Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan bánt a dolog, vagy...

Jogosan bánt a dolog, vagy nincs igazam?

Figyelt kérdés

Lassan két éve, hogy édesapám meghalt, de még mindig bánt ahogy a párom viselkedett. Tudom, hogy a párom jó ember és nem akart ilyen lenni, ezért nem is mondtam neki, de belülről bánt, és úgy érzem nehéz helyzetekben nem számíthatok rá. Jogosan érzem így?

Már évek óta együtt voltunk édesapám halálakor. Autóbaleset volt, gyorsan történt, kórházba került, és két hét után elhunyt, sajnos a kórházban már nem tért magához. Mindennap bementem hozzá, az elején a párom is jött velem, nagyon aggódott, de egy hét után, már elfogyott a türelme és ez fájt nagyon.

Azt mondta nagyon rossz látnia, hogy szenvedek és tudnia, hogy apukám sincs jól. Igyekeztem tartani magam, de ahelyett, hogy vigasztalt volna még őt kellett hallgatnom.

A második héten már az is zavarta, hogy sokat vagyok a kórházban és így (munka miatt) nem tudtunk találkozni és ezt szóvá is tette.

Normális ez?

Az igazi félelmem, hogy ha babát vállalunk ugyanígy elfogy majd a türelme és nekem a gondokat egyedül kell megoldanom és még az ő nyafogását is hallgatnom kell.



2013. jan. 2. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Abszolút jól érzed, és azt is jól látod hogy ha gyereklesz eléggé elöfordulhat hogy egyszer csak megunja és lelép.
2013. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Krozella válasza:
100%
Jogos, Túl sok lenne a stressz és a baba ahogy növekszik, nem lesz rá jó hatással a helyzet.
2013. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, igazad van, hogy aggódsz. Bár azért azt is érdemes figyelembe venni, hogy hány évesek vagytok. Azért egy 19-20 éves pasinál sztem gyakori az ilyen viselkedés, legalábbis a saját barátom is ilyesmi volt, most viszont 23 évesen látom rajta a változást pozitív irányban, kezd felnőni. Hány évesek voltatok, mikor ez történt?
2013. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
26 évesek voltunk akkor.
2013. jan. 2. 13:01
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jó ember és soha sem akarna nekem szándékosan rosszat, csak úgy nevelték, hogy soha semmivel nem kellett törődnie és mindenki az ő érdekeit nézte (egyke gyerek).

Ennek köszönhetően nagyon nehezen viseli, ha nem körülötte forog a világ, bár az évek alatt sokat fejlődött.

Nagyon szeretem, ennek ellenére is, de úgy érzem talán soha nem leszünk kész egy baba vállalására.

2013. jan. 2. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne szülj neki gyereket...aki egy hét után feladja a "strapát" ...az nem való apukának..Egy gyerek óriási felelősség, és egyedül nagyon nehéz.
2013. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt olyan párom, akit így neveltek, mindig saját maga volt a legfontosabb, ha nekem volt problémám, az sose számított, bezzeg az övé. Született egy gyereke, akit szeret, imád, foglalkozik vele, nem is ezzel van a baj. De sztem párnak/társnak még most sem való, hiszen most már nemcsak a saját bajait helyezi előtérbe, hanem a gyereket is. Nem tudom, hogy ehhez felnő-e valaha is, hogy igazi, megértő, segítőkész partner legyen. Én nem bánom, h nem én szültem neki gyereket.
2013. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen pasim,ha baj volt,sosem volt támaszom,olyankor nagy ívben került,csesztetett hogy ne legyek szomorú,pedig 3 év alatt egy haláleset és egy munkahelymegszünés miatt kellett volna mellém állnia,meg vagy kétszer betegség miatt pátyolgatnia (saját erőmből megoldotam mindig rövid idő alatt,de azért nah)

Többek között az érzéketlensége miatt dobtam ki.

Azóta van felesége,gyereke,ismerem a csajt,szegény nekem panaszkodott hogy mennyire félreismerte,semmit nem csinál,minden a csajra marad,a gyerek amikor beteg,akkor a pasi lelép a szülőkhöz hogy el ne kapja...

2013. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most kételyek vannak Benned,akkor ne Vele tervezd a jövődet,hiszen valószínűleg a megérzéseid helyesek.Nem véletlenül kételkedsz abban,hogy apának való-e a párod.
2013. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!