Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartási szerződést meg...

Eltartási szerződést meg lehet támadni?

Figyelt kérdés
Nagynéném aláíratott egy eltartási szerződést a nagyszüleimmel, azért, hogy én meg a tesóm ne örököljünk. Ők ott laknak helyben, mi messzebb. Meg lehet ezt támadni? A nagyszüleim szeretnek minket, nem hiszem, hogy rosszat akarnának, nem tudom, hogy a nagybéném mivel vette rá őket.
2013. jan. 4. 18:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez meg pont olyan, mintha kitagadta volna. Pedig tényleg semmi rosszat nem tettünk. Nem az örökség miatt, arról még le is mondtunk volna, nincs rá szükségünk, ha a nagynéni odaáll elénk, hogy neki kell a ház, azt mondtuk volna, hogy vigye. De így olyan, mintha ügyvéd és fondorlat segítségével kell kitagadni minket a családból. Mintha másodrendűek lennénk...
2013. jan. 4. 21:13
 12/21 A kérdező kommentje:
Amúgy rá próbálom beszélni anyut majd, hogy ne küldjön több pénzt. Akkor majd meglátjuk, mennyire nem ér semmit az a pár ezer forint, ha ennyire semmibe kell venni. Most nagyot csalódtam. Tényleg nem egy eladhatatlan ócska vidéki ház ára hiányzik, hanem hogy úgy tűnik, nem vagyunk elég jók... Havonta tudunk menni, 160 km, annyi pénzünk nekünk sincs, hogy hetente leutazzunk. De anyu majd minden nap beszél a mamával telefonon.
2013. jan. 4. 21:17
 13/21 anonim ***** válasza:
51%

A nagyszüleid arra hagyják a saját vagyonukat, akire akarják, és aki szerintük jobban megérdemli azt.

Nekem igencsak visszataszitó, amikor valaki ez ellen kapadozik, föként úgy, hogy az, aki kapja, tényleg sokkal többet tesz az öregekért.

Az eltartási szerzödés meg kizárólag a nagyszülökre tartozik, miért kellene azt az egész rokonsággal közölni. Szerintem ök eleve tudták, hogy ti ezek elkezdtek hözöngeni és ezt akarták maguknak megspórolni.


Törödjetek bele, hogy ez a nagyszüköl akarata, és kész.

2013. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

" a nagynéni odaáll elénk, hogy neki kell a ház, azt mondtuk volna, hogy vigye. "


De miért kellene oda állni elétek, hisz nem a ti házatok?

2013. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mert anyám és a nagynéném testvérek. Mert anyám okosabb és szorgalmasabb volt, saját erőből járt iskolába, szerzett munkát a nagyvárosban, és mert tényleg szuper anya és nem hálátlan gyerek. A nagynéni semmire nem vitte az életben, ott áll 50 évesen, ugyanabban a faluban lakik, a férje dolgozik, az ő pénzéből élnek, és azért van annyi szabadideje mert nem csinál semmit... Anyám meg éjszakás-nappalos nővér az intenzíven és mégis a "roppant magas" állami nővéri fizetéséből mégis támogatja az édesanyját. Most akkor kire kellene a nagyszülőknek büszkének lenni?
2013. jan. 4. 21:41
 16/21 anonim ***** válasza:
29%
Jaj kérdező inkább hagyjuk, nagyon gyerek vagy még ebben a témában. Talán azért nem dolgozik mert a nagyit ápolja, lehet olyan baja van amit nektek el sem mondanak.
2013. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

De még mindig nem érted, hogy ha küldenek mondjuk 5000Ft-ot és a lakás kerítésig nem tudok kimenni akkor a pénz semmit nem ér max wc papírnak jó.

Nem azért kell támogatni egy szülőt mert örökséget hagy ránk hanem azért mert becsületesen felnevelte Anyukádat is.

2013. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem azért nem dolgozik, mert a nagyit ápolja, amióta férjhez ment nem dolgozik, meg szakmája sincs. Na mindegy, akkor szerintetek biztos anyámnak fel kellene mondania, odaköltözni a nagyihoz és akkor megérdemelné az örökséget, meg egyáltalán a közös dolgok megbeszélését. Ne legyetek álszentek, ez nyilván az anyám kizárása okán történt, a nagynéném meg a nagyszülők összebeszélzek azért csinálták. Nem anyám akart bárkit is kiforgatni a vagyonából...
2013. jan. 4. 21:54
 19/21 anonim ***** válasza:
De az Anyukádnak nem a vagyona. Az a nagyszülők vagyona, nem kötelező senkire sem örökséget hagyni. Ha a nagyszüleid utolsó napjukon az ablakon dobálják ki a vagyonukat akkor sem szólhatsz semmit.
2013. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
30%

Nos én minden héten megyek a nagyszüleimhez. Ők 120km-re laknak tőlünk. Mentem amikor heti 78 órákat dolgozta és akkor is mentem amikor félméteres hó volt vagy éppen jég esett. Ne értsd félre, becsülendő az hogy küldtök haza némi pénzt, de mindenki vessen számot arról hogy a küldött pénzre van-e nagyobb szükségük vagy arra hogy egy-két hetente valaki megölelje őket és megkérdezze tőlük hogy hogy vannak.

Anyukád és a nagynénéd helyzete is érdekes. Anyukád elment a nagyvárosba dolgozni és a saját lábbán élt meg. De neki nem szólhatnak a bajban! Nagynénéd az aki (ha a férje pénzéből is él) ott van ha szükség van rá. Nem ítélkezni akarok, ne értsd félre, de nagyon egysíkú a gondolkozásod.

Jól mondtad, hogy meg kellene szüntetni a havi pénzküldözgetést. Csak azon nem gondolkoztál még el hogy a felszabadult tőkét lehetne látogatásra is fordítani. Anyukád nem hálátlan gyerek, de te az vagy a nagyszüleiddel szemben, mert csak a saját helyzeteden keresztül tudod mérni az ő életüket.

Remélem nem sértődsz meg azon amit írtam és sikerül egy kicsit elgondolkoztatni téged azon hogy miért is történnek körülötted ezek a dolgok. Az életet nem lehet aranyban mérni.

2013. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!