Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 35 felett első gyermek megszül...

35 felett első gyermek megszülése?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen pozitív és negatív érvek szólnak amellet, hogy 38-39 évesen megszüljem életünk első gyermekét. (nem vagyok terhes, szóval nyugodtan írjátok, hogy miért vágnátok bele és miért sem - csak biológiailag, egészségileg érdekel --> vegyük úgy, hogy érzelmileg, családilag minden pozitív és adott).

Soha nem volt abortuszom - szóval ez nem okozna problémát, viszont hát szűk vagyok és a vérnyomásom néha magas - de nem szedek rá rendszeresen gyógyszert.


Belevágnátok, ha szeretnétek?


(Halvaszülés, elvérzés, édesanya egészsége [link]



2012. dec. 13. 06:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha valakivel volt ilyen, írjátok le. Amúgy olyan enyhén molett alkat vagyok és alacsony.
2012. dec. 13. 06:36
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha teljesen a biológiai része érdekel, akkor több esély van a komplikációra, veszélyeztetett terhességre.

Másrészt anyám 39 évesen szült és semmi bajom.


A statisztika is olyan állat, hogy ha rád igaz valami, akkor az egyből 100% lesz.

2012. dec. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
EGy teljes orvosi kivizsgalas, s ott kapsz hasznos valaszt is a kerdesedre. TEhat egeszseges vagy, elvileg semmi akadalya ennek, viszont ha mar felelemmel, szorongassal indulsz neki, akkor viszont mar artasz a picinek is. MAgas vernyomas, mi okozza? Ennek is oka van, tehat meglehet szuntetni az okot, talan ideg alapon van,mivel ritkan magas pl.
2012. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Nehezebb a teherbeesés, nagyobb az esélye, hogy nem egészséges a gyerek.

De tapasztalatom szerint az ilyen késői gyereket nagyon féltik a szülők. Nagy a generációs különbség, ami sok vitát okoz az anya-gyerek kapcsolatban. Az ilyen gyerekekből lesznek anyuka pici fiacskája, akit az anya nem akar, vagy tud elengedni maga mellől. Tönkre téve ezzel a gyerek párkapcsolatát.

Ha 40 év felett szülsz, már 60 leszel, amikor a gyerek még 20 éves. A nagyanyjának néznek, ezt nem minden gyerek tolerálja.

Természetesen lehet jó kapcsolat is, de ez nagyon ritka.

2012. dec. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy szűk vagy semmiféle problémát nem jelent. A gyerek fejéhez képest minden nő szűk, mégis ki tud tágulni annyira, hogy világra jöjjön a gyerek. A magas vérnyomást ki kell vizsgáltatni, ellenőriztetni kell, mivel ha a terhesség alatt magas a vérnyomásod, az problémát okozhat a babának. Rengetegen szülnek ma már első gyereket 40 körül probléma nélkül.
2012. dec. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél, mindenképpen vágj bele! Statisztikával nem is szabadna elvenni senki kedvét a gyerekvállalástól, hiszen a teljesen egészséges 20 évesnél is felléphet komplikáció.

Ma már olyan fejlett az orvostudomány, hogy minimálisra lehet minden bajt csökkenteni, szűrni, az orvosoknak pedig kötelessége akkor is felhívni a figyelmedet a veszélyre, ha a tanulmányaik szerint 1% esélyed is megvan rá.

Én magas vércukorral és vérnyomással indultam neki a terhességemnek 30 évesen, 3 orvosból 3 mondta, hogy abortusz, mert féltek és nem vállaltak felelősséget.

Én pedig annyira éreztem, hogy minden rendben van, eszembe nem jutott az abortusz, a 9 hónap alatt mindenre odafigyeltem és igyekeztem normális szinten tartani a cukrot, vérnyomást, egészséges gyönyörű kislánynak adtam életet, aki már 2 éves is elmúlt. Tudom, hogyha akkor az orvosokra hallgatok és elvetetem, talán soha az életben nem lehetett volna gyerekem, vagy nem tudok teherbe esni.

Természetesen meg kell hallgatni az orvosokat, de ha azt érzed, hogy képes vagy valamire és nem vagy felelőtlen, akkor bele kell vágni.

2012. dec. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy meg olyan könnyű nagy szavakkal dobálózni, hogy 35 felett veszélyes blabla. Csak meg is kéne indokolni: igen, ennyi idősen előfordulhat, hogy első szülésnél nehezebben tágul a méh, könnyebben lehet sérülés, mivel nem olyan rugalmas, mint 10 éve, de ez nem törvényszerű. Ráadásul tanulmányok kimutatták, hogy a 35 felett szült nőknek a gyerekei intelligensebbek. Na lehet, ez is egy buta statisztika :) Engem anyukám 36 évesen szült amúgy.
2012. dec. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Malats ***** válasza:
Érv: Engem 40 évesen szült anyám, és teljesen elègedett vagyok a vilàggal. Talàn annyi hátrány, hogy a nagyszülöket alig ismertem.
2012. dec. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

A párom orvosis én évekig gyógypedagógiát és genetikát tanultam.

Amellett, hogy teljesen tisztában vagyok a rémisztő adatokkal, ami amindenféle genetika és egyéb nem örökletes, de a prenatálisan, perinatálisan kialakuló betegségeket és rendellenességeket illeti, nem 50 évesen szeretnék a kislányom, kisfiam ballagására menni....


Ha mégis valamilyen oknál fogva így alakulna és hamarabb nem lehetne gyerekem, alapos, MONDOM ALAPOS kivizsgálás után belemennék, ha minden rendben van.


És azért az sem mindegy, hogy 35 vagy vagy majdnem 40!!! Minden 5 év alapos kockázatot hoz maga után 30 felett.

2012. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság ez már teljesen elfogadott, általános dolognak számít. Igaz, én sokkal fiatalabban szültem, a környezetemben alig-alig vannak huszonéves anyukák, a többség 30 felett, nem ritkán 35 után vállalta az első babáját. Aztán van, akiből jó szülő lett, másból nem, de szerintem ez nem az életkorukon múlt, hanem az alapvető jellemvonásaikon.

Ha most érkezett el az ideje annak, hogy családot alapíts, akkor most vágj bele. Ennyi. Az olyan megjegyzéseket meg, hogy "Közel 60 éves leszel a gyereked ballagásán" nyugodtan engedd el a füled mellett, hiszen egyrészt még nem leszel annyi, másrészt meg manapság egy 60 éves sem számít öregnek egyáltalán, ha ad magára.

Szóval csak rajta, sok sikert, jó egészséget kívánok!

2012. dec. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!