Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek a bátyámmal?...

Hogy viselkedjek a bátyámmal? Egy mocsok szemétláda!

Figyelt kérdés

Anyu másodszor is férjhez ment, a bátyám és a nővérem az előző házasságából születtek. A nővérem férjhez ment, elköltözött. Egyetemista korában a bátyám beleszeretett egy lányba, akivel össze is házasodtak. Mi a szüleimmel eléggé rossz körülmények között éltünk, apu 3 műszakban dolgozott, mellette vállalt még második és harmadik állást is, anyu szintén 3 műszakba járt, mégis alig volt pénzünk. A bátyám ennek ellenére folyton azzal jöt, hogy küldjön neki anyu pénzt, mert a haverok meg a felesége előtt nem akar égni emiatt. A szüleim mindig adtak neki valamennyit, de neki sosem volt elég. A vége az lett, hogy azt állította, hogy apu miatt él ő(!) olyan rosszul, ezért megsértődött, és azóta alig láttuk. Már van 3 gyereke (a legnagyobb már 16 év körüli), és kb. 20 éve összesen talán háromszor találkoztunk. (Egyszer a könyveit vitte el, egyszer az apja temetésén, legutobb pedig teljesen véletlenül találkoztnunk.) Nemrég volt a keresztlányunk szülinapja, anyu már a nővéreméknél volt (ő az anyukája a keresztlányomnak), amikor véletlenül befutottak a bátyámék - mert épp arra volt valami dolguk, nem is a keresztlányom megköszöntése ügyében, pedig ők állítólag jóban vannak. Mi is odaértünk, a bátyám meg úgy csinált, mintha mi sem történt volna. Puszi, beszélgetés, stb. Hirtelen úgy meglepődtem, hogy nem csináltam és nem is mondtam neki semmit. Anyu alig győzte nézni a (háromból ketten voltak ott) unokáit. Aztán amikor puszit adtak mindenkinek, és odaállt a nagyobbik lány anyu elé, a bátyám felesége megkérdezte tőle, hogy "Tudod ki ez a néni?" A lány meg (kb. 14 éves), ott állt, húzogatta a vállát, és fogalma sem volt róla, hogy ő a mamája. Nem nagyon tűnt fel a dolog senkinek, ment minden tovább, puszi, stb. De én azóta majd' felrobbanok a dühtől. Amikor a bátyám apjának temetésén én nem mentem hozzá oda részvétet kívánni, akkor meg volt sértve... erre kiderül, hogy még arra sem képes, hogy a gyerekének megmutassa, ki az, aki őt megszülte, felnevelte és a mai napig imádja.

Valószínűleg (és nagyon remélem), nem fogok többé találkozni velük, de ha mégis, akkor mit csináljak? Játszam el a nyugodt, érdektelen embert, csakhogy anyu minél inkább kiélvezhesse a találkozást, vagy mondjam meg neki azt, ami a szívemet nyomja?


2008. máj. 31. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hallod, nem vagy könnyű helyzetben. Mivel nem ismerem az érintetteket szeméylesen, ezért csak annyit tudok mondani, hogy én mit csinálnék. Ha tudod a számát, hívd fel a bátyádat, és beszéljetek meg egy időpontot, amikor nyugodtan le tudnátok ülni beszélni. Szerintem ezt a "randevút" egy nyilvános helyre(pl.étterem)-be szervezd, mert itt nagy a valószínűsége, hogy nem fog cirkuszt csinálni. Üljetek le megbeszélni a dolgokat, DE! Az negyon fontos, hogy nyugodt hangnemben! Még akkor is, ha ő elkezdene kötekedni, vagy kiabálni, te maradj csöndes, és nyugodt, 2 okból: 1.senki sem ér annyit hogy esetleg a rosszullétig felhúzd magad, 2. még ha ő cirkuszol is, mutasd meg neki, te mennyivel különb vagy mint ő, és te felnőtt módjára tudsz viselked. Sok sikert kívánok!!!! Légy ügyes, és diplomatikus.
2008. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben távolságtartó lennék a bátyáddal és feleségével, akár ki is osztanám őket (szigorúan a saját nevedben tedd, anyukádat ne keverd bele, nehogy megvonják tőle azt a kevés alkalmat is, hogy láthatja az unokáit).

Ha viszont találkoztok a gyerekekkel (akik semmiről sem tehetnek), akkor hagyd, hogy anyukád kiélvezze. Szerintem tudja ő is, amit te, dehát az anyai és nagymamai ösztönök..


Neked viszont ilyen ösztöneid nincsenek, és nyugodtan hangoztasd a véleményed a bátyádék előtt (négyszemközt, vagy a feleségével együtt hatszemközt), mert amit művel, az nem éppen elfogadható.


Egyébként az is lehet, hogy a felesége a ludas, sok ilyen sztorit hallani.

2008. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, a bátyád fura egy patthelyzetben van: egyszer ott van a az anyukátok, meg te, aztán ott van a felesége és a gyerekek. Ez alapján úgy tűnik, igazából még ő sem tudja, kit tekintsen családjának. Mindenképpen hibázott a bátyád abban, hogy nem tartotta veletek a kapcsolatot, de én külső okot keresek ebben. Viszont nagyon jól kijött ebből a történetből az, hogy a mai rokoni kapcsolatok mennyire felszínesek: mikor véletlenül találkozunk, kedvesek vagyunk, puszik sora, csak éppen nem tudjuk, hogy ki kicsoda. Én egy az egyben megkérdezném a helyedben a bátyádat, hogy miért játsszák a feleségével együtt ezt a "rokonok is, meg nem is"-komédiát...
2008. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyet ertek az elottem szoloval. Teged is, mert nekem is adatott egy nem verszerinti noverke, akit az Anyam nevelt fel - a szarhazi!

Mikor nallunk odaig fajult a dolog, hogy Anyam bogve jott haza mert beszolt neki az a picsa - aki meg a sajat anyjat sem ismerte 34 eves koraig - elmentem hozza, es halal nyugodtan megkerdeztem, hogy miert van arra szuksege, hogy az Anyamat aki felnevelte, iskolaztatta, ferjhez is adta -es ezt szo szerint ertsd mert akkora kurva volt, hogy senki nem akart vele szobaallni mar a kornyeken-, nagyon sokat koszonhet neki, idegennek nevezi megkerdezi ha valamit hozott azt miert hozta de azert mindent elfogad es hadd ne soroljam. Belehazudott a szemembe. Hogy o ilyet nem mondott...mondtam, jo. En ezt maskent tudom. - es kerdem en az Anyam miert hazudott volna nekem. Soha nem hazudott nekem.

Felalltam, elbucsuztam, mintha mi sem tortent volna es kisetaltam orokre az eletukbol.

Fel tolem a hulye kurvaja de van is miert. Uralkodik mindenen es mindenkin akin csak lehet. Csakhogy a kolykei - akik azert szeretnek kapni ajandekot kulfoldrol merthogy en evek ota nem elek otthon- azt sem tudjak ki vagyok. Anyam, mindig visz nekik valamit...

A kolykei 16 es 14 evesek ...es elkezdodott a terror. Nem nagyon megy rajtuk az uralkodas. Hazudnak neki, ahogy tole tanultak es meg sorolhatnam.

MINDENKI megkapja a sorstol a maga tettei alapjan a jutalmat. A batyad is megfogja. Tudod hogyan? A gyerekei eppugy fogjak ot elhagyni, ahogy o elhagyta a sajat Edesanyjat. Egyedul lesz es akkor kell nem visszafogadni. HA beteg lesz a kolykei ugyanugy nem fogjak apolni de a neje sem valoszinu.

Hidd el, az elet mindenkit karpotol megha az adott pillanatban ezt nem erezzuk, nem hisszuk es pokolian faj is.

2008. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!