Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Büszke lennél arra ha a...

Büszke lennél arra ha a gyereked ügyvédnek tanulna?

Figyelt kérdés
Egy másik hasonló témájú kérdés ihletett meg.

2013. jan. 4. 00:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Már nem sokan fognak, mert költségtérítéses lett, nincsenek állami helyek.
2013. jan. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az most mindegy, akkor vegyük úgy hogy előbb kezdte el a jogi tanulmányait.
2013. jan. 4. 00:56
 3/18 Tomikazu válasza:
76%
Én mindenkébben büszke lennék a gyerekemre akár MIT is tanul :)
2013. jan. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Örülnék neki hogy legalább tanul.

Azért próbálnám felhívni a figyelmét hogy nehéz elhelyezkedni, pláne fennmaradni az ügyvédi szakmában.

Ha örökli tőlem a "tehetségemet", nagy eséllyel ezen a pályán is fog elindulni: az osztályfőnököm középiskolában hónapokig próbált befűzni a diákönkormányzatba, miután jogszabályokkal megalapozva kioktattam a tömegközlekedési sztrájkok, és a természeti katasztrófák alatti jogainkról :D

2013. jan. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék neki de persze ez csak úgy működne ha ezt a hivatást ő választotta és nem én erőszakolnám rá.Az azért feltételem lenne,hogyha már egyszer elkezdte akkor fejezze is be ne gondolja meg magát félúton a diplomához,hogy mégsem ezt akarja.
2013. jan. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Büszke. De ugyanilyen büszke lennék rá, ha ácsnak, balett művésznek, konyvkotonek, vagy kertesznek tanulna.....
2013. jan. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%
Mivel én mérnöki beállítottságú ember vagyok, szeretném a gyerekemet is ebbe az irányba terelni, így nem igazán örülnék, ha ehhez képest ilyen egyszerű pályát választana, mint az ügyvédi. De ugyanakkor tiszteletben kell tartani, hogy az az ő élete és döntése.
2013. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

08:14-et én is irhattam volna

Mérnök vagyok,párom is,nem örülnék ha a gyerekünk egy olyan szakmát választana amivel éhenhalna kb.

2013. jan. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Én is és apukám is elvégeztük a jogot, egyikünknek sem volt jó tapasztalatai a hallgatótársak, az oktatók és később a kollégák erkölcsi szintjéről. Gondolom ma sem állnak e téren jobban.

Mindketten más területen (könyvkiadás illetve gyermekvédelem) dolgozunk.

A fiamat szerencsére egyenlőre a villanyszerelő hivatás foglalkoztatja. Nagyon büszke leszek rá, ha villanyszerelő lesz.

2013. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Nem vagyok álszent, százszor büszkébb lennék rá, mintha valami szakmát tanulna, amihez nem sok sütnivaló kell.
2013. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!