Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy még nem dolgoztam...

Lehet, hogy még nem dolgoztam fel a gyászt?

Figyelt kérdés

Édesapám pár éve meghalt. Teljesen váratlanul. Reggel még elment a telekre, este már nem jött haza. Volt még egy csomó megvalósítatlan terve, munkája, amit már nem tudott megcsinálni.

Azóta nincs olyan nap, hogy ne arra gondolnék, hogy nem tudom nekem mennyi időm van hátra, hogy bármikor meghalhatok én is, teljesen váratlanul. És azóta nem tudok várni, mindent azonnal el akarok intézni, mindent minél előbb be akarok fejezni. És ami a legrosszabb, mástól is ezt várom el. Például nincs türelmem kivárni, hogy valamivé alakuljon egy kapcsolat, mert nem tudom mennyi van még vissza. Nemrég volt egy barátom, de folyton sürgettem, így aztán szakítás lett a vége. Végül is meg tudom érteni, tudom, hogy én szúrtam el, de nem tudom kiverni a fejemből, hogy bármikor vége lehet.

Az ő halála előtt nem voltam ilyen, és újra olyan akarok lenni, akinek nem számít 1-2 nap vagy hét, majd meglesznek a dolgok. Hogy lehetnék megint ilyen?



2013. jan. 2. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha állandóan ezen pörögsz, akkor elfelejtesz élni! Tudod te mennyi minden mással tölthetted volna, csak a fele annyi időt abból, amit ezen a hülyeségen agyaltál?


Nézd egy kicsit pozitívan az életet. Egy időben én is féltem, hogy mi lesz ha meghalok vagy egy baleset vagy egy hülye ámokfutó...de a halál gondolatával meg kell békélni. Nincs olyan ember, aki túlélné, egyszer mindenki meghal, de ez az élet rendje. próbálj meg nem gondolni rá és élvezni a földi lét örömeit. :)


Rengeteg dologról maradsz le, ha nem lépsz időben. Apukád sem szeretné, hogy egy szürke, jelentéktelen emberként élj tovább a semmibe. Fel a fejjel! :)))

2013. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Igazat adok az előzőnek. Tudom az ember sok esetben számot vet magával, de csak akkor van esélyed a jövődet irányítani ha megpróbálod a jelent formálni, és nem azon agyalni, hogy mi történt. De tudom, hogy nagyon nehéz egy szeretett személy elvesztése, és annak feldolgozása. Légy erős.

Talán elmehetnél két hetente egy alkalommal fürdőbe (ha van lehetőséged termál fürdőt látogatni a környékeden), nagyon kikapcsol. Van számos dolog még amivel jót tehetsz most magadnak, tánc, vagy akár jóga, torna. Ezekbe, ha később lesz pasid, őt is bekapcsolhatod ha lesz kedve. Engedd el magad a megfelelő mértékben, és figyelni arra amit a te ritmusod kíván, ne arra amit a kétségbeesés vezérel.

Nem tudom hogy ezekkel segítettem e. Csak 23 éves vagy, és nem biztos hogy ezek voltak a megfelelő tanácsok, de a nagypapám elvesztése után akivel sokáig egy fedél alatt éltem ezek segítettek.

Ezeket a kikapcsolódásokat nem úgy kell venni, hogy uborkával a szememen wellneselek, csak tényleg törekedek arra hogy amit érzem hogy anno alternatíva volt, és most jól esne, megteszek. Remélem ez neked is egy jó tipp lehet.

2013. jan. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak 23 éves vagy, = 23 éves vagyok. Elnézést a nehézkes megfogalmazásokért, és hibákért :)
2013. jan. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!