Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetést csak egyház által,...

Temetést csak egyház által, pappal lehet lebonyolítani? Ez kötelező, nem lehet hogy csak családtagok, barátok beszélnek, pár percig?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 09:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
19-es mint fentebb írtam vannak önkormányzati, és vannak egyházi temetők
2013. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Ha hamvasztas van, akkor lehet minden nelkul, csaladi korben. Mi is ugy csinaltuk. Amikor odaadjak a hanvakat, senki nem kerdezi mit akarsz vele csinalni. Tarthatod a kandallon, vagy szet szorhatod a kertben. Mi osszehivtuk a csaladot a temetoben, minden hivatalos szerv nelkul, es kiszortuk a hamvakat a csaladi sirhelyre. Persze ez csak akkor mukodik, ha mar van legalabb egy sirotok a temetoben!
2013. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
80%

"3. vagyok, azt lefelejtettem, hogy temetést egyébként igen, csak pappal lehet a temetőben, de azt nem tudom, hogy itthon engedélyezik-e pld. hogy a saját kertedben helyezd nyugalomra a családtagodat."


Ez hülyeség, anyósomat is pap nélkül temettük el.

2013. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha urna temetőben való elhelyezése, akkor meg kell nézni, utána kell járni, hogy az urna helye ki van-e már választva, ki van-e már váltva, ugyanúgy, mint ha koporsós temetés lenne, az urna-helyeket is meg kell váltani.

Ha nincs még kiváltva a hely, akkor a Temetőgondnokságon kell intézni, és csak utána lehet az urna elhelyezését megejteni. Természetesen az egyház is tisztában van azzal, hogy nem mindenki kér papi búcsúztatást, attól még a járulékos szolgáltatásokat (ha kell az autó, a koszorúk, csokrok rakása stb.stb.) biztosítják. Persze időpontot kell egyeztetni mindenképpen.

2013. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Mi sosem fizettük, mégis eltemette a pap a temetőben minden hozzátartozónkat" - rendes volt! Nálunk nem így van, kötelezik kifizetni, akár utólag is.


Kérdező: azért írtam, hogy menj a temetkezési vállalkozóhoz, mert az ott dolgozók pontosan tisztában vannak a helyi viszonyokkal, tulajdonjogokkal, szokásokkal. Fél óra alatt elintézhetsz mindent.


És fogadd részvétem.

2013. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%
A neten (Arany Oldalak), vagy a telefonkönyvben megtalálod a helyi temetőgondnokság elérhetőségét (nyitvatartási idő, esetleg telszám.), keresd fel őket és tájékoztatnak. De bemehetsz a temetőbe is, általában a ravatal környékén szokott lenni a gondnokság, bárkit megkérdezel, virágárust, öreg nénit, tudni fogja, merre van.
2013. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
54%

Bemész egy temetkezési vállalkozóhoz és mindent elmond, elintéz neked.

Sehol NEM kötelező a pap,és NEM kötelező a polgári búcsúztatás sem. Ha csak a barátok akarják a temetőben búcsúztatni, azt is lehet! Az önkormányzatnak ehhez semmi köze, nem az önkormányzat küldi a polgári búcsúztatót!

2013. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell temetkezési vállalkozó a temetéshez, ha maga intézi, sokkal olcsóbb.
2013. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!