Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a nagypap...

Miért viselkedik így a nagypapával a gyerek?

Figyelt kérdés

A gyereknevelés rovatban csak fiatal anyukák írnak, nekem most viszont nagyobb tapasztalattal rendelkező idősebb ember véleményére, tanácsára lenne szükségem.


A következő a helyzet:

Fiam 4 éves koráig nem találkozott a nagyapjával. (13 év után került elő apukám). Az első találkozások alkalmával nagyon nagy örömmel fogadta és azonnal nagy lett a "szerelem" közöttük. Közel fél év után úgy döntöttünk, hogy a nagyapa hozzánk költözik. Ekkor viszont azonnal megváltozott a gyerek hozzáállása. Erőszakos lett vele, durván és bántón szól hozzá, ütögeti, vicsorog rá. Egyedül csak rá, soha senki másra. Miközben a nagyapa türelmes, nyugodt és segítőkész vele.

Sosem maradtak kettesben (vagy max. amíg beszaladtam a postára kettesben voltak az autóban), tehát tudom, hogy nem tett a nagypapa semmit, amivel okot adott volna erre a viselkedésre.

Egy év telt el azóta és semmi nem változott. Sokáig én sem avatkoztam közbe, úgy gondoltam, hogy ez a kettejük "játéka", a kisfiam dominanciaharca a papával.

De mostanra már rettenetesen idegesít, hogy így viselkedik a fiam. Kb. két-három hónapja már nagyon mérgesen rászólok, büntetem de nincs eredménye. Velem édeske, tündérke, szófogadó, jófiú. Közben meg a nagypapára pofát vág, megüti (nem játékosan, hanem úgy hogy fájjon), direkt mindennek az ellenkezőjét teszi, mint amit mond, csúnyán visszabeszél, pofátlan és bunkó (és még csak 5 és fél éves).

Apukám nem nagyon meri nevelni, mondván az nem az ő dolga, nem ismerte 4 évig, nincs joga hozzá. Így inkább tűr, illetve már inkább elkerüli, bezárja az ajtót, elvonul...

Pedig ő az a fajta, aki mindig menne. Visz is minket ahová csak lehet, akár cél nélkül csak úgy autókázni, csak úgy kirándulni...de már elege van a fiam viselkedéséből. Ahogy nekem is...


Miért csinálja ezt a papával? Mit kellene máshogy csinálni?


Apa nincs a családban. Így élünk hármasban...


2013. jan. 2. 12:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy pont az a baj, hogy nincs apa a családban és "fél" egy férfi jelenlététől, hiszen eddig csak anya volt jelen. Szerintem féltékeny, mert azt akarja, hogy ne legyen ott állandó jelleggel. Hiszen te is tudod, hogy teljesen más dolog valakivel összejárni, és más együtt lakni. Ráadásul pont abban a korban van, aki bontogatja a szárnyait és feszegeti a határokat. Nekem 5 éves fiam van, és hidd el egy apa szerepet nem lehet pótolni. ezt látom is, amikor az anyja szól rá és amikor én, mint egy apa szólok rá. Teljesen másképp fogad nekem is szót, meg az anyjának.
2013. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Én ugyan anyuka vagyok, de szerintem 2 gond lehet, az egyik, hogy hozzátok költözve kicsit "elvett" téged tőle, a másik meg az, hogy nem szól rá. Igenis meg kell követelni a tiszteletet és nem szabad hagyni, hogy így viselkedjen vele. A gyerkőc így azt látja, hogy a papával mindent lehet.


Egyébként hasonló cipőben járunk, az én apám is lelépett, és eddig 8 hónap alatt 2x látta az unokáját és attól tartok ugyanolyan indokok miatt nem jön, amiért a tiéd nem nevel.

2013. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
56%
Első vagyok: ezt nagyon csak úgy tudod kikerülni, ha a nagypapa nem lakik veletek szerintem. Bár nem vagyok pszichológus :)
2013. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
A gyerek 5 évesen már egy önálló személyiség, képes eldönteni dolgokat, saját akarata van stb... Hiába szólsz rá, ha nem fogad szót, mit csináljon, üsse agyon? az se hatásos. Nálunk szerencsére elég a rászólás, és szót is fogad, igaz nehezen. De innen nagyon hiányzik az apa. Nálam ez egyértelmű.
2013. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja nincs a gyereknek azon kívül, hogy nincs apja.


Egyébként láthatásra sem viszi az apja? Mert ott éppen teletömheti a fejét a nagypapa ellen, bár ezt kétlem.

2013. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit az első ír, viszont van, amikor ez a helyzet elkerülhetetlen. Egy példa: Amikor az egyedülálló anyuka visszaköltözik a szüleihez.

Sok esetben laknak nagyszülőknél, de azért az nem elfogadott, hogy akkor a gyereknek tiszteletlenül kell bánni az idősebbel.

2013. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem a liberális nevelés.


Nem egészséges, ha egy gyerek apa nélkül nő fel, akármennyire is ez az elterjedt manapság. Sosem fogja tudni milyen a teljes család.


Egyébként tényleg kaphatna a seggére, ha ilyen ocsmányul viselkedik.

2013. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
19%

12:22-őt is valószínűleg sz@rrá verhették gyerekkorában...


Most el ne kezdd az 'én mintagyerek voltam, engem nem kellett' vagy az 'én is kaptam, mégis felnőttem' kezdetű demagóg dumákat.

2013. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

ha eddig kettesbe éltetek,akkor gondolom bárki mással így viselkedne aki hozzátok költözne.


anyira már nem pici,hogy ne lehessen rákérdezni hogy miért viselkedik így a papával?


elmondanám,hogy a papa mennyire szomorú amikor bántja,pedig ő mennyire szereti,stb..

2013. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%

Demagógia?


Azért valljuk be teljesen igaza van. Nézzétek már meg ezeket a mai kezelhetetlen gyerekeket. A tanárok félnek bemenni tanítani, már ha tanításnak lehet nevezni, amit ezek lehetővé tesznek. Gyakorlatilag csak jogaik vannak, kötelezettségeik nincsenek.

Nem kell senkit agyba főbe verni, de senkinek sem esett még baja egy jól időzített pofontól.

2013. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!