Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekem nem tudja hogy az...

A gyerekem nem tudja hogy az anyja vagyok, valamit megtiltják hogy elmondjam neki. mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Az egész 15 éves koromban kezdődött, első szerelem, igen... csakhogy terhesség lett a vége =S A fiú akkor 20 volt. Tüneteim nem voltak, csak a menstruáció elmaradása, de azt hittem az normális, hiszen akkortájt állt be. A 3. hónap után azonban kicsit gyanús volt a dolog, és kiderült, hogy baba van a dologban. Ekkor már nem lehetett az abortuszt, szóval kénytelen voltam megtartani. A fiúnak viszont volt jegyese... akivel később össze is házasodtak. A gyerekemet örökbe adtam nekik, hiszen ilyen fiatalon nem nevelhettem volna fel, főleg nem egyedül, mikor nekem a külföldön tanulás volt a tervek közt. Ők nevelték a gyerekemet, habár láthattam, de 18 évesen elmentem külföldre. Megpróbáltam úgy élni, mintha nem lenne gyerekem.. de időről időre mindig visszatért a gondolat, hogy ő van.

Most hazajöttem egy időre, és láthatom őt. Bevallom, nagyon jó érzés.. nem is láttam felnőni, és mégis annyira szeretem =) De ez az egyetlen jó az egészben. Én csak egy ismerős vagyok neki... mindig annyira fáj, hogy mást szólít anyának. Mit meg nem adnék, hogy engem szólítson így.... erre csak azt mondják, hogy "Azé a gyerek, aki neveli." ez igaz, ugye? =S

Azt mondták, hogy eszembe ne jusson elmondani neki az igazat, sem most sem máskor, de én nem bírom ezt! Hazugságban élni meg kegyetlen dolog.

A "fiam" most 6 éves. Tudom, hogy neki így a jó, hiszen azt a nőt szereti anyjaként, és ha megtudná az igazat, összedőlne az egész világa...

Szerintetek mit tegyek? Soha ne mondjam el neki az igazságot?


2010. jan. 12. 20:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj szerintem megérdemled... Már bocsi... 15 évesen egy felnőtt vőlegénnyel kavarni... Védekezés... És hogy nem volt tünet? Hát a legfőbb tünet, hogy elmarad a vérzés! Manapság tényleg ennyire tájékozatlanok a tinik? :O

Nem tudom hogy érné ha megtudná, meg azt sem hogy jó-e neki, de az tuti, hogy azoknak van joga eldönteni ezt akik nevelik őt. Legalább tanultál az esetből... Egy gyerek úgysem tud gyereket nevelni... És akkor most lehet lepontozni, mint a másik boldog 16 éves kismamánál! Valami ilyesmiről karattyoltam ott is! Csak az baj, hogy az ilyen történet van többségben nem az övé! :S

2010. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igazad van, megérdemlem :( Nem tudtam hogy vőlegény.
2010. jan. 12. 20:36
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem végleg jöttél haza, csak egy időre. Nem lehetséges, hogy te neveld a gyereket. Ha valóban szereted,akkor hagyd őt békén. 6 éve él abban a tudatban, hogy apu és anyu az övé.Szerinted mihez tud kezdeni azzal, hogy te vagy az anyja? Nem is ismer téged! Kicsi volt mikor elmentél, most belépnél az életébe, aztán újra elmész. Mit kezdjen ezzel egy kisgyerek? Lemondtál róla, kegyetlenül hangzik, de most már nincs közöd hozzá! Ne zavard össze! Bízd a szüleire, hogy mit mondanak neki, és majd ha ő akar téged megismerni, akkor lesz egy nagy beszélgetésetek!
2010. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Na ez nem egy egyszerű eset.Te fiatalon, gyerekként hoztál egy döntést, amivel tulajdonképpen megpecsételted a gyermeked sorsát. Ma már másképp látod, másképp érzel, de :

gyerekként a saját életedet ezzel a döntéseddel elrontottad, ne akard felnőttként a gyermeked életét is elrontani. Iszonyú törést okoznál a gyermekben. Az egymás nyakába borulás csak a filmeken létezik. Meggyűlölne mindenkit amiért hazudtak neki (ezt persze nem 6 évesen).

Neked sajnos ezzel a tudattal együtt kell élned, és elégedj meg azzal, hogy legalább láthatod, a közelében lehetsz ha akarsz, és örülj annak hogy boldognak látod a gyereket, és annak hogy jó helyen van, és tisztességgel nevelik.

2010. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nagyon tisztellek, mert fiatalon nagyon nehéz döntéseket hoztál meg.

Akárki akármit mondjon, a kicsidnek jó életet nyújtottál, végülis nem eldobtad hanem az édesapjával van.

Annak még nincs itt az ideje hogy elmond neki az igazságot. Kicsi még ehhez. Ha jóban vagy az apukával, akkor tartsd velük továbbra is a kapcsolatot, így láthatod a fiadat, mégha közvetve is, de jelen helyzetben be kell érned ennyivel.

Egyszer biztosan eljön az igazság pillanata, mégpedig akkor mikor már a kisfiú is érett lesz a dologra, magyarán felnő. Akkor talán megért majd téged és nem táplál irántad majd haragot.

Sajnos ez egy visszacsinálhatatlan döntés, de még mindig jobb hogy a közeledben van, ismer téged, látod hogy jól bánnak vele és szeretik, mintha azt sem tudnád hogy hol van, és mi történik vele.

Tanulj, dolgozz, légy szerelmes, alapíts családot, közben a szíved egy csücske az elsőszülött kisfiadé lesz, és eljön majd az idő amikor elmondhatod neki az igazságot.

Várd meg amíg felnő,ha most állnál elő a dologgal helyrehozhatatlan sérüléseket szenvedne a kicsi lelke, és azt nem érdemli meg.

Légy erős, és türelmes, és mint jó ismerős gyakran nézz be hozzájuk.

2010. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Te adtál neki életet, de nm te neveled, így nem te vagy az édesanyja. Tényleg nagyon rossz lehet, hogy mást szólít anyának, de nincs értelme tönkretenni egy családot, egy gyermek életét azzal, hogy beállítasz, én vagyok az anyukád. Lemondtál róla, akkor az volt a legjobb döntésed, bele kell törődnöd!

Reméld, hogy találsz egy férfit akitől lesz egy gyermeked, akit legalább ennyire,ha nem jobban szeretni fogsz. Talán ezzel pótolhatod az űrt, ami évek óta benned van! Valószínű egy saját gyermekeddel már könnyebben fel fogod dolgozni. Most már abban a korban vagy, hogy gyermeket vállalhatsz, talán ezért is mardos az egész!

2010. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Rövid leszek. Ne tedd tönkre a kicsi életét!


Elhiszem, hogy nagyon nehéz, nem bírállak, hogy miért kellett fiatalon lefeküdnöd valakivel (ezek szerint védekezés nélkül), jó döntés volt örökbe adni, jobb, mintha a kukában kötött volna ki szegény. Akkor így döntöttél, hogy más legyen az anyja, emellett most is állj ki. Azt a családot választottad, hogy felneveljék, maradjon is így. Lelkileg sérülne az a kisfiú, ha elárulnád a titkot! Ne tedd!!


Vígasztalódj azzal, hogy más, aki örökbe adja a gyermekét legtöbbször nem is találkozhat vele, azt sem tudja hol, kinél van. Te legalább láthatod néha. Bár lehet, hogy így a rosszabb? Minden esetre ne mondj semmit. Ő azt a nőt szereti anyjaként. Ne bántsd!

2010. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Nagyön önző dolog lenne belepiszkálnod a kisfiu életébe..szerintem ne tedd.
2010. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Szörnyű érzés lehet neked,nagyon sajnállak!Viszont szerintem sem volna okos dolog elmondani neki....felesleges fájdalmat okoznál.A "szülei" soha nem akarják elmondani neki mi történt?
2010. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy ez örökre biztos, hogy nem marad titokba és ki tudja, hogy mikor derül ki. Az egyik iker ismerőseimnek az iskolába kotyogta ki valaki, hogy őket örökbe fogadták amiről persze ők nem tudtak. Na az egy hatalmas törés volt az életükbe, pedig akkor már nagyok voltak és megértették, hogy miért nem mondták el nekik. A szüleik akkor bellátták, hogy jobb lett volna ha már úgy nevelték volna őket, hogy tudnak róla mert akkor természetes lett volna nekik ez a helyzet, hogy őket örökbefogadták, de annak ellenére annyira szeretik őket, mintha a saját gyerekeik lennének. Ehelyett, most bizalmatlanok, tele vannak kérdésekkel és rájöttek, hogy az egész életük és születésük története hazugságon alapul. Szóval lehet, hogy nála is az lett volna jobb ha már az elején tudja, hogy ez a helyzet mert akkor ez lett volna neki a természetes és nem lett volna neki akkora sokk, ha ez egyszer kiderül. Az is lehet, az lenne a jó ha még most tudná meg, mert most még nem biztos hogy haragudna emiatt akárkire is mert még elég kicsi ahoz, hogy ezt teljesen megértse, de ha már akkor tudja meg ha meg is érti akkor biztos, hogy valakire megharagszik, hiszen az ő élete is egy hazugságon alapul már kezdetek óta és ahogy az elején is írtam egész életén át ez biztos, hogy nem fog titokba maradni.
2010. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!