Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális? Mit csináljak?...

Ez normális? Mit csináljak? (Tudom, hogy hosszú a leírás, de fontos, hogy válaszokat kapjak! )

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most fogok érettségizni, a barátommal 2 éve vagyunk együtt, így tervezzük az érettségi utáni összeköltözést, de van egy feltétele: szakítsam meg a kapcsolatot anyukámmal. Sokat veszekszünk, mert mindig felhozza a kettőnk családja közti különbséget.


AZ ÉN CSALÁDOM:

hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, a szüleim úgymond nyílt házasságban élnek. 40 évesek, de úgy viselkednek, mintha 18-ak lennének. Bulizni járnak a 10-en évesek közé külön barátokkal, barátnőkkel. Apukám szeretője rendszeresen van nálunk, amiről anyukám is tud, anyám a pletykák szerint 18-25 közötti fiúkkal kavar (amit barátomnak már rengetegszer visszamondtak és elég sokan).

Ha a pénzügyeket nézzük havonta megkapom a családi pótlékot, ami 23 ezer Ft, ebből magamnak kell kaját vennem, gyógyszert 3 havonta 8000Ft-ért, kontaklencsét 5 havonta 21000-ért, telefonszámlát fizetem, az havi 4000 + néha eszünk barátommal pizzát, moziba megyünk és vásárolok. Ez 23 ezer forintból nem megoldható, mamámék járulnak hozzá a további költségekhez, a szüleim egy forintot nem adnak szinte ezen kívül, csak a törpenyuszim tápját fizetik és néha az oltást, a komolyabb összeget például, amikor beteg volt a nyuszi 15 ezret fizettem ki félretett pénzből. Nem vagyunk gazdagok, nem várnám el, hogy adjanak, ha tudnám, hogy nem tudnának. De azt a pénzt amit a gyerekeikre költenének inkább magukra verik el, például anya amíg nem volt munkája a rám és a testvéreimre járó családi pótlékot költötte, ebből magának táskát és ruhákat vett, tőlem a dezodort és a biofokrémet is sajnálta, apukám a szeretőjének kb 5-8 ezer forintos hálóing szerűséget vett, tőlem sokszor a kaját is sajnálja. Anyukám eltitkolta, hogy a dédim küldött nekem pénzt iskolakezdésre, csak, hogy magára költhesse és én voltam a sz*r, hogy önző vagyok.

Régebben barátommal sokat veszekedtünk és annyira kiborultam, hogy megvágtam magam késsel, ezért pszichológushoz kellett járnom (lehet nem tettem volna, ha érzelmileg nem lettem volna labilis, aminek lehet anyáékhoz is köze van), a pszichológus nem tudta ezeket a durva részleteket, amiket leírtam és azt állapította meg, hogy el vagyok kényeztetve, amit anyám el is hitt és a mai napig ezt emlegeti, de, ha mondom, hogy akkor a pszichológus mit szólna, ha látná mi folyik itthon nem mond semmit. Például karácsonykor, ha kiskoromban is valamit szerettem volna azt megkaptam, nem első szóra, nem egyből, nagyszülői segítségével megkaptam, szóval ez szól a szüleim mellett, de például a szalagavatói költségeket is mamámék fizették és én a családi pótlékból, anyukám megígérte, hogy kifizeti a cipőt, amit a családiból vettem, amikor az árát kértem tőle letagadta, hogy ő ilyet nem mondott.


BARÁTOM CSALÁDJA:

Rendesek, spórolnak több, mint 20 éve csak, hogy a gyerekeik mindent megkapjanak, mindig van náluk kaja (anyukám nekem csak néha főz, akkor is spagettit vagy mirelitet), kapott lakást és fizetnek neki mindent.


Szóval barátom ezért mondja, hogy ne foglalkozzak, ne beszéljek főleg anyámmal, mert "senkiházi itthon mindenki".


Érdemes lenne rá hallgatni?



2013. jan. 3. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Halálra ítélt kapcsolat... Nem várhatja el, hogy válassz közte és a családod között.(függetlenül attól, hogy milyenek a szüleid)
2013. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves barátod van. Csak azért, mert ő azt akarja, hogy szakíts meg minden kapcsolatot, ne tedd. Ha már most, 2 év után ilyen komoly dolgokon veszekedtek, mi lesz később? Ha szeret, el kéne fogadnia, hogy neked ilyen csáládod van, neki meg olyan. Nem jó, hogy ilyenek a szüleid, de ha elköltözöl úgyis ritkulnak majd a találkozásaitok.


A barátod hány éves? Egy bizonyos kor felett azért már nem kéne elvárnia, hogy a szülei eltartsák, mert azzal sem biztos, hogy annyira jót tesznek vele.

2013. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Barátom most lesz 22, már dolgozik, 190 ezret keres havonta, az szülei általában kajával, tisztítószerekkel, kozmetikumokkal támogatják.
2013. jan. 3. 22:13
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt az a fontos, hogy te hogy érzel a családod iránt, s mit szeretnél?

Gondolom a barátodnak, esetleg a szüleinek sem fér bele az a nyílt házasság dolog, s haragszanak a szüleidre, amiért fontosabb nekik az aktuális szerető, mint a saját gyerekük. Én ezt is megérteném. Nekem se lenne ez elfogadott.

De nem vagyunk egyformák. Neked kell tudnod, hogy mennyire ragaszkodsz a szüleidhez, vagy mennyire állnak melletted.

Gondolom a testvéreiddel nincs baja a párodnak.


Egyre ügyelj. Még fiatal vagy, bárhogy alakulhat ez a kapcsolat. S neked kell tudnod, ha a srác szakítana, a szüleid melletted lennének-e.

2013. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én inkább azt érzem a soraidból, hogy Te magad sem vagy boldog ebben a családban. Elítéled a szüleid és szeretnéd, ha ők is "normálisak" lennének. Azzal, hogy leírtad és felsoroltad mennyi mindent kell venned a "költőpénzedből", arra következtetek, hogy nagyonis tudatos vagy, tudod, hogy mik a kiadásaid és nem szórod a pénzt (ahogy a szüleid), hanem spórolsz arra amire szeretnél.


Én inkább azt gondolnám át, ha most nem lenne barátod, mik lennének a terveid? Mert szerintem akkor is "menekülnél" otthonról, vágynál az önálló életre, de mivel ezt a barátod kéri, ösztönből véded a családod, még ha valahol egyet is értesz a barátoddal.

Szóval ezen gondolkozz, mi lenne, ha egyedül lennél :)

2013. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elsőre azt mondtam volna, hogy dobd ki a srácot, ne akarjon ennyire beszólni az életedbe. Aztán elolvastam az egészet. Tökéletesen igaza van, sajnos borzalmas szüleid vannak. Úgy látom te még eléggé kötődsz hozzájuk, ami ennyi idősen normális, de hidd el, nem sokat köszönhetsz nekik és rémes emberek. A pszichológussal pedig nem volt szerencséd (vagy totál idióta és nem hozzáértő), nem vagy elkényeztetve, sőt, rémes, aminek a szüleid kitesznek. Ilyen embereknek nem való gyerek.

Én azt mondanám, hogy ha barátod mindezek ellenére kiáll melletted és elfogadná, hogy hozzá költözz és támogatna, akkor legyen eszed, válaszd őt! Számomra ez nem is lenne kérdés! A szüleid viselkedése hihetetlen, semmit nem köszönhetsz nekik, nem törődnek veled, a párod családja rendes, támogatja a gyerekét és valószínűleg támogatnának titeket is, ha később összeházasodnának. Az ilyen támogató szülők általában nagyon kedves emberek, állítom, hogy tőlük több szeretetet kapnál, mint a szüleidtől.

Én a helyedben rohannék barátomhoz és örülnék, hogy ő olyan háttérrel rendelkezik, ami biztos és szerető családja van. (Mielőtt mindenki leszólna, nem arra célzok, hogy a pénze miatt válassza a barátját, de legalább egyszerűbb lenne az élete és a barátja valószínűleg szívesen segítene neki, így pedig neki is könnyebb lenne elvégezni a tanulmányait és később jó munkahelyet találni. Gondolni kell erre is, mert sajnos a nagyszülők nem lesznek ott örökké.)

Tudom, hogy nem vagy biztos a dologban és bár az én családom is megérdemel minden rosszat, amit rájuk mondanak, érthetetlen módon nekem is rosszul esik, amikor sértegetik őket. De hidd el, ha a párod rendes és szeret téged kedvesen bánik veled, akkor a legjobb döntés őt választani. Csak kérd meg, hogy majd a jövőben próbálja kevesebbet szidni a családodat, mert az téged elszomorít. De egyébként érthető lehet a dolog, biztos nem öröm neki sem visszahallani, hogy milyen a családod. Valószínűleg téged is ki akar onnan menteni, hogy ne ilyen emberek között élj. Hidd el, hogy ha nem szeretne, akkor inkább szakított volna. Akárkiért az ember nem vállal be ilyen családi hátteret, hanem inkább szakít.

Látom, hogy már régebbi kérdés, de ha még esetleg aktuális, akkor én tényleg erősen javaslom, hogy válaszd a barátodat.

Egyébként van valami fejlemény azóta?

2013. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A pasid netto 190000-t keres és még támogatja a családja?Van bőr a képén,ha elfogadja.Én sem kersek rosszul és inkább én segítem a szüleimet.
2013. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

aki szeret az tisztel es elfogadja a csaladodat akkor is ha hid alatt laknak es alkoholistak.

Aki tisztel teged az nem beszel igy a csaladodrol.

Csak ezen gondolkodj ele egy kicsit..

2013. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2016. okt. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!