Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben hogyan tudnék...

Ilyen esetben hogyan tudnék jobban segíteni a páromnak? Hagyjam, hogy egyedül legyen, vagy beszélgessek vele erről?

Figyelt kérdés

Nos, a párom egyik idősebb munkatársát (2x annyi idős mint a párom, 50 fölötti, de a nyugdíjhoz még fiatal) kirúgták kb 1-1,5 hónapja. Nem azért mert rosszul dolgozott, a főnök meg volt elégedve a munkájával, csak épp "rosszkor volt rossz helyen". (Tudtán kívül falazott valakinek). A férfi sokszor lejárt a céghez, kérte a főnököt, vegye őt vissza. Ennyi idősen, semmi végzettséggel nem kapna sehol melót, nyugdíjba még nem mehet. Mondta a főnök, hogy jó, meglátja, gondolkozik rajta. Nem történt semmi. Nos, ezért ez a fickó tegnap lement a céghez, meghívta a közelebbi haverjait egy sörre. Beszélgettek, 30-40 percet. Párom aztán eljött, mert hazament fürdeni, mentünk boltba, tehát dolgunk volt. Este mikor épp összebújtunk volna, jött a telefon, hogy ez a fickó meghalt. Felakasztotta magát (gyalog indult hazafelé, és olyan úton ment, ahol szinte senki nem jár este 6-7 felé). Láttam, hogy lelkileg ez annyira megviselte (nem is beszélve arról, hogy azonnal fél6 lett), hogy még enni sem volt kedve. Nem tudtam mit kellene ilyenkor tennem, mit érez ő, aki az utolsó emberek között van, akikkel a fickó beszélt. Átöleltem, puszilgattam. Vártam, hogy hátha sír, vagy csak könnyezik, de semmi. Aztán megvacsoráztunk, és elég szótlannak tűnt, mondtam neki, ha valami nyomja a szívét, lelkét, én meghallgatom. Azt mondta, hagyjam békén ilyen hülyeségekkel, nincs semmi baja, csak fáradt.


Támogatni szeretném, lelkileg mellette lenni, de nem hagyja. Ellök magától (talán felelősnek érzi magát, ha hazahozza kocsival a fickót, ez nem történik meg), ami ugye érthető ilyenkor, de nem tudom hogyan segíthetnék így neki. Hagyjam, hogy magában őrlődjön? Vagy beszélgessek vele erről? Nem tudom mit is tehetnék. Ti mit tennétek a helyemben?


2009. aug. 26. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én biztos hagynám pár napig, főleg ha ő is ezt kérte. Ha már valamennyire megnyugodott, akkor már tudsz beszélgetni vele erről, meg óvatosan felhozni a témát, de egyenlőre szerintem hagyd. Persze legyél mellette,mond el neki, ha bármi van, akkor ottvagy és segítesz, tehát érezze, hogy támogatod őt, csak még ne nyaggasd.
2009. aug. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A férfiak nehezen sírnak.... pedig jobb lenne, ha tudnának!

Legyél figyelmes a párodhoz, de semmiképpen erőszakos, amikor elutasít, sajnos tudomásul kell venni. Talán most élte át igazán a kolléga problémáját. Biztosítsd róla, hogy hasonló esetben is szeretni fogod, és nem hagyod, hogy letargiába essen. Azt gondolom, hogy a munkatársak egymás között minden bizonnyal beszélnek a dologról. Elképzelhető, hogy lesznek még fejlemények, egyelőre csak várni tudsz. Fejezd ki aggódásod extra figyelmességgel.

2009. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megbántott tegnap, azt mondta aludjak a másik szobában. Átmentem, ott töltöttem 5 percet, vártam, hogy utánam jön, de semmi. Visszafeküdtem mellé, hozzábújtam, de láttam rajta, hogy nem tetszik neki. Éjjel többször forgolódott, mintha rosszat álmodna. Reggel meg mintha kicserélték volna, átölelt, puszilgatott stb.

Igazából a munkahelyén nincs ideje hogy ilyenről beszélgessenek, de hát kitudja.

(Remélem azért a főnöknek van egy kis lelkifurdalása...)

Tegnap is finomat főztem neki, ma is ezt tervezem. Örülnék neki ha az eddigi beszélgetéseink nem alakulnának át kínos 5 percekké, hogy nem tudunk miről beszélni.

Nem lenne mégis jobb, ha nekem "panaszkodna"?

Örülnék, ha megértené, rám bármikor számíthat.

2009. aug. 26. 07:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Elegendő, ha érezteted vele, főleg hogy már el is mondtad.

Várj a témával, ha eljön az ideje, úgyis előhozza magától. Jó ötlet viszont a figyelemelterelő egyéb elfoglaltság keresése. Ha rá tudod venni, menjetek sétálni, kirándulni, moziba, vagy baráti társaságba. Egy a lényeg: ne erőltess.

2009. aug. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kell neki néhány nap,mire feldolgozza a történteket,és tud beszélni róla.Talán az is eszébe jut,hogy őt is elküldheti a főnök,és akkor vele mi lesz?

Nem tudsz mást tenni,mint éreztetni vele,hogy mellette állsz.

2009. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Más munkakörben dolgoztak. (4 napra elmentünk kikapcsolódni, máris megállt az élet a párom nélkül, nem hiszem hogy őt elküldené, mert más "hülyét" nem találna aki mindent megtesz neki)

Nem akar elmenni sehova sem. :(

2009. aug. 26. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:
az elég hogy tudja h mellette vagy,meg bujsz hozzá,majd tulteszi magát ezen,csak ne nyaggasd
2009. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!