Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöztem otthonról, a...

Elköltöztem otthonról, a szüleim elváltak, és apa volt ezmiatt a gyámügyön, de anyu megengedte hogy a barátomnál lakjak. Mi lehet a következmény, max elveszik a gyerek t-t? 15L

Figyelt kérdés

#válás #költözés #anyai engedélyem van rá #apa bement a gyámügyre a nem otthon létem miatt
2012. dec. 22. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat a gyamugy egy 15 eves gyerek párkapcsolatát nem fogja értékelni es anyádnak se sok esze van, ha ezt engedi. Apad jó eséllyel megkaphatja a felügyeleti jogot.
2012. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha anyád belemegy, hogy 15 (TIZENÖT!!) évesen a barátoddal élj együtt, akkor nem teljesiti a szülöi felügyeleti jogát.

Ha ez apádnak - jogosan - nem tetszik, akkor kérheti a gyerekelhelyezés megváltoztatását, és majdnem biztosan meg is kapja. Ettöl kezdve ö mondja meg, hogy hol kell élned, neked meg engedelmeskedned kell. Természertesen, ha apádnál laksz, akkor anyád köteles fizetni a gyerektartást apád felé.

Ha meg netán nem akarnál mégsem hozzá költözni, hanem a barátoddal maradni, akkor a gyámhatóságnak joga van téged intézetbe zárni.

2012. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha apukádnak van felügyeleti joga/láthatása (nem vonták meg vmi miatt) akkor kérvényezheti hogy nála helyezzenek el. Ezen esetben minden egyes alkalommal visszahozathat rendőrökkel a barátodtól, rosszabb esetben a barátod szülei is gondba kerülhetnek,h mindig "bújtatnak". Szerintem kérdezd meg apukádtól,h mit akar, és ha magához akar venni, költözz hozzá, ha pedig nem, akkor magyarázd el neki,h mindkettőtökkel kiszúr, ha nem enged. Amúgy anyukád hh megengedte? Nem tudtok megélni?
2012. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Apunak nincs láthatósági joga, a biróságon azt mondta kimondott idôt nem akar akkor megyek amikor akarok. A tesómmal nem jöttem ki jól. :/
2012. dec. 28. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!