Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem ez fontos, de mások...

Nekem ez fontos, de mások szerinte hülye vagyok. Tényleg ennyire nem normális dolog ez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátommal babát tervezünk. Szóba került majd az esetleges névválasztás is és én vázoltam a páromnak azt az igényemet, hogy semmiképpen nem szeretném, ha a gyerekünknek (amennyiben lány lesz) olyan neve legyen, amilyen nevű nőkkel a páromnak már volt dolga. Tudni kell a páromról, hogy elég nagy élvhajhász volt a húszas évei elején, amolyan röptében a legyet is típus. Én pedig nem szeretném, hogyha a későbbiekben majd a lányunkhoz szólna és történetesen lenne a múltjában olyan nevű ex, akkor az jusson eszébe, hogy azzal a nővel milyen volt, meddig voltak együtt, milyen volt az ágyban ésatöbbi.

Lehet hogy ez paranoia, de én ezt mindenképpen szeretném. :D

Szerintetek ez már beteges? :$


2011. jan. 22. 18:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
35%
hát jó gáz vagy.
2011. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
60%

Igen. Szerintem ez beteges. Hogy juthatna eszébe a lányáról egy másik nő, akivel sok évvel azelőtt kapcsolata volt.

Ha sok nője volt, akkor nehéz lehet a névválasztás. Nekem ilyen soha eszembe sem jutott, igaz fiaim vannak.

2011. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem, de ha tényleg annyi nővel volt dolga, akkor lehet a felére sem emlékszik közülük. Amúgy meg teljesen biztos, hogy ha lányotok lesz, nem az ex fog róla eszébe jutni
2011. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ebben a helyzetben az egyedül üdvözítő megoldás ha a te nevedet kapná. Nem gondolod??

Másik kérdés: Minden nőjéről tudsz?

Harmadik megjegyzés: szép dolog, hogy mindegyikre névszerint emlékszik.

2011. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
54%
Igen beteges! Az én férjem első felesége neve ugyanaz mint az enyém de amikor megszületett a lányom nem volt kérdés hogy az én nevemet kapja, soha eszembe sem jutott hogy a volt exe is az
2011. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
82%
Furcsa :) Mármint van olyan, hogy valaki egy adott névről asszociál valakire ezért nem akarja azt a nevet (ezt totál megértem) de nem biztos hogy minden nőjéről tudsz tehát nincs garancia arra hogy nem lesz olyan neve. Másrészt meg ha rég volt, hát már nem számít..
2011. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
55%

szerintem is beteges...Akkor ad a te nevedet..

Vagy nevezzétek cuncimókusnak..Ilyen nevű nője bizot nem volt...

De te mindenképpen kezeltesd magad,mert nem normális az,hogy a rég elfelejtett volt nők miatt aggódsz..Ugye féltékeny típus vagy??

2011. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
50%

Azt megértem, hogyha mondjuk előtted évekig élt egy nővel, akkor az ő nevét nem akarod a lányotoknak adni... Én sem akarnám. De felesleges a többi nevet kihúzni a listáról.. A párodnak ő a gyermeke lesz, és szerintem maga sem akarna olyan nevet választani neki, amiről másféle dolgok jutnak az eszébe, főleg hogy valószínűleg nem is tisztelte/tartotta túl sokra azokat, akiket fiatal korában felszedett.

Ha véletlenül olyan nevet kapna a lány, amilyen nevű személy előfordult a barátod életében, az egyetlen emberben keltene rossz érzéseket: benned. Az apának tuti nem a volt kalandja jutna eszébe, csak te kombinálnál azon, mi is történt régen..

2011. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem ha pl fiam lenne és Zoltánnak neveznénk el (az első komoly barátomat hívták így, 2 évig tartott) tuti néha akarva-akaratlanul is eszembe jutna egy-két kellemes emlék az exemmel kapcsolatban, függetlenül attól, hoggy imádom a párom és semmi pénzért nem hagynám el..
2011. jan. 22. 19:08
 10/40 anonim ***** válasza:
43%
Hajdúéknál új bébi lesz? Ne legyél már Te is olyan, mint a Kata, abból egy is sok. :D
2011. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!