Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy költözzek el itthonról?...

Hogy költözzek el itthonról? Mikor legutóbb próbálkoztam, anyukám öngyilkossággal fenyegetőzött!

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a kapcsolatom édesanyámmal. Úgy kezel, mintha a tulajdona lennék, és azt sem veszi észre, hogy felnőttem. Minden dolgomba beleszól. Egyetemet ő választott, nem tanulhatok ott ahol én akarok (bár folyamatban az átjelentkezés, de nem tud róla). Párkapcsolatba olyan szinten beleszól, hogy el sem merem mondani, hogy több mint fél éve van barátom, mert tudom mi lenne: zsarolás, megvesztegetés, fenyegetőzés és addig ügyeskedne míg szét nem választ. Anyukámnak köszönhetően bulímiás voltam, de sikerült kigyógyulni. Rengeteg a veszekedés, néha úgy érzem kicsinál. Sírógörcseim vannak és remegek. Pszichológushoz járok, de nem tud túl sokat segíteni ő sem.

Ha jól sikerülnek a vizsgáim, félévkor átvesz az az egyetem, ahova menni én akartam menni. Elég messze van, tehát adott a költözés. Fogalmam sincs hogy mondjam itthon, és mi lesz. Szeretnék tanácsot kérni, akik voltak hasonló helyzetben, megosztanátok a tapasztalataitokat? Hogy hozakodjak elő az egyetemváltással? Nagyon félek hogy mi lesz...

21/L


2013. jan. 3. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy nőrokonod, lehetőleg anyukáddal egyidős, vagy még idősebb? Akkor neki felvázolnád a problémát és ő beszélhetne anyukáddal, hogy engedjen utadra, ez az élet rendje stb. Ha te kezdesz neki egyedül, akkor valószínűleg megint előadná a múltkori jelenetet.
2013. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz öngyilkos. Aki hivalkodik ezzel, az csak zsarolásra használja.

Egyik ismerősöm a lányát és annak gyermekét teljesen kisajátította. A lány Németországban talált magának párt. Az anyja őrjöngött, hogy az unokáját nem viheti magával, és fenyegetődzött mindennel. A lány egyszerűen megszökött a gyerekkel. Anya úgy tudta, pár napos kirándulásra mennek. Kb 1 évig ment a haragszomrád. Aztán szépen megbékélt az ismerősöm. Nyáron már ott nyaralt a kint élő családjánál.

2013. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Apukád?
2013. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd, hogy ilyen szinten rádtelepedjen. Ez a te életed. Nem fogsz így boldog lenni. Azt akarja, hogy csak vele kommunikálj, elmar mindenkit mellőled, s egy vénkisasszony leszel.


Én a helyedben azt tenném, amit a 2.válaszoló is írt. Ez az öngyilkosság duma csak érzelmi zsarolás. Nem neked kellene pszichológushoz járnod, hanem neki.

Mindenképp kezd el élni a saját életed.

2013. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyádnak kellene pszichológushoz járnia, nem neked...
2013. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Anyud szorul segítségre, nem te. Ha engedsz, sosem kezdesz el saját életet élni.

Ha elmész, anyud szerintem nem fog kárt tenni magában, mert csak ezzel akar magához láncolni.

Ha megteszi, sem fog akarni meghalni, megint csak téged akar majd zsarolni. Egy öngyilkossági kísérlet viszont alapos indok a pszichiátriai kezelésre. Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de nagy szüksége lenne rá. Megfojt téged.

2013. jan. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb.


Édesanyád zsarol az öngyilkossággal való fenyegetőzéssel. Nem szabad vele törődni, bármennyire fáj is. Éppen ezért csinálja.


A többi leírom privátban.

2013. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Nehogy neked legyen buntudatod mert anyad dilis! Szerintem o pont ezt akarja, hogy orokre magahoz lancoljon es kozbe nem veszi eszre milyen onzo modon foszt meg teged a sajat eletedtol. Allj a sarkadra es csinalj amit akarsz addig ez a szituacio nem fog megvaltozni ameddig hagyod, hogy radszalljon. Minnel messzebb vagy tole annal jobb! Nagyon sok sikert az egyetemhez es a koltozeshez!!!! :)
2013. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Vidd el anyukádat,és mutasd meg neki a helyet ahova menni szeretnél,nézzetek meg mindent együtt,hátha ez segít!
2013. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!