Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek férfi vagy nő...

Szerintetek férfi vagy nő tesz meg többet a családért?

Figyelt kérdés
általánosságba kérdezem
2013. jan. 5. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Egy NORMÁLIS családban nincs különbség köztük, mégha nem is ugyanazt csinálják pontosan.
2013. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
A nő.
2013. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
A férfi.
2013. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Ezt nem lehet patika mérlegen lemérni. A nő dolgozik, gyerek van, ellátja. A férfi viszont robotol, túlórázik,

hogy megélhessenek. Mikor kinek van több ereje, húzni az igát néha a másik helyett is.

Normális kapcsolatban mindkettő egyformán dolgozik, és tesz meg minden tőle telhetőt a családért.

2013. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
az én környezetemben a nö és még csak megbecsüülve sincs. föz most takarit gyereket nevel, orvos, tanulás, közbe csinálja a saját munkáját, a pasi talán a kertbe ügyködik valamit meg ugye a napi meloja,és ennyi,mert a többia nö dolga. igen volt annak idején mikor a pasi tartptta el a családot. azota a nö kapott egy 12 orás állást is a háziak mellé csak ezt sokan elfelejtik.nem személyes, ez csak nagy átlagosság nálam.
2013. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Egy család attól működik, akkor jó, ha mindkét felnőtt végzi benne a maga feladatát, és mindkettő egyformán fontos benne.
2013. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarom általánosságban véve lehúzni a férfiakat, csak a saját tapasztalatomból tudok kiindulni. Szóval az általam ismert legtöbb családban ez így néz ki.

A férfi: pénzt keres.

A nő: pénzt keres, kiszolgálja a férfit, neveli a gyerekeket, főz, mos, takarít, lelki segélyt nyújt, konfliktust kezel.

2013. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Az ideális az lenne ha ez 50-50%-ban elosztható lenne a két fél között.

Kamasz vagyok,de amit eddig észrevettem az az,hogy általában az anyuka tartja össze a családot.

Hisz én is ha kérek valamit apától az az első válasza,h: Beszéld meg anyáddal. :)

Így azt mondom,hogy a nőkre több felelősség hárul :)

2013. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a legtöbb családban eddig az általános felállást láttam: apuka karrierista, anyuka meg a karrier mellett próbál gyereket nevelni, háztartást ellátni.


bár van egy ismerősöm, akinél fordított: apuka pesztrálja a 3 gyereket, anyuka meg karrierista. ja, persze apa is melózik, csak épp otthon ez nincs megbecsülve, mert asszony a nagy fejes a nagy cégnél, a fickónak meg átlagos melója van.

2013. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

a nők erzelmesebbek,így alapvetően a család jó működéséhez ők teremtik meg az alapot..ők kezelik jobban az érzelmi dolgokat,de persze ehhez kell egy együttműködő társ..

a hazimunka meg egyéb,szerintem nem számít a szó szoros értelmében a csaladert tett dolognak..Ilyesmiben nálunk 50-50,a férjem is viszi orvoshoz a gyerkocot,tisztában van minden nyavalyajaval,itthon is éppen az végzi a hazimunkat,akinek több kedve van/ráér...szóval ha itt sokan a férfiakat szidjatok,mert "kizsakmanyolnak"gondoljátok nyugodtan arra,hogy mindenkinek olyan párja van,amilyet választott magának..

2013. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!