Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki tartja össze a családot?

Ki tartja össze a családot?

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
a miénket senki
2013. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
A nők általában.
2013. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki érez magában erre elhivatottságot. Én nem érzek.
2013. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
A nők.
2013. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám. Én is igyekszem :)
2013. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nem attól család, h összetart, és nem kell hozzá semmilyen külső erő?

persze vannak a családban domináns és kevésbé domináns egyéniségek, akik ezzel meghatározzák az egységet.

de pont így tud működni, hiszen mint tudjuk, két dudás egy csárdában bizony bajosan van meg.


nálunk a nagyim volt az erősebb, nagyobb hangú egyéniség, a papa a csendesebb, bölcsebb fajta ember. anyum a papára hasonlít, én a nagyimra. tehát az egyensúly megvolt, jól funkcionáltunk, mikor még együtt lehettünk. (apám szerencsére nem volt a képben)


most, 2re redukálódott a családunk létszáma. kiegészítjük egymást anyummal, ő az élettapasztalatával segít engem, én a talpraesettségemmel őt.

a párom is a családom része, ő az AGY. pont olyan higgadt, megfontolt ember, mint amilyen a papám volt, és mellé nagy tudás párosul. egyelőre inkább lexikális, de ahogy idősödik, majd jön a tapasztalat is.


nagyon jó családom van, összetartóak vagyunk, nem kell senkinek fáradoznia azon, h meglegyen az összhang.

2013. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
mindig a nő.
2013. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apukám az, aki a rokonságot első unokatesókig összetartja. Nehéz megmondani, hogy mivel, de tény, hogy bárkinek bármi baja van, legyen az nagynéni, unokatesó stb, mindig őt hívják, nálunk vannak a nagy bulik, mi szervezünk "rendes" esküvőt, mi tudjuk mindig mindenkiről, hogy mit csinál, mi van vele stb.
2013. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az esetek nagy százalékában a nő. (Én is az vagyok.) A nőknek adatott meg hozzá a képesség,de vannak kivételek.
2013. jan. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy az alap értelmezés szerint a nő teremt otthont, de nálunk nem így van. A párom pont ugyanannyit tesz a közös otthoni boldog hangulatért, mint én. Akár a kötelezettségeket, akár a vidám dolgokat nézem. Bátran állítom, hogy nálunk a szeretet tartja össze a kis családunkat, egyformán mindkét oldalról. És ha látjuk a másikon, hogy amit teszünk boldoggá teszi, akkor jól érezzük magunkat.Csak egy mai villám példa: hajnalban kelt, hogy reggelit készítsen nekem,mielőtt elmegy dolgozni, én meg sürgök -forgok, hogy rend és ebéd várja haza, mikor hazaér a munkából ma délután. Aztán este megint ő fog tenni-venni. És minden nap így van. Amikor pedig időnk engedi, minden elé helyezzük a másik igényeit, ha játszani szeretnénk és külön lenni, nem korlátozzuk egymást, ha együtt vagyunk, sokat beszélgetünk, boldogok vagyunk. Azt hiszem, a családot a szeretet tartja össze.
2013. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!