Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terror otthon. Mit tegyek?

Terror otthon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek egy régi társasházban, van egy kb. 50 négyzetméteres lakásuk, mellette pedig egy 15 négyzetméteres kis szoba, ami udvarról nyílik, a lakás mellett van (régi házak...)...

Az anyám teljesen megőrült, folyamatosan terrorizál, minden nap elmondja hogy kiskoromba folyamatosan vert, bántott amikor nem tudtam magamat megvédeni ( vérző orr, minden nap pofonok stb.), olyan agresszív hogy felpattan a székből ok nélkül is, lökdösni kezd, sokszor megpróbál megütni, agresszív és teljesen elment a maradék esze is.

A lakás nagyon koszor, szinte minden ragad a retektől, vendéget hozni ide alig merek, mert ha át kell menni wc-re, vagy bármi, kiderül hogy néz ki az a hely... Anyám az utcáról össze szedi a lomokat, teledobálja vele a lakást, és szinte sosem takarít, amikor megcsinálok valamit, akkor azt szándékosan tönkre teszi, pl. a kutyáknak nem tesz le tálat, hanem szédobálja a húscafatokat mindenhol... A "konyha" nekik a cigiző, mindig telefüstölik, kaját csinálni ott szinte lehetetlen mert folyamatos fülszakító ordibálás mellett összerándult gyomorral nem tudok úgysem utána enni... A wc-t pl. sosem húzzák le, még ha szarnak akkor sem...

Átmenni úgy hogy ne találkozzak vele, nagyon nehéz mert a bejárati ajtótól két méterre van a szoba ahol alszik, és direkt sosem csukja be, a bejárati ajtót pedig évek óta nem csináltatták meg és hatalmasat csattan nyitáskor mert beragad... Bűnöző életmódot folytató hajléktalanokat hív át folyamatosan, ott vendégeli meg őket cigivel stb...

Szerintetek mit csináljak? 20 éves leszek, szerintetek is menekülni kéne inni? Esetleg hova mennétek? Ötleteket várok...


2013. jan. 3. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, innen sajnos tipli..főleg 20 évesen. Van munkád? Én elsősorban egy szobát bérelnék valahol a helyedben... Netán összefogva hasonló ismerősökkel, páran kivennétek egy kis lakást. Én így indulnék el.
2013. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

dolgozol?

akkor albi,akár társalbérlet,többen vesztek ki egy lakást,és gyakorltilag a szobát bérled,többi közös


ha nem dolgozol,keress melót,akár sori munkát,mind1,sok gyárnak van munkásszállója,a mostani helyzetnél az is jobb


érettségid van elég jó? Ha igen,egyetem,most kell beadni pont,szeptembertől koli,addig kibirod valahogy


nagyszülők,egyéb rokon akihez mehetnél?

2013. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad hogy tanulsz-e még vagy dolgozol. Bár mindegy is. Keress munkát és menekülj, méghozzá sürgősen. Ha van melód, albérletet is könnyen találsz, még ha csak szobát bérelsz az is jó. Átérzem a helyzeted, hasonlóból jöttem én is. És bármennyire hihetetlen, miután elköltöztem anyámmal való kapcsolatom is normalizálódott. Nem tudtunk együtt élni, hiába vagyok a lánya. A költözés segített.
2013. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már az első is írta. Vagy ha még tanulsz,akkor kolesz, vagy nagyszülők, rokonok?
2013. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"olyan agresszív hogy felpattan a székből ok nélkül is, lökdösni kezd, sokszor megpróbál megütni, agresszív és teljesen elment a maradék esze is."


Ilyenkor kimozogni hátra, majd egy bal egyenes-jobb csapott kombóval ráverni. Ha szerencséd van ezt a menetet pontozással te viszed, és mire 10-et számol rá Jani a hajlékony hajléktalan addigra te már ott se vagy.

2013. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sajnos még tanulok másfél évig... diákmunkát ezelött 2-3 évvel még kaptam, de mostanában az sem jön össze, csak nagyon messze vannak... rokonok nincsenek :(
2013. jan. 3. 11:31
 7/8 huntahunta válasza:
100%
Tudod.. lehet, hogy szereted őket mert mégis csak a szüleid de 20 év után sem fognak megjavulni ha eddig nem tették. Mindenképpen költözz el.
2013. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a családsegítőt is megpróbálnám, hátha tudnak vmit segíteni
2013. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!