Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a férjemnek, hogy...

Elmondjam a férjemnek, hogy az anyja megint átveri?

Figyelt kérdés

Anyósom pár éve alkoholista. Szeret inni, nem akar leszokni, a férjem viszont ezért nagyon haragszik rá.

Az anyja mindig esküdözik, hogy le akarja tenni az italt, csak nem sikerül. Rengetegszer volt elvonón is. Legutóbb 200 km-re vitte a férjem egy intézetbe, mert remélte, hogy végre sikerül. Mikor hazajött 2 hét után, a párom boldogan újságolta, hogy az anyja olyan, mintha kicserélték volna és jót tett neki ez a tábor. Másnap készült ki, mikor megtudta, hogy az anyja megint részeg. Ilyenkor a férjem mindig összetörik lelkileg (pszichológushoz is jár már jó ideje).


Anyós hétfőn ismét bevonul az intézetbe. Ma megtudtam a nagymamámtól (nagyon jó barátságban van anyósommal), hogy legutóbb ott megismerkedett egy alkoholista férfival és hazafele jövet együtt ittak az állomáson. Szerintem csak bulizni megy oda. Az intézett mellett egy kocsma van :D

Elmeséljem neki mit hallottam, hogy ne reménykedjen, vagy hagyjam megint pofára esni? A gondom az, hogy máskor már próbáltam finoman célozni, hogy nem fog leszokni az alkoholról, de úgy tűnt a férjemnek ez rosszul esett. Szerintem azt hiszi, hogy szándékosan idegesíteni akarom és direkt rosszakat mondok az anyjáról.


2013. jan. 4. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz a férjednek akkor elmondod mi a szitu, ha meg besértődik akkor bocs de az őt jellemzi.


Amúgy van néhány mondat amin megakadt a szemem:


"Másnap készült ki, mikor megtudta, hogy az anyja megint részeg. Ilyenkor a férjem mindig összetörik lelkileg (pszichológushoz is jár már jó ideje)."


Mondd el a férjednek hogy csak azon lehet segíteni aki akarja a gyógyulást. (Ha az intézetben nem csak a pénzre - a betegek hozzátartozóinak pénzére - hajtanának akkor ezt közölték volna vele)


"Szerintem azt hiszi, hogy szándékosan idegesíteni akarom és direkt rosszakat mondok az anyjáról."


Az hogy téged vádol ilyennel, benned nem bízik neki még mindig jobb minthogy szembenézzen a tényekkel hogy az anyja megbízhatatlan (már nem az a megbízható érzelmi támasz aki mellett a férjed felnőtt). Emiatt én úgy érzem hogy a férjed nem nőtt fel lelkileg. Kövezhetnek meg akárhányan, én ezt veszem ki a sorokból.

A férjed nem szakadt el az anyjától. Ha az anyós alkoholizmusán nem is lehet segíteni (hiszen azon sose lehet segíteni aki maga nem akar kimászni a gödörből) a férjed lelki problémáin lehetne ha szembenézne azzal hogy ha tényleg szereti az anyját akkor tudomásul veszi az ő saját, felnőtt fejjel meghozott döntését miszerint alkoholistaként akar "élni". (Persze fontos kihangsúlyozni hogy ha később úgy dönt változtatni akar akkor a fiára számíthat. Viszont akkor azt komolyan is kell gondolnia!)

2013. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ne azt mondd neki hogy az anyja veri át, hanem az intézet.

Egy elvonókúra végén azért nem azt várja az ember hogy a kezelt "beteg" másnap már fejjel áll az árokban...

Egyszerűen mondd azt hogy a kezelésekről nem hallottál jót.

Innentől tovább lehet gyalogolni hogy ha a kezelések mégiscsak megfelelőek, akkor anyósban van a probléma.

Ha nem akar leszokni, nem is fog.

És tényleg joga van eldönteni hogy mit szeretne.

2013. jan. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elvonó után nagy önuralom kell, hogy ne szokjon vissza valaki az italról! Hiába a kezelés, ha nem tartja be az az utasítást, hogy nem szabad inni egyetlen korty szeszt sem, mert visszaszokik.

Nem a kezelés a rossz, hanem anyósod hozzáállása.

2013. jan. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd át:


[link]


Nagyon sok esetben nemcsak az alkoholista függ, hanem a családtagok közül több is "társfüggö" - magyarul nincs rá jobb kifejezés.

Azt jelenti, hogy a családtag az alkoholistát támogatni, mentegetni akarja, és azzal, hogy a saját életét a "megmentésre" teszi fel, saját maga is függö az alkoholista állapotától. IGy aztán idövel a saját élete is tönkremegy, és az alkoholistának sem segit vele.


Erre az állapotra tipikus, hogy ha valaki kritikus az alkoholista ember vislekedésével szemben, azt SZEMÉLYES támadásnak veszi, mert a tulajdonképpeni problémákat nem AKARJA észrevenni.

2013. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez mind szép és jó viszont tény hogy az ilyen gyűléseken inkább lerészegednek suttyomban, mert találkozik a sok alkoholista.amolyan részeg barátokra találnak és végre a másik nem szólja le azért hogy iszik ez van.Egy alkoholista apa lányaként írom ezt van már tapasztalat bőőven.Szimplán a dokitól kérjen olyan injekciót a párod ami miatt az anyuka nem tud inni mert akkor rosszul lesz tőle.
2013. jan. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Segíts neki, olvass utána a linknek, különböző fórumokon.

[link]

2013. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Tablettát már kapott, amire nem lehet inni, de nem vett be egyet sem az elvonón. Mikor kiengedték, akkor meg azt hazudta a férjemnek, hogy bevette és ráivott. A párom akkor is kikészült, mert minden nap attól rettegett, hogy tényleg beveszi, utána iszik és belehal. Azzal fenyegetőzött, hogy öngyilkos lesz. Mikor esténként rohantunk megnézni, hogy életben van-e, általában a konyhában ült és vedelt, vagy ájultan feküdt félmeztelenül. Aztán mindig bevallotta, hogy nem vette be a tablettát, hazudott. Egyszer bevallotta, hogy tényleg nem szedte a kórházban sem, azért, hogy mikor kiengedik hétvégére, akkor tudjon inni.
2013. jan. 4. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!