Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tolódott ki a kamaszkor?...

Miért tolódott ki a kamaszkor? Miért képzelik a 20onévesek felnőttnek magukat?

Figyelt kérdés

Szintén huszonéves vagyok. Dolgozok, tanulok, sportolok, a barátaimmal is csinálok programokat.


De úgy látom sok huszonévesnél a bulizás a trendi, meg a papa-mama nyakán való élősködés. Meg a futó kalandok.


Nekem mindent magamnak kell előteremteni, de nem is bánom, mert legalább én vagyok az, amit elérek. És azt önerőből tettem!


Mégis én vagyok az, aki egyszerűen nem tud párt találni. Persze alkalmi kapcsolataim lehetnének. De én komolyra vágyom.


Miért mindig az szívja meg, aki becsületes módon tolja a szekerét?


2013. jan. 3. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Gratulálok, ügyes vagy!
2013. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Azért tolódott ki, mert az ember ma már 40 évet él.

Egyébként ez a mai társadalmi trend.


A becsületes embert eltapossák, ellehetetlenítik. Míg, aki lop, csal, hazudik, s egyéb kiskapukat használ az a sikeres, elismert ember. A fiatalok is ezt látják, követik.

(tovább bulizni, több nőt megrakni, érdekkapcsolatokat létesíteni stb)

2013. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
21 vagyok van egy férjem és egy 17 hós fiam. 18 évesen mentem férjhez a páromat 15 évesen ismertem meg. Sose nem drogoztam és nem voltam bulizós fajta. Nem sok barátom van, de azok kitartanak mellettem. Még mindig anyáméknál lakunk, nem azért mert élősködni akarunk rajta, hanem mert nem tudtunk elköltözni. Sok mindenen mentem keresztül így elég hamar fel kellett nőnőm.
2013. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Már bocsi, de attól ne lenne bárki felnőtt, hogy alkalmi kapcsolatai vannak?


Neked semmi bajod, csak irigy vagy.


Az egyetemi éveket, illetve egyéb tanulással és munkakereséssel eltöltött éveket pedig nem nevezném élősködésnek. Csak mert neked szar volt még nem semmirevaló, aki másképp él, mint te.

Láthatóan nem ők szívnak, hanem te.

2013. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Tudod hogy a két kérdés ellentmond egymásnak?? :)
2013. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Ezek szerint én élősködöm a szüleimen,csak mert itthon élek.Egyetemista vagyok,olykor van lehetőségem diákmunkát vállalni.Ennyi.

Én az itthon maradásomat inkább nevezném ésszerűségnek.Mi értelme lett volna ha 3 utcával arrébb költözni,albérlet pénzt,rezsit fizetni a semmiből?Csak,hogy elmondhassam magamról,hogy felnőtt nagylány vagyok?Egyébként a legtöbb barátom így él.A szüleink azt mondták,az iskola az első.Amíg tanulunk,természetesen támogatnak mindenben.És én sem bánom.Én is magam érem el a dolgokat,senki nem megy el helyettem vizsgázni,diák-melózni.

Ismered azt a mondást,hogy élni,és élni hagyni ? :)

2013. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

most tkp. a futó kalandokat irigyled a kortársaidtól?


sztem nem függ össze az önfenntartás a komoly kapcsolatokkal. lehet, h neked nincs időd ismerkedni, mert dolgoznod kell. nekem anno egyetem és munka mellett volt rá időm, a páromnak is. nem ettől függ.

2013. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Én azt nem értem, mi köze van annak, hogy önerőből értél el dolgokat ahhoz, hogy nincs párod???
2013. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd eljön az is mikor megtalálod a párod ezen ne aggódj. Nem kellene azon idegeskedned hogy mások mit csinálnak. A lényeg az hogy te elérd a céljaidat. Le lettem pontozva, nem tudom miért, gondolom azért mert elítélendő dolog fiatalon férjhez menni és szülni, főleg akkor ha még a szüleidnél élsz. Csak arra akartam kilyukadni hogy nem minden huszonévesnek a futó kaland meg a buli az első, vannak akik hamar felnőnnek és maguknak kell megoldani a próblémáikat. Ahogy nekem is magamnak kellett, nem mondom hogy nem kaptam segítséget, a főbb dolgok mégis rám maradtak.
2013. jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám elképzelni, hogy eltartsanak teljesen.


Jó dolog kikapcsolódni, de az a szülőkkel szemben, meg egyébként önmagával szemben is az embernek fonák dolog, ha bukdácsol az iskolában. Mondjuk az a szülő is érdekes, aki ennek nem tud gátat szabni.

2013. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!