Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a nagypap...

Miért viselkedik így a nagypapával a gyerek?

Figyelt kérdés

A gyereknevelés rovatban csak fiatal anyukák írnak, nekem most viszont nagyobb tapasztalattal rendelkező idősebb ember véleményére, tanácsára lenne szükségem.


A következő a helyzet:

Fiam 4 éves koráig nem találkozott a nagyapjával. (13 év után került elő apukám). Az első találkozások alkalmával nagyon nagy örömmel fogadta és azonnal nagy lett a "szerelem" közöttük. Közel fél év után úgy döntöttünk, hogy a nagyapa hozzánk költözik. Ekkor viszont azonnal megváltozott a gyerek hozzáállása. Erőszakos lett vele, durván és bántón szól hozzá, ütögeti, vicsorog rá. Egyedül csak rá, soha senki másra. Miközben a nagyapa türelmes, nyugodt és segítőkész vele.

Sosem maradtak kettesben (vagy max. amíg beszaladtam a postára kettesben voltak az autóban), tehát tudom, hogy nem tett a nagypapa semmit, amivel okot adott volna erre a viselkedésre.

Egy év telt el azóta és semmi nem változott. Sokáig én sem avatkoztam közbe, úgy gondoltam, hogy ez a kettejük "játéka", a kisfiam dominanciaharca a papával.

De mostanra már rettenetesen idegesít, hogy így viselkedik a fiam. Kb. két-három hónapja már nagyon mérgesen rászólok, büntetem de nincs eredménye. Velem édeske, tündérke, szófogadó, jófiú. Közben meg a nagypapára pofát vág, megüti (nem játékosan, hanem úgy hogy fájjon), direkt mindennek az ellenkezőjét teszi, mint amit mond, csúnyán visszabeszél, pofátlan és bunkó (és még csak 5 és fél éves).

Apukám nem nagyon meri nevelni, mondván az nem az ő dolga, nem ismerte 4 évig, nincs joga hozzá. Így inkább tűr, illetve már inkább elkerüli, bezárja az ajtót, elvonul...

Pedig ő az a fajta, aki mindig menne. Visz is minket ahová csak lehet, akár cél nélkül csak úgy autókázni, csak úgy kirándulni...de már elege van a fiam viselkedéséből. Ahogy nekem is...


Miért csinálja ezt a papával? Mit kellene máshogy csinálni?


Apa nincs a családban. Így élünk hármasban...


2013. jan. 2. 12:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ne pszichológushoz vidd, hanem pszichiáterhez.

Ők orvosok, biztosan volt már hasonló esetük.

2013. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"Egyfelől a srácom maga a csoda. Bújik, szeretget, simogat, énekel, boldog. Az óvodában középpont, sok barátja van, az óvónők imádják. Másfelől meg ez, amit a papával csinál... "


Kissé elfogult vagy. Közel sem neveznék csodának egy gyereket, aki agresszív, verekszik, szemtelen és állatokat kínoz.

2013. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Egy gyereknek kellenek határok, különben nem érzi biztonságban magát. Amíg a papával így beszélhet, nagyon nincsenek..
2013. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Látod, Kérdező ez a gond. Megbünteted a gyermeked, de közben te is észreveszed rajta, hogy legszívesebben nevetne ezen az egészen. Mintha azt érezné, hogy "mit nekem a büntetés, utána úgyis megint az lesz, amit szeretnék". Nincs meg a tekintélyed a gyerekkel szemben, nem érzi, hogy súlyosabb következménye lenne a tetteinek.

Próbáld meg ezt még most kezelni, amíg 5 éves, mert később nehezebb lesz.


Amit saját családomban látok, azt tudom leírni. Unoka tiszteletlen a nagypapával, igaz ő nem kínozza az állatokat. Azt látom, hogy a nagyapának nincs olyan kedve már az unokával lenni ( 6 éves ), mert ordibál, erőszakos a gyerek. Ebben az esetben ennek az oka, hogy túlzottan ráhagytak mindent a gyerekre, nem tud a mái napig egyedül játszani, mindig kell, hogy legyen vele valaki. Ha büntetést kap, hogy pl. nem játszhat a playstationnal, ugyanúgy bekapcsolja, nem érdekli, hogy nem lehetne.

2013. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én is a pszichológust vagy pszichiátert javasolnám, mert ez nem normális. Azzal egyébként nem érsz el semmit, hogy bünteted, amiért nem szereti a papát. Ezzel annyit érsz el, hogy legközelebb nem fog az érzéseiről beszélni, mert fél a büntetéstől, vagyis megtanul hazudni az érzelmeiről. (Most cseszel ki a leendő barátnőjével.) Beszélj vele, hogy a papának ez fáj (meg a cicának is, stb.), engedd meg a papának, hogy fegyelmezze (kell az erős férfikéz), de szerintem gondold meg a pszichológust is. (érdekes, hogy félsz tőle... ha influenzás lenne, a körzeti orvostól is féltenéd? mert ez ugyanaz.)
2013. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
lehet valami pszichiátriai baja lesz, vagy félre van nevelve, vagy a nagyapja bántotta amit nem mer elmondani
2013. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Történt azóta vmi fejlemény?
2013. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!