Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » (Családon belüli erőszak)...

(Családon belüli erőszak) Teljesen kilátástalan a helyzetünk. Milyen lehetőségeink vannak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk testvérek, Édesanyámmal és apámmal élünk négyen egy háztartásban. Öcsém 15, én 17 éves lány vagyok. Apám folyamatosan iszik, és megállás nélkül, egész nap ordít és szid mindenkit. Sokszor már azzal fenyegetőzik, hogy elvágja a torkunkat, és megöl minket. Anyámat és apámat is elküldték a munkahelyéről, így néhány tíz ezer forintból próbálunk kijönni a hónapban. (Apám egy forintot nem kap, anyám vállalt ideiglenes munkákat.) Tudom, hogy el kellene mennünk, de anyai ágon abszolút nincs rokonság Magyarországon, mert Székelyföldön született, így minden rokona ott van. Ezt tudja apám is, hogy nincs hova menekülnünk, ezért meg mer tenni szinte bármit. Nagyon el vagyunk keseredve, jelen pillanatban is ordít, és szidja anyát. Pedig anya az egyetlen, aki tett azért, hogy normálisan felnőjünk, és legyen belőlünk valaki. Nem tudjuk, mit tehetnénk, válás lenne a jó, de arra nincs pénzünk, hogy saját lakást vegyünk, szerintem hirtelen az albérletet sem biztos, hogy meg tudnánk oldani. Visszaél a helyzettel apám, tudja hogy teljesen meg van kötve a kezünk, így egész nap lelki terror alatt tart mind hármunkat. Nincs anyai ágon rokonunk Magyarországon, apai ágon pedig nem remélhetünk segítséget. Nagyon kilátástalan a helyzetünk, kérem, aki tud, segítsen!
2013. jan. 6. 12:22
1 2
 11/20 anonim válasza:
Utolsóval egyet értek.
2013. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mi is hasonló lehetőségekben gondolkodunk, mindenképpen tenni fogunk valamit, mert ez így nem mehet tovább. Leülünk anyával, és végignézzük a lehetőségeinket. Nagyon hálás vagyok a válaszokért, köszönöm szépen még egyszer a segítséget!
2013. jan. 6. 13:14
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem sincs itt rokonság,én is Erdélyből jöttem. Egyedül élek a kislányommal,albérletben,és ha szűkösen is,de megvagyunk.Nem élünk nagy lábon,de nem éhezünk,spórolunk,ahogy tudunk,Igaz,nekem állandó munkám van,20 éve.

Költözzetek albérletbe,vállalj diákmunkát,minden jobb lesz,mint a mostani helyzet.Még ha eleinte hárman laktok is egy szobában!

Sok sikert!

2013. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A helyetekben csomagolnék és az anyai rokonokhoz mennék, amíg nem találtok végleges megoldást. Ezt ne tűrjétek semmiképp tovább!!!De gyorsan cselekedjetek! sok sikert!!
2013. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

anyukád ne tegye a pénzt hozzáférhetővé apád számára.

mindig csak annyit vegyen ki, amennyit elkölt, a kártya meg legyen eldugva

náluk a testvérem ilyen borzalom ember, agresszív, ököllel nekimegy az embernek, egyszer becsaptam előtte az ajtót, akkor meg belevágott az üvegbe, tör-zúz

és nem lehet kitenni, mindenkivel kötekszik, mindenkinek nekimegy, elmeroggyant teljesen

a pénzt/kártyát eldugjuk hogy ne vigye el, a szekrénybe, olyan öreg melltartó szivacsai közé amit nem használunk mert ott úgyse turkál, ill. nem fedezné fel.

de egy rémálom vele lakni, boldog mindenki ha este nem jön haza ill. annyira kikészíti magát hogy aztán egész nap alszik

örülünk ha nem kell vele "beszélgetni" nem jön ki a szobából

2013. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

[link]

[link]

[link]


És ha ez nem elég, akkor itt van az összes, amit kiadott a google:

[link]


És minden nagyobb egyháznak van problémás családokat segítő missziója.


Remélem, minél előbb sikerül elköltöznötök, ne engedjétek, hogy apátok tönkre tegye az életeteket. Talán az önkormányzat is tud segíteni nektek.


Egyébként merre laksz? Ha tudnánk könnyebb lenne segíteni.

2013. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a kései válaszért de a problémák miatt hol sikerül, hol nem netközelbe kerülnöm. Egyébként Észak-Kelet Magyarországon élünk. Egyelőre még keressük a legmegfelelőbb megoldást, de még nem találtunk olyan szállást, amit bírnánk is fizetni. Sajnos fontos szempont lenne az is, hogy a szállás ne legyen túl messze anya munkahelyétől és nekünk az iskolától...


Végtére is, köszönöm szépen a segítséget, remélem mihamarabb sikerül megoldanunk ezt az egészet...

2013. jan. 11. 00:11
 18/20 anonim válasza:
És édesanyád mit dolgozik? Milyen munkát tudna vállalni? Mert ha jól tudom, Észak-Kelet-Magyarországon nem lehet túl könnyű boldogulni. Lehetséges, hogy egy jó szakmával jót tenne nektek a költözés, és nem is állnátok rosszul. Ezenkívül ha jól tanulsz, jól sikerül az érettségi, akkor egyetemen fogsz ösztöndíjat kapni és támogatást is. Én természettudományi karra járok, itt egy hármas átlag is elég ahhoz, hogy kapjál pénzt, ez elég jó dolog :) Valamint ha szegényebb családból, nehezebb körülmények közül jöttél, akkor szoctámot is igényelhetsz, ami szintén 20000-30000 körül van havonta. Ha nagyon tehetséges vagy, és indulsz valamiféle tanulmányi versenyen, és az átlagod magasabb, mint a többségé, akkor megpályázhatod a köztársasági ösztöndíjat is, ami havi 30 ezer forint egy éven át. Szóval bármi legyen is otthon, foglalkozz sokat a tanulmányaiddal, figyelj oda a nyelvekre, mert összességében kifizetődő dolog, és otthonra is tudsz adni, ez különösen jól jön, ha elköltöztök.
2013. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, sikerült megoldani a dolgokat? Hogy vagytok?
2015. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne mizu veletek?
2015. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!