Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min kell keresztül menni egy...

Min kell keresztül menni egy kapcsolattal a jó házassághoz?

Figyelt kérdés

A napokban egy barátommal beszélgettünk a témáról, érdekelne szélesebb körben.


Mi kell ahhoz, hogy egy kapcsolatból jó házasság legyen?


Nem tudom, sikerült-e magam jól kifejezni. Ha nem érthető a kérdés, kifejtem bővebben.



2013. jan. 7. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma olvastam egy könyvet erről a címe : Testbeszéd a szerelemben.


A könyv szerint sokat kell füllenteni,tükrözni kell az arckifejezését a nőnek, oldalra döntve a fejet bólogatni, ha hináztál valld be ,ha igazad van akkor is maradj csöndben:)


Olvasd el a könyvet van benne érdekesség.

2013. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a házasság a kérdés. Tökmindegy, van-e papír, és hogy a jó kapcsolathoz szükséges dolgokat esküvő előtt vagy után éltétek át. A kérdés valójában az, hogy mi a hosszú és boldog kapcsolat titka.


Én még fiatal vagyok, a leghosszabb kapcsolatom alig 5 év, ráadásul boldog se volt. Ezért nem érzem magam kompetensnek a témában.

Nagymamámat viszont bátran idézem, mert az ő élete példaként lebeg előttem, boldog lennék, ha olyan házasságban élhetnék, mint az övé volt. Szerinte két dolog feltétlenül szükséges: egyrészt a kezdeti nagy szerelem - hogy ha baj van, erre visszaemlékezve új erőt gyűjthessen a pár, másrészt az, hogy mindkét fél arra törekedjen, hogy A MÁSIKNAK jó legyen. Ebben az a logika, hogy alapvetően az ember nem csinál olyat, ami neki magának rossz. Ha mindenki arra törekszik, hogy neki jó legyen, akkor könnyen lehet, hogy olyasmit csinál, ami a másiknak nem jó. Ha viszont mindenki a másik érdekében tesz dolgokat, akkor így a másiknak jó lesz, és ha a másik is így gondolkozik, akkor neki is. És bumm, jó a kapcsolat :)

2013. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, valóban a hosszú, JÓL MŰKÖDŐ kapcsolatra irányult a kérdés.

A házassággal csak nyomatékosítani akartam egy olyan helyzetet, ahonnan már nincs visszaút. Oké, tudom, van. Válás. Na de ezt elkerülendő.


Előző barátnőm anyja azt mondta, hogy muszáj lesz valamikor veszekednünk (a barátnőmnek és nekem), mert csak így derül ki, hogy hogyan tudunk jól kijönni egy ilyen helyzetből. Neki (az anyjának) egy ismerőse úgy házasodott, hogy igazán sosem veszekedtek a párjával, és szerinte ez gáz, mert nem ismerik egymást igazán.


Mondanom sem kell, hogy addig "hangolta" a lányát, míg végül tényleg összevesztünk, és jó nagy harag mellett szét is mentünk.


Más téma:

Honnan lehetek abban biztos, hogy x év után ugyanúgy fogom kívánni őt? Vagy ő engem? Most valamiért ilyeneken agyalok..

2013. jan. 7. 22:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg honnan lehet tudni, hogy egy kapcsolatnak van jövője, vagy csak időpazarlás az egész?
2013. jan. 7. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
A hosszú házasságoz egy békeszerető, türelmes férj kell. A jó házassághoz egy ugyanilyen feleség is szükséges.
2013. jan. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erre nincsen örök érvényű garancia, hogy akkor 1000% és tutira kívánni fogod 40 év múlva is. Meghízhat, ellustulhat, eligénytelenedhet, de ezek veled is ugyanúgy megtörténhet.

Szerintem a jó kapcsolathoz fontos az egyforma/hasonló értékrend, hogy adott dologról nagyjából ugyanúgy gondolkozzatok, így a jövőben felmerülő dolgokat remélhetőleg ugyanúgy fogjátok majd megoldani, közösen.

2013. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!