Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem az apámat?!

Nem szeretem az apámat?!

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy egészen 12 éves koromig nem nevelt az apukám, (konkrétan 3havonta járt haza, messze dolgozott) és a nagyszüleim neveltek fel. (Anyukám 4 évesen elhagyott...)

A mamáék és köztem egy nagyon erős kapcsolat jött létre, és bármit megadnák értük. 3 éve viszont egy gyámügyes pereskedés következtében apukámhoz és a családjához kerültem. Már évek óta itt vagyok, de egyszerűen nem érzek semmit az apám iránt. Mármint persze, szeretem, de ha lehet ilyet mondani : akkor nem kedvelem. Nem szeretem ha megölel, és én nem kezdeményezném soha. Nem adok neki puszit, nem mondom hogy szeretem, mert akkor úgy érzem hazudok neki.Nagyon nagyot süllyedt a szemembe, akkor, amikor a mostani feleségével összejött, és a közös fiukat együtt kezdték el nevelni, tőlem több száz kilométerre, ha nem lett volna pereskedés, akkor én még mindig a nagyszüleimnél lennék az Isten háta mögött. Most itt van ugye a továbbtanulás, és még az iskolalátogatásra sem jött el velem, mert megmondta hogy őt ez nem érdekli, ő ehhez túl hülye...Érdekes módon az öcsém óvodás(!!!) fellépéseire sorban eljár. Nekem sohasem volt ott egy versenyemen sem. Itthon én vagyok a rossz, stb. Emiatt úgy érzem, nem szeretem. Azért írtam le elsősorban, mert jól esett kiírni magamból. Szerintetek meg lehet érteni a helyzetem, vagy csak egy nagypofájú "csitri" vagyok, aki nem becsüli meg az apját?!



2013. jan. 8. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Engem felnevelt és sosem hagyott el egyik szülőm sem, mégsem érzem azt, hogy szeretném őket. Csak azért, mert a világra hoztak, még nem kell szeretnem őket. Más emberek, más világban élnek és más az értékrendjük is. Nem akarok és nem is tudok velük azonosulni. Neked még ennél is bonyolultabb a helyzeted. Csak azt tudom mondani, amit magamnak is mondtam, hogy felnövök, a magam életét élem, és azután én döntöm el, hoyg kivel és milyen szinten tartom a kapcsolatot. Most 300km-re lakom a szüleimtől. A döntéseimet magam hozom, eltartom magam, tanulok, és családot szeretnék. Eltelt 10 év. Neked is el fog. Addig pedig kitartás!
2013. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%

Nem lehetsz ennyire szerencsétlen!


Nőjj már fel és legyél kemény!


Katasztrófa a mai elpuhult fiatalság!

Menj el dolgozni és akkor benő a fejed! Fölösleges tanulnod mert minek!

2013. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szeretni nem kell, maximum tisztelni, amiért felnevelt. Sajnos ez sem igaz teljesen a te esetedben. Próbálj meg vele erről őszintén beszélni, sosem késő egy viszonyon javítani. Ahogy az utolsó mondatodból kiderült, kamasz lány vagy, ez egy különösen nehéz időszak neked is, és a szülőknek is, beszéljetek a problémáitokról, hátha tudtok javítani a helyzeten, ha pedig nem, nem kell magad szégyellni emiatt. Sok sikert!
2013. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért perelt vissza 12 évesen, ha most meg nem érdekled?
2013. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már elmúltál 12 éves, a véleményed tehát jogilag számít. Menj be az illetékes gyámügyre (a helyi önkormányzaton érdemes érdeklődnöd, hogy hol van, vagy Google..) és mondd el ott a problémádat, kérj segítséget. El fogják mondani, hogy mik a lehetőségek, mivel járnak azok, stb.


Ha egyedül nem megy, kérj segítséget pl. osztályfőnöktől, iskolapszichológustól, esetleg írj nekem privátban, segítek kikeresni az illetékes hivatalt. :)

2013. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!(:

Fontolóra veszem az utolsó hozzászóló válaszát...

Egyébként nem ő perelt vissza, ez egy sokkal hosszabb történet..:S

2013. jan. 8. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell, hogy lelkifurdalásod legyen az érzéseid miatt. Viszont ha a továbbtanulás meg egyebek miatt előnyösebb ott neked, akkor fogadd el amit tud nyújtani, és legyél vele tisztességes, kedves, amennyire őszintén tudod ezt tenni. Segíts a háztartásban valamennyit, és a kistestvéredet is fogadd barátsággal. Próbálj megszabadulni a harag, irigykedés, rossz emlékek súlyától. A nagyszüleiddel, akik felneveltek legyél minél többet, hétvégenként, vagy ünnepeken vagy nyáriszünetben, amikor csak lehet, menj haza hozzájuk.
2013. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden okkal történik,tehát nem véletlen,hogy nem érzel szeretetet apukád iránt.Én sem szerettem soha az enyémet,pedig sosem lépett le.A Rammsteinért plusz pont jár:)
2013. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

MODERÁTORNAK: NE TÖRÖLD OLVASÁS NÉLKÜL BÁRKI JELENTI NEKED!


tehát harmadszor írom be mindig ugyanazt, mert makacs vagyok, továbbá rohadtul nem sértem a felhasználási feltételeket, és eddig sem a kérdező töröltette a beírásom:

nem, egyáltalán nem vagy "nagypofájú csitri" - mint ahogy írod - teljesen érthető az érzésed, a hangulatod, sajnos úgy tűnik apádnak sem jelentesz sokat és ez nagyon rossz, de nem érdemes megpróbálni megbeszélned vele mert csak éleznéd a helyzetet ... minél előbb szabadulnod kellene ebből a helyzetből (ahogy felettem is írták)

2013. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!