Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetést csak egyház által,...

Temetést csak egyház által, pappal lehet lebonyolítani? Ez kötelező, nem lehet hogy csak családtagok, barátok beszélnek, pár percig?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 09:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem, van önkormányzati temetés is! Ahogyan van polgári esküvő, egyház nélkül, ugyan úgy van polgári temetés is pap nélkül! Valamelyiket választani kell, csak úgy barátokkal, családtagokkal közösen eltemetni, olyan nincs.
2013. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Persze értem, hogy kell valami hivatalos szerv :)

A polgári temetésről még nem hallottam, csak olyanon voltam, ahol pap is volt. Ez hogyan zajlik??

2013. jan. 7. 09:54
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
És ahol nincs szertartás, mert a hozzátartozók hazaviszik az urnát? Ismerek olyan családot, akik családi körben, egy tisza parti fa alatt szórták szét a hozzátartozójuk hamvait.
2013. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

valakinek intézni kell az elhunyt további útját:

- ha koporsós, akkor a temetkezési vállalkozó rakja a sírba a ravatalozóból

- ha hamvasztás, akkor a temetkezési vállalkozó szállítja a hamvasztóba és vissza a ravatalozóba


viszont maga az elbúcsúzás nincs semmilyen formasághoz kötve, tehát minden további nélkül elköszönhetnek a barátok, családtagok ... ha nem kívánjátok ravataloztatni, akkor a sírnál lehet elköszönni tőle, szintén minden előírt formaság nélkül

2013. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
15%
3. vagyok, azt lefelejtettem, hogy temetést egyébként igen, csak pappal lehet a temetőben, de azt nem tudom, hogy itthon engedélyezik-e pld. hogy a saját kertedben helyezd nyugalomra a családtagodat.
2013. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
és ha hamvasztás volt, akkor átvehetitek az urnát a vállalkozótól és haza vihetitek (most még), tehát sír sem kell
2013. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%

A temetkezési vállalathoz kell menni, ők mindenben segítenek.

Pap csak a vallásosoknál van. Az önkormányzati temetés úgy tudom, csak annak van, akinek nincs rokona, és őt az önkormányzat földeli el, saját pénzből.

Tehát, akinek családja van, a család temeti el, úgy, ahogy az elhunyt szeretné. Barátok is mondhatnak beszédet, megemlékezést, természetesen.

2013. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, dehogyis csak pappal lehet, bár ahol az egyház kezeli a temetőt és nem az önkormányzat, ott nem tudom a gyakorlatot
2013. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs a családban vallásos ember. Amikor megrendeltük a temetést, akkor halottbúcsúztatót kértünk, jött egy nő, aki kicsit kérdezősködött az elhunytról, hogy mit csinált, mi volt a hobbija, családról stb. Majd írt egy szép búcsú szöveget, amit a temetésen elmondott. Sokkal személyesebb volt és nagyon megható.

Mi papámat hazavittük urnástól és szétszórtuk az erdőben amerre vadászni járt.

2013. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
"temetést egyébként igen, csak pappal lehet a temetőben" Erről szó sincs! Egyházi temetést az kaphat, aki rendben fizette az egyházi adót. Aki nem, illetve fizette, de a család nem vallásos, nem kell papot hívni!
2013. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!