Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzitek magatokat kellemet...

Nem érzitek magatokat kellemetlenül, ha csak ti magázzátok a párotok szüleit a családban?

Figyelt kérdés
Mármint, természetesen alapvető tiszteletnek tartom, hogy nem letegezem őket, de annyira furcsa, hogy a családban MINDENKI tegezi őket. Persze a rokonoknál ezt nem csodálom, de hogy az apukája unokaöccsének feleségének előző házasságából származó kamaszgyerekei csak úgy tegezik a barátom majd' 60 éves apukáját, miközben én "Csókolom", "Tetszik-e még kérni", stb. De nem csak őket, hanem a családban lévő idősebb embereket is - én vagyok az egyetlen, akinek nem ajánlotta fel egyikük sem, hogy tegezzem. Ilyenkor kicsit úgy érzem, hogy én nem tartozom annyira közéjük...
2013. jan. 2. 22:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
6 éve vagyok a családjukban, már össze is házasodtunk, jön az unoka, de még mindig magázom anyósékat. Sógornőm pasija kb. fél éve jár a sógornőmmel, neki már felajánlották a tegezést simán tegeződik mindenkivel. Aztán a férjem meg csodálkozik,h kirekesztettnek érzem magam náluk...
2013. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem érzem kellemetlennek.

Nem is tudnám őket tegezni.

Egyrészt így szoktam meg, másrészt annyira nem is állunk közel egymáshoz.

Ez egy távolságot ad, ami kell is.

2013. jan. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem furcsa, én is így szoktam meg, bár van pár fura dolog nálunk is.

Anyósomék testvéreit, családját, apósom testvéreit, családját mind tegezem.

Az esküvőn anyós megkérte a barátnőmet!!!, aki a tanúm volt, h innentől tegeződjenek...

Após szintén az esküvőn arra a kérdésre, h a menyeddel nem táncolsz, azt válaszolta, nincs is menyem...

De ritkán találkozunk, tulajdonképpen innen messziről könnyed, és szép a kapcsolatunk:)

2013. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy,aki letegez- azt tegezd vissza,ha szóváteszi akkor kérd ki magadnak.Ennyi.
2013. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én barátom kb fél év után tegezhette apukámat, anyukám 1 év után kérte meg, hogy innentől kezdve tegezze.

Én a barátom anyukáját még a mai napig (2,5 év) magázom. Néha nekem is kellemetlen, hogy nem tudom hogy megszólítani, de lehet, hogy mostmár az lenne furcsa, ha tegeznem kéne. És az ő anyukája is magázza az anyósát, szóval szerintem én is magázni fogom őt, még ha barátom el is vesz.

2013. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én sem érzem magam a családban valónak, mert mindenki tegez mindenkit én a nagymamán és a lányain (párom anyukája is benne van) és egyik unokáján meg persze a páromon és annak nővérén kívül mindenkit magázok. Apósom, párom egyéb rokonait, elég sokszor jönnek, mindenki szija én meg csókolom. Ennyi. :-( Én nem kérdezem meg ha nekik így jó, akkor legyen jó. Lehet, h így sem maradok sokáig ennél a családnál, mert tényleg néha kirekesztve érzem magam.

24/N

2013. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!