Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartási szerződést meg...

Eltartási szerződést meg lehet támadni?

Figyelt kérdés
Nagynéném aláíratott egy eltartási szerződést a nagyszüleimmel, azért, hogy én meg a tesóm ne örököljünk. Ők ott laknak helyben, mi messzebb. Meg lehet ezt támadni? A nagyszüleim szeretnek minket, nem hiszem, hogy rosszat akarnának, nem tudom, hogy a nagybéném mivel vette rá őket.
2013. jan. 4. 18:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalos akkor nem. Szerintem mondjuk teljesen jogos ha segítség kell akkor ők segítenek. És az örököljön aki a beteggel foglalkozik. Ő sem jó kedvében pelenkáz.
2013. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Nem lehetséges, hogy ha ők ott laknak helyben, tényleg gondozzák és eltartják a nagyidat?? Ti messze vagytok, logikus hogy a gondozásért, eltartásért nekik adja a házat. Vagy ha már mozdulni sem fog a mamád, eljár napi 4-5ször etetni meg pelenkázni, mosni, takarítani a mamádra?
2013. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

CSAK abban az esetben, ha a nagynénéd elhanyagolja a nagyszüleidet.


Mellesleg szerintem jogos, hogy aki ellátja az öregeket meg segiti öket, annak legyen belöle haszna, ne pedig az kapjon mindent, aki csak messziröl lesi az örökséget.

2013. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen gondozza, ápolja őket, akkor nem. Az elhanyagolást viszont annak kell bizonyítani, aki érdekelt, azaz nektek, illetve a szülőtöknek (a nagynéni tetsvérének). Ha ő már nem él, akkor nektek a tesóval.


Örülj neki, hogy nem neked kell pelenkázni, mosdatni, akár évtizedekig valakit. Pokoli dolog, hidd el. Nincs az a pénz, amiért elvállalnám.


A nagynémit pedig nem kell többé megismerni, ha tényleg azért csinálta, hogy kitúrjon benneteket az örökségből. Még ő is szorulhat pelenkázásra... :(

2013. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem kell pelenkázni senkit. Igen, a nagynéni visz pl ebédet, de anyukám meg minden hónapban pénzt küld a nagyszülőknek, mi ezzel támogatjuk őket.
2013. jan. 4. 19:06
 6/21 anonim ***** válasza:
Oké de ha nem tud enni, főzni egyedül akkor mire megy 2000Ft-tal.
2013. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Most lehet nem kell de pár hónap év múlva biztos.
2013. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat. Szerintem ha nem éreznék ők is, hogy ez így gáz, akkor nem a hátunk mögött csinálták volna... Mint mondtam, mindig is támogatta a családunk a nagyszülőket, amennyire ilyen távolságból tudjuk. Én anyut sokkal jobban sajnálom, látom rajta, hogy mennyire fáj ez neki. Mintha valami hálátlan, gonosz családtagok lennénk, akiket ki kell utálni a családból.
2013. jan. 4. 20:21
 9/21 anonim ***** válasza:
De most mi a fene bántja Anyukádat az, hogy nem fog egy fél lakást örökölni? Mert ettől még meglátogathatja nem kitagadta őt.
2013. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sajnos ezekkel a dolgokkal szembe kell nézni. Azt hogy kire mit hagynak bízzátok rájuk és ne durcáskodjatok ilyen miatt. Én is fenntartom magamnak a jogot arra hogy eldöntsem halálom után kire mit hagyok. Az eltartási szerződésben nincs semmi kivetni való. Amúgy elküldeni néhány ezer forintot szép dolog, de nem ugyanaz mint minden (más)nap a konyhában gürcölni, csomagolni és elhordani a kaját amit esetleg a zsémbesebb családtagok semmire sem becsülnek. Az meg hogy a hátatok mögött lett intézve nem is annyira meglepő hiszen kimondva a dolog kínos, de korántsem jogtalan. Fogadjátok el és ne csináljatok a dologból perpatvart, mert nem érdemes. Amúgy mekkora a távolság? Milyen gyakran látjátok őket?
2013. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!