Ha 2-kor hazaér, még bőven bekapcsolódhat, ha nem azzal fogadod, hogy ma sincs ünnep, mert dolgozott szerencsétlen. Te és a kislány vagytok az otthona, értetek csinálja, te pedig legyél őérte az otthonteremtő.

2012. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és persze a kislányért is. Olyan az otthon, amilyen az anya! Te működteted!
2012. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, nem te és nem a férjed tehet erről. Ez a világ rosszul van összerakva. Sajnos attól még, hogy sokan azt írják neked legyél hálás a férjednek hogy korán kel és dolgozik, ettől még az érzéseid nem fognak változni max elnyomhatod még egy ideig. Azon is elgondolkodtam, hogy azt írod nem sokat keres ezzel a vállalkozással sőt ép hogy megéltek, enyhén szólva is ez gáz, mert akkor megfontolandó, hogy érdemes e ezt folytatnia, hogy ennyit dolgozik az éhbérért és nem e lehet ezen változtatni, mert akkor inkább dolgozzon olyan helyen ahol szintén keveset keres de többet tölthetne veletek, meg jegyzem én ezt tenném! Ja és akkor is ennyit dolgozott gondolom mikor nem volt gyermeketek. Egy kapcsolat halála (bármennyire is szeretik egymást)ha keveset vagytok együtt, te meg hiányolod az életedből, ezt nem fogja pótolni az ha megváltoztatod a gondolkodásod és azt mondod tisztelem mert sokat dolgozik!
2012. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én férjem rendes időbeosztással dolgozik, mégis alig látjuk a kislányunkkal. Jó, ünnepekkor itthon van. De normál időkben látjuk napi 2 órát, sokszor hetekig ez megy, és az a 2 óra is azzal telik, hogy már csak enni és fürdeni van energiája, aztán ájul be az ágyba.
2012. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
te dolgozol valahol?
2013. jan. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!