Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl hamar megbocsájtok, ez...

Túl hamar megbocsájtok, ez most jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Akár a páromnak, akár a családomnak. Lenyugszik a dühöm és már nem is haragszom.

Volt olyan eset is, hogy a párom feladta, azt mondta ennyi, én dühös voltam, de kis kérlelés után megint minden úgy lett, mint a régi szép időkben. Tegnap anyára haragudtam meg, mert övön aluli sértést kaptam tőle, de ma már nem is haragszom, viszont ő nem szól hozzám (holott ÉN voltam, az akit megsértettek.) Jó ez így? Vagy ki fognak használni majd az életben, ha ilyen könnyen megbocsájtok mindent? Változtassak? Ha igen, hogyan?

20/L


2009. aug. 27. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, pont ilyen helyzetben, hogy sokszor én vagyok a hibás mindenért. Szerintem a mi helyzetünkhöz szükséges ez a képesség, hogy hamar megbocsássunk, mert ha haragtartóak lennénk, ki sem bírnánk.


24/L

2009. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szia én 16 vagyok

és én sem tudok senkire haragudni!2 perc alatt kimegy a haragom!de ez nem jó dolog!

2009. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyok egyedül... Tudod, valahogy csak kibírjuk... Reméljük :)
2009. aug. 27. 12:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem se légy haragtartó, mert akkor meg átesel a ló túlsó oldalára és napokig nem szólsza szeretteidhez, csak duzzogsz. Viszont ha megbántottak, ne lépj át egyszerűen rajta, hanem mondd ki hogy igen is mi bánt!

2009. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legnagyobb problémám nekem is.

De tudod miért van ez? Mert szereted őket. Ha egy számodra közönyös emberrel kapnál össze tuti nem érdekelne a békülés.

Viszont én úgy gondolom, hogy valahol ez az egész nem hiba, hanem erény. Haraggal élni, haraggal lefeküdni nem jó és attól, hogy mások képesek napokig, hetekig, hónapokig húzni az orrukat, az az ő bajuk.

Igazából szerintem az ilyen típusú emberek, mint mi nem is tudnak igazásn haragudni, csak feldühödünk, aztán túl is estünk rajta...

Mondjuk az tény, hogy én nem nyalizok utána senkinek, csak ha hozzám szól képes vagyok újra emberi hangon beszélni vele.

2009. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. És előfordult már, hogy ki is használták. Bár mondjuk amikor mérges vagyok akkor tényleg nagyon felmegy bennem a pumpa, szitkozódok kicsit és fél óra múlva már mintha meg sem történt volna. Nem elfelejtem, de már nem haragszok. Gondolom azért, mert hirtelenjében kiadom magamból vagy én nem tudom :)
2009. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sokszor ez nagyon rossz, mert olykor utólag hülyének, papucsnak érzem magam, amiért egy olyan emberrel normálisan bánok, aki korábban meg akart sérteni. Maga az a tény, hogy nehezen tudnak megsérteni, ill. nem vagyok haragtartó, jó dolog. Csak a leírt következmény okoz lelki gondot. Egyébként az engem ért sérelmeket nem is tudom megjegyezni hosszú időre, hiába próbálom. A párom tökéletesen emlékszik a 6 évvel ezelőtti sérelmet okozó dolgok minden apró részletére, bármikor képes előhozakodni velük :-), én meg ott állok fegyvertelenül. Tudom hogy voltak nekem is sérelmeim, de hogy mikor, és mi?..... Nem hogy 6 évre, 2 órával ezelőttire sem emlékszem :-) Hát, ilyenkor is jól jönne a haragtartás, ill. emlékezés ezekre :-)
2009. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen ez az én helyzetem is :)

Mintha mind szívemből szóltatok volna :)

2009. aug. 27. 16:40
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos én pont az ellenkezője vagyok. Azonnal bosszút forralok az ellen,aki megsértett,bármilyen közel is áll hozzám. Idővel némely esetben enyhül,hogy nem viszem véghez a kitervelt gonoszságokat, ez helyzettől függ. Még mindig vannak bennem akár 10 éves, hónapos sértések is,amiket nem tudok lenyelni. Ez a helyzet sem jobb, sokszor szenvedek tőle.
2009. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok-felhergelem magam,robbanok,5 perc és arra sem emlékszem miért haragudtam a másikra. Amugy szerintem ez pozitiv.Jobb mintha évekkel ezelőtti sérelmeket hánytorgatnék fel,mint irták előttem.:-)
2009. aug. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!