Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi kapcsolatok vs. A...

Családi kapcsolatok vs. A világ másik felén élés? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szülői kapcsolatokra. Tudnátok élni Ausztráliában miközben a szüleitek itthon vannak? Természetesen 20+as egyénekre gondolok.
2013. jan. 7. 13:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én szeretek itthon élni, szüleim, testvéreim is itt vannak. Nem mennék, max. egy-két évre, ha a munka úgy hozná. Többre semmiképpen.

31/N

2013. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
21 eves vagyok. 3 eve koltoztem el Mo.-rol a vilag masik vegere. Azota nem is voltam otthon, mert a korulmenyek nem engedik. Valamennyire konnyebb a helyzetem, mert az edesanyam is itt van es egy par honapja a battyam is. Bar hozzateszem mind 3an kulon haztartasban elunk. Volt mar kinn a hugom is latogatoban. Megis iszonyu nehez! Elmondhatstlanul. Sokaig gondoltam en is, hogy konnyu lesz... Stb... Stb... Es mondjak sokan, hogy idovel megszokja az ember a tavolsagot. Ami valoban igy is van de csak reszben. Megszokod mert muszaj, de a szived megszakad! Nekem sem tokeletes a csaladom en is ugy nottem fel, hogy vita vita hatan volt. Meg is szeretnem meg latni a beteg nagymaman. A keresztfiam. Es az igazi barataimat! Az unnepek a legszornyubbek... Nehezen viselem oket... A szeretet unnepet altalaban vegig bogom! Nagy kitartas es akarat ero kell ahoz, hogy az ember igy tudjon elni. Arrol nem beszelve, hogy sajnos kulfoldon a magyar a magyar legnagyobb ellensege. Szornyu amit az emberek.egymassal muvelnek...!
2013. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hasonlókon gondolkozom én is, mivel Amerikába készülök. Egyedül a Bátyám fog hiányozni, de szerintem Ő szívesen jönne majd. :) Bízom benne.
2013. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38 eves vagyok. 7 eve elek Amerikaban. Semmi problema nincs. Minden hetvegen felhivom anyukamat. Tesomek otthon elnek, veluk e-mailezek. Ket evente hazamegyek latogatoba. Tobbi rokonnal nem tartok kapcsolatot.
2013. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ilyen "messzire" csak akkor mennék ,ha iszonyat sok pénz ttudnék ott keresni. A "messzit" azért tettem idézőjelben,mert a mai világban szinte semmi nincs messze ,max 1-2 nap alatt bárhová eljut az ember. És ha nem lennének anyagi gondjaim kint,nyilván gyakran haza tudnék járni .Mondjuk 2-3 havonta,szerintem ez nem vészes. Ha nincs pénzem hazalátogatni,akkor meg meg sem éri kimenni számomra.
2013. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
En 10 eve költöztem Spanyolorszagba. Az elsö 2 hetet csak nyaralasnak ereztem. 2 het utan meg csak a meloval voltam elfoglalva, inkabb beletemetkeztem, 2 helyen vallaltam munkat. Aztan jött a parom az eletembe, azota egyszerü. Anyuval 2 naponta beszelek, tesommal naponta, apuval sajnos csak hetvegen tudunk. Tesom szinten nagy tavolsagra van a szülöktöl, csak pont a masik iranyba, Hamburgban elnek a csaladdal. Nehez, de nekünk megerte. A hetköznapokkal gond nincs, csak akkor remes erzes, ha valaki beteg a csaladbol es nem tudunk egymas mellett lenni vagy ne adj Isten valaki meghal es nem tudunk elmenni a temetesre sem... De megszokas kerdese, en a mai napig ugyanigy csinalnam, ha elölröl kezdhetnem es a tesom is! Es a szüleim sem banjak, bar megbeszeltük, hogy amint nyugdijjasok lesznek költöznek ki valamelyikönkhöz.
2013. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ennyire messzire nem tudnék elköltözni. Európán belül viszont tervezem, hogy megyek.

Nem akarok olyan helyre menni, ahonnan csak 2 évente tudok hazajárni, vagy a szüleim is csak két évente tudnak meglátogatni. Ezt nem bírnám.

Számomra jó érzés az, hogy bármikor probléma van, nem vagyok túl messze, foglalom az első jegyet és jövök haza, mert ezt Európában a fapados járatokkal megtehetem. A világ másik végéről viszont nem biztos hogy lesznek százezreim hirtelen hazarohanni.

Vannak ismerőseim Kanadában, nagyon várják, hogy meginduljunk végre a párommal, ő is be van sózva, de én már az első pillanatban, amikor fel jött ez a téma elmondtam, hogy odáig én biztos nem megyek el! 22/L

2013. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!