Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy apa...

Miért van az, hogy egy apa idegenekkel sokkal jobb viszonyt ápol mint a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Még a gyerekeinél is különbséget tesz. A jóval idősebb fiától csak minimális dolgokat érdeklődik,úgy viselkedik, mintha egyáltalán nem érdekelné, hogy mi van vele, a kisebb lánnyal sokkal figyelmesebb.
2013. jan. 9. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a húgod? :)

Amúgy meg biztos ugyan úgy szeret mindkettőtöket, de egy kisebb gyerekkel muszáj picit többet foglalkozni, mivel ez befolyásolja a további életét.

Mondok 1 példát: Általában az a gyerek, aki kiskorában sok törődést,dícséretet,kedvességet kapott, sokkal magabiztosabb lesz felnőtt korában. :)


A nagyobb testvérek pedig ezt igazi tragédiaként élik meg néha, mert nem értik, hogy "a hugival miért kell többet foglalkozni és miért kell neki igazadt adni stb. :)..."

Erre csak annyit, hogy ha szülő leszel, megtudod. :)

A szülő sem tud (főleg munka mellett) állandóan órákat tölteni külön-külön mind2 gyerekkel. :) De ez nem azt jelenti, hogy különbséget tesz. Szimplán csak ő is emberből van és vannak határai. :)

2013. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hm...Már felnőtt vagyok, huszonéves, most látom igazán amit írtam, mert amikor annyi idős voltam mint a húgom, velem ugyanolyan távolságtartó volt mint most, igazából már túltettem magam rajta, csak most így felnőtt fejjel elég jól látom a kontrasztot. Én nem lennék képes pl. egész nap ha nálam lenne a gyerekem 2 mondatot szólni hozzá csak, úgy hogy az sem bővített mondat:D Sejtem mi az oka amúgy, "véletlenül" jöttem és bekavartam az életébe ezáltal, de hát ez van. Húgom pedig egész más körülmények közé született.
2013. jan. 9. 19:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, nem válaszoltam a kérdésedre:D Ő 12 én 25.
2013. jan. 9. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Nézd el neki. Mind1 mi van, ő akkor is az apád. Lehet te látod rosszul, lehet igazad van, de hidd el, én örülnék neki, ha édesapám élne, és nem izgatna h mennyit foglalkozik velem, csak itt legyen.

Amúgy meg valami oka biztos van. Nem gondolkodtál még azon h leülsz vele és megbeszélitek pl 1 sör mellett? :)

Lehet tudatában sincs annak, hogy mit csinál. Sajnos ilyen is van. :)

2013. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
"Nézd el neki. Mind1 mi van, ő akkor is az apád." Ezzel nem értek egyet, mert attól hogy valaki szülő, még nem jogosítja ez fel őt arra, hogy érzelmileg bántsa a gyerekét. Sokan nem képesek objektívan látni a szüleiket. Harag nélkül persze, de a hibáik felett nem szemet húnyva, ami azért jó, hogy én pl. ne legyek ilyen a saját gyerekemmel.
2013. jan. 10. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!