Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzitek magatokat kellemet...

Nem érzitek magatokat kellemetlenül, ha csak ti magázzátok a párotok szüleit a családban?

Figyelt kérdés
Mármint, természetesen alapvető tiszteletnek tartom, hogy nem letegezem őket, de annyira furcsa, hogy a családban MINDENKI tegezi őket. Persze a rokonoknál ezt nem csodálom, de hogy az apukája unokaöccsének feleségének előző házasságából származó kamaszgyerekei csak úgy tegezik a barátom majd' 60 éves apukáját, miközben én "Csókolom", "Tetszik-e még kérni", stb. De nem csak őket, hanem a családban lévő idősebb embereket is - én vagyok az egyetlen, akinek nem ajánlotta fel egyikük sem, hogy tegezzem. Ilyenkor kicsit úgy érzem, hogy én nem tartozom annyira közéjük...
2013. jan. 2. 22:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nem. Sőt, volt olyan barátom, akinek az anyja kérte, hogy tegezzem, de annyira nem éreztem természetesnek, hogy inkább magáztam tovább. Attól, hogy másnak ő a testvére-sógornője-akárkije, attól még nekem továbbra is a potenciális anyósjelöltem.
2013. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez tényleg tapló dolog. Nálunk keresztapámat kellett szigorúan magázni (15 évvel idősebb nálam), de az ő gyerekei (akik nálam 15 és 17 évvel fiatalabbak) nem csak bátyámat és engem, de a szüleinket is lazán tegezték. Pont 40 éves voltam, mikor nagy kegyesen azt mondta, innentől tegezzem. Én viszont most már élvezettel szigorúan magázom, mondtam neki, ne haragudjon, de nekem ez már egyszerűen nem megy.
2013. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Ennél sokkal viccesebb, amikor az ő családjában mindenkit (még a nagymamát is, aki arra kért, és csúnyán néz a csókolom-nál) tegezel, kivéve a szülőket.


Végül miután két éve együtt voltunk, kismilliószor aludtam náluk, segítettem reggelit készíteni, stb., az anyósjelölt felajánlotta, hogy tegezzem, így most ő tegezem, az apóst még mindig nem, így a legérdekesebb a szituáció.


Kétlem, hogy eddig ne éreztek volna odatartozónak, a páromtól tudom, hogy mindig vártak, örültek nekem.

Szerintem ebből ne vonj le messzemenő következtetéseket, ez csak egy szokás, nem olyan, mintha a vacsoraasztalnál elvennék a tányért, mikor te még eszel, hogy elég már!

2013. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
A férjem szüleit szerencsére tegezem, sőt, még a nagyszüleit is :) Bár az kicsit fura volt, de addig mondták, hogy már természetes. Egy régi barátom szüleit magáztam csak. Kicsit fura volt, főleg, hogy a nővére párja, akivel közel egyidősök voltunk tegezte őket, de nekem nem mondták.. Örülök, hogy végül nem oda házasodtam be :)
2013. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Párom anyukája körülbelül az első három perc után megkért hogy tegezzük egymást. Az apukája még nem hozta fel, kicsit furcsa így, de teljesen normális. :)
2013. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 évesen még mindig magázom az anyósomat. Viszont az anyósom estvéreit tegezem. Engem nem zavar mert így szoktam meg. Anyósom bátyja és 2 húga az első nap megkértek hogy tegeződjünk, anyósom nem.. Azóta valahogy így maradt..Ettől függetlenül nagyon szeretem őt, és ő is engem,mert nagyon jóban vagyunk..
2013. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

nálunk a párom tegezi a szüleimet kb. 1 év után ajánlották fel neki. én az ő szüleit magáztam, 3,5 év után (2012. nov.) ajánlotta fel az anyja, hogy már tegezhetem, teszem hozzá, addigra összházasodtunk (októberben). Szóval most anyukát tegezem, apját magázom. Amúgy nekem is igen rosszul esett, mikor pl. egy családi ebédnél a párom az én szüleimet simán keresztnéven szólította, én meg olyan kínosan éreztem magam, de mondjuk egyszer sem "bácsiztam-néniztem", mindig az volt, hogy "szívem, kérdezd meg anyukádat"... de nem vették, hogy nekem milyen kellemetlen.


amúgy mi 22, szülők 43-45...

2013. jan. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. a szülők összes testvérét tegezem, ez kimaradt
2013. jan. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt, hogy a párom szüleit tegezték a szüleim, a tesóm, a tesóm párja, csak én nem. Na ez milyen már.
2013. jan. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a Párom Apukámat, a párját és anyukám férjét tegezi a Párom, de Anyukámat nem. :) Először rutinból letegezte, de Anyukám ragaszkodik a magázódáshoz. Így szoktuk meg.


24N

2013. jan. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!