Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátanátok a szüleiteknek...

Megbocsátanátok a szüleiteknek ha átvertek 15 évig? És kiderül, hogy nem is az apátok az igazi apátok? Meg lehet ezt bocsátani?

Figyelt kérdés
Jelenleg én nem hiszem. Azt sosem titkolták, hogy külön voltak pár hónapig, nem is nagyon tudták volna, hisz van egy 9 évvel idősebb bátyám aki emlékszik rá. Azalatt lett terhes, szóval nem megcsalásból. De nem értem miért nem mondták el. Vagyis az a szöveg, hogy először kicsi voltam, aztán nem tudták hogyan. De akkor is hazudtak, ők is a nagyszülők is. Nem szeretem ezáltal kevésbé az apámat sem, de mindkettőre nagyon haragszok. Elmúlik ez?

2013. jan. 5. 22:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
52%

20+


Az meg hogy egy ilyen hírt mikor tudsz meg, azt meg az édesanyád tudja, mert függ a te érzelmi érzékenységedtől és a belső stabilitásodtól, hogy mikor vagy képes megemészteni. És ezt mindig csak az édesanyák tudják, hogy mikor áll készen egy gyerek ezt felfogni.

2013. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nem drámáznék ennyit. Főleg, hogy az életed ettől a ténytől nem változik.


Az én storym:

A papám nem az igazi papám. Mostoha. Mivel 4 éves koromban a nagyszüleimmel élek anyuval, így nagyon szoros a kapcsolatunk. És szerettem.

Én is nagyjából ennyi évesen tudtam meg, hogy a papám nem az igazi papám. Csak én ettől nem borultam ki. Minek? Nem írja felül a dolgokat. Ő ringatott, ő tett tisztába, ő húzott a szánkón.


Ha azt mondják, hogy januártól bentlakásos suliba kerülsz, azért kiborulhatsz. Nyugodtan.


De egy ilyen infó...? Ami nem változtat semmin? Ő ugyanúgy apád marad, szeret és te is őt. Na és? Mi itt a gond? A dráma ráér olyan szitukra, ami gyökeresen megváltoztatják az életed.


23/L

2013. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem mondjuk az alapvető gond az az ilyen helyzetekkel, hogy az a tény, hogy valaki elfogadhatónak tartja azt, hogy folyamatosan hazudjon a másiknak, amíg a másiktól feltétlen őszinteséget vár el, és követel meg, az alapvetően kérdőjelezi meg, teszi hiteltelenné sokak számára mindazt, amit az illető képvisel... és roppant kínos tud lenni egy gyerek számára, ha azokról az emberekről szól a történet, akik az illetőt nevelik, és arról az értékrendről, amire nevelni próbálták és próbálják. Az ilyenkor bekövetkező állapotot hívják értékrendi válságnak. Én a #16-ban leírt eset óta vagyok totál biztos benne, hogy a (nevelő)szüleim értékrendje az, amihez nekem semmi közöm, és ami után kifele törlök lábat, mert semmi közöm egy olyan eszmeiséghez, értékrendhez, világlátáshoz, ami a családon belüli titkolózást és hazudozást bátorítja és tolerálja, ez az út nem az én utam, ez az igazság nem az én igazságom, ez az élet nem az én életem. És ebben minden azóta történt dolog csak megerősíteni tudott, akár bezárólag az itteni pontozással:)))
2013. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
53%

ma 11:45

Nagy-nagy tévedésben vagy ! Az ilyen eset nem HAZUGSÁG!

A szülő dolga megítélni, mikor képes a gyereke felfogni a teljes valóságot, és a helyén kezelni.

Ilyen szinten egy életre megharagudhatna legtöbb gyerek a szüleire, amikor megtudja, hogy HAZUDTAK neki évekig, mert nem a mikulás, télapó, nyuszi, jézuska , szállítja a gyerekeknek az ajándékot.

2013. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
44%

Pont, hogy a Mikulás és a Jézuska nem hazugság, hanem játék. A gyerek belemegy a játékba, csak ugye sokkal jobban átéli a varázsát, és ezért sokkal igazabbnak tűnik, de végtére is csak egy játék.


A kérdező története valóban hazugság, okozhat értékrendi válságot is akár.

Haragudni jogos, a megbocsátás pedig mindenki egyéni döntése. Bármit meg lehet bocsátani bárkinek. Nyilván utána már nem haragszik az ember tovább.

Akkor lehet megbocsátani talán, ha megérted, hogy mit élhettek át a szüleid, és hogy ők nem mindentudó, és mindent jól csináló emberek, hanem gyarlók. Talán majd akkor jutsz el ilyen felismerésre, ha te is hasonló nagyságrendű gonddal szembesülsz, és rájössz, hogy te is gyarló vagy valamiben.

2013. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
45%

De, kedves #24-es válaszoló, az ilyen eset a hazugság iskolapéldája szerintem. Ez tipikusan az az eset, ahol a szülő a gyereknek az információhoz való jogát alapban nem negligálhatja, annyit tehet meg és kell megtennie, hogy az információt - anélkül, hogy meghamisítaná! - a gyerek életkori sajátosságainak megfelelő formában és mélységben adja elő. De soha, semmilyen körülmények között, és semmiféle indokból nem mondhatja azt, hogy a fekete az fehér, egyszerűen nincs joga hozzá.

No, meg egyébként is, te kívülállóként persze megfogalmazhatsz bármilyen véleményt, de azt nyilván tudod, hogy ez semmi módon nem fogja befolyásolni az érintettek hozzáállását, attól még adott esetben az a kapcsolat át fog értékelődni, vagy éppen nem fog. Ezért nehéz ilyenben bármi tanácsot adni, mert vannak az életben olyan dolgok, amelyek meglehetősen egyformán zajlanak és bejósolhatóak, mit tudom én egy gyászreakció a maga fázisaival és érzéseivel, no, a megbocsájtás az tipikusan nem ilyen, az teljes egészében az adott ember egyéniségén múlik, és lehet tök ellentétes is, ugyanazt a szitut az egyik ember simán megbocsájtja, a másik meg élet hosszan neheztel, vagy ami még rosszabb, bosszút áll.

2013. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ,milyen volt a gyerekkorod,ha jó,akkor nem az a lényeg ki csinált,hanem hogy ki nevelt fel!! Szerintem az Apa megszólítás nem annak jár,aki megcsinált,hanem aki tett érte mást is!! Ezt jól gondold át,és azt is,ha az "Apád" tudta,hogy nem tőle vagy,mégis sajátjaként bánt veled,az tőle is egy nagy áldozat volt,hisz nem éreztette veled,hogy nem az ő vére vagy!!! Engem nevelő Apa nevelt fel,tudtam is,de soha semmi pénzért nem adtam volna oda senkiért,nála igazibb Apát nem is kívánhattam volna!! Gondold át,hogy lett-e volna jobb életed azzal,ha ezt tudod!! Ha a szüleidtől minden szeretetet,gondoskodást megkaptál,akkor mi is hiányzott neked???!!!
2013. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
50%
Öleld meg tesó s örülj még köztünk van
2013. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Én először a 16. válaszolótól kérdezném meg, hogy a szülei azon kívül, hogy nem mondták el hogy örökbe fogadták tettek valami rosszat ellene? Persze nem ismerem a körülményeket, de ebből a szinte nulla infoból én azt mondom, hogy ha csak ennyi bűnük van, akkor nem biztos, hogy érdemes haragban lenni velük. Nagyon sok árva gyerekkel találkoztam már, jártam gyerekotthonokban, lakásotthonokban és szerintem az ott élő gyerekek közül bárki szívesen cserélne azzal, aki családban nőhet fel.:( De ismét hangsúlyozom, hogy mivel nem ismerem a körülményeket, nem akarok ítélkezni, csak azért ezt sem árt belekalkulálni a dolgokban.


Kedves kérdező! Biztos nagyon nehéz lehet ezt most megemésztened, de ahogy már valaki írta előttem, fognak még sokkal rosszabb dolgok is érni az életben, amik valójában gyökerestül felforgatják az addigi életedet. Lehet, hogy akkor még visszasírod azt, amikor még "csak" ennyi problémád volt. Persze nem akarom elbagatellizálni a dolgot, mert teljes mértékben meg tudom érteni a csalódottságodat és a dühödet, de ez idővel biztosan enyhülni fog, elvégre a leírásod alapján, szerető, törődő szüleid vannak, akiknek fontos a boldogságod. Ezt mindig meg kell becsülni!:)

2013. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ja és én is szeretném tudni, hogy akik azt mondják, hogy úgy kellett volna nevelni a gyereket, azok ezt konkrétan hogy gondolják? Mert nem igazán tudom elképzelni ezt a szituációt!:S
2013. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!