Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja pokollá tenni az...

Miért akarja pokollá tenni az életemet az anyám? Nagyon nehéz elviselni, semmi értelme nincs ennek az örökös vitának, ha normális vagyok.

Figyelt kérdés

Az anyám állandóan csak veszekszik velem, szinte mindig beszól nekem, olyan bántó sokszor... :S Semmi se tetszik neki, amit csinálok, ha jól tanulok, az a baj, hogy kivételeznek velem, ha rosszul, akkor meg az hogy nem tanulok. A net miatt is állandóan piszkál, főleg apám, de nem veszem bántásnak az ő részéről, napi 1-2 órát használom általában, előfordult már hogy többet ültem előtte. Bulikba se járok, nemsokára 17 leszek és 1 kezemen meg tudom számolni h mennyiszer voltam buliban.. Jótanuló vagyok az iskolában, 4-5ös tanuló, sose lógtam még.. És mégis, én vagyok a hülye mindig, mindenért. Ma volt az hogy bevásárolt a család az egyik áruházban, és anyám nézte a blokkot, értenyúltam, hogy megnézzem, a kezét véletlenül felemeli hirtelen, úgy hogy véletlenül megkarmolom mert a körmömnél emelte fel a kezét, rögtön elnézést kértem, és még neki áll feljebb, meg apának panaszkodik rögtön, és elkeztem magyarázkodni,hogy nem szándékos volt,nem karmoltam meg, ő emelte fel úgy a kezét, és letámad hogy ne hazudjak neki, és a hajamat megtépte.. Normális?? Ő kb 100x megkarmolt eddig, mert félméteres körmei vannak, és az semmi? Életemben először... És az autóban üvöltött velem, hogy milyen gyerek vagyok, stb.. Otthon apa kérdi h miért piszkálom anyát? meséljem el neki. Mondtam h elnézést kértem tőle, így látta apám hogy az anyám csinál bolhából elefántot..

Egyáltalán nem akarom összeugrasztani őket, apa kérdezte hogy mi volt.. És rájött hogy semmi hátsó szándékom nem volt vele, de akkor is annyira szarul esett, sírtam itthon, nem is vacsoráztam velük..


A másik dolog, hogy anyámnak fáj a gyomra, legalábbis azt mondja, hogy amikor kiakad miattam, akkor fáj a gyomra, olyan tünete van mint az egyik rákos ismerősünknek, és ő is rákos szerinte, de nem megy orvoshoz, majd ha meghal, nyugodtan legyen bűntudatom, meg amiatt se megy, hogy a nyáron tudjak menni nyaralni a családdal.. Ez is annyira rosszul esik, hogy rámfog mindent.. Én már belebetegedtem ebbe, a vérképemnél valamilyen szám le szokott csökkenni szinte halálosra és csak szteroiddal tudják felnyomni. Annyira utálom a szteroidokat, sokkal érzékenyebb is vagyok akkor, meg mellékhatásai is vannak, felpuffad az arcom, szőrösebb vagyok,stb, a combomon is stríák lettek ettől. Eddig 4x csökkent le az a szám, és mindegyik az anyámmal való összeveszésem után volt rögtön, stresz hatására jelentkezik.. Lassan 3 hónapja nem szedem, de annyira félek, hogy megint lecsökken, nem akarok szteroidot szedni hogy elszúrja a nyaramat, csak azért mert az anyám bolhából elefántot csinál.. Annyira bántó.. sokat sírok emiatt, nem tudom mit csináljak... Apámmal sokkal jobb a viszonyom, ha összezördülünk, akkor se bántó, csak megmondja hogy mi nem tetszik neki,elbeszélget velem ilyenkor, nem hord le mindennek, stb.. de anyám... annyira irigyellek másokat akiknek nagyon jó anya-lánya viszonyuk van.. ilyen nekem sose volt..

Mit csináljak? annyira nehéz...Kollégiumba kerülés, nagyszülőkhöz költözés nem megoldható sajnos. 17/L


2010. jún. 13. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Végezd el az iskolát és költözz el
2010. jún. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem tudok, még van 3 évem ebben a suliban, plusz az egyetem/fősuli.. Meg most nem hiszem hogy el tudnék költözni, bár fizetnek nekem lakáskasszát, vmennyi pénzt kapok majd, bár egy részét vissza is kell fizetni a banknak, így hitellel kezdeném az életet..
2010. jún. 13. 00:37
 3/7 A kérdező kommentje:
addig nem élem túl... :S hogyan kezeljem a helyzetet?
2010. jún. 13. 00:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyúd valószinű boldogtalan és rajtad vezeti le a streszt, de te nem tehetsz az ő problémájiról, az ő élete az ő döntései, te éld a magadét.

17 vagy légy önálóbb járj bulizni, pasizni, sportolj, keres melót, itt a nyárj menj el egy fesztiválra.

Te nem stresszel anyúd meg keres új bünbakot, reggel köszönsz elmész este haza, elmeséled a napod utána magadra zárod a szobaajtót és felraksz egy nyugtató zenét.

2010. jún. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

"17 vagy légy önálóbb járj bulizni, pasizni, sportolj, keres melót, itt a nyárj menj el egy fesztiválra."


Ezt csak mondani könnyű, hidd el, kb. olyan helyzetben vagyok, mint ez a lány, csak nekem még apám sincs.

Mi van, ha nem enged bulizni? Csak úgy lépjek le otthonról, hogy csókolom, elmentem? Ugyanígy egy fesztiválra? Pasizz? A saját anyád ekkora idegi függésben tart, azt hiszed szüksége van arra, hogy még máshoz is alkalmazkodnia kelljen?

Én szinte rettegek a saját anyámtól, lassan már hozzászólni sem merek, nehogy az is baj legyen, hogy egyáltalán élek. Az ilyen emberek,mint ez a lány, hasonló helyzetben vannak: nem mernek csinálni semmit, mert újabb gyűlölködéstől, bántástól, megalázástól tartanak...

Sajnos tényleg nincs más út, mint az elköltözés.

2010. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy lépjek le otthonról, hogy csókolom, elmentem?


Pontosan mért szerinted az elköltözés miről szól, kimész az ajton és annyi, azért vagy tini hogy megtanulj elszakadni otthonról, és és magasról leszarni mit mondanak a szüleid, mert ha most nem tanulsz meg kiállni magadért 28 évesen is otthon fogsz kuksolni és anyádtól rettegni, ezt akkarod.

2010. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem értem, és sikoltozni és sírni van kedvem a sajnálattól .Miért is szül gyereket olyan anya, aki nem szereti a gyerekeket, még a sajátját sem!Itt minden szülőtől elnyomott és frusztrált gyereknek/ fiatal felnőttnek azt üzenem, hogy addig tartson ki, amíg nagyon muszáj, azután úgy költözzön el, hogy vissza se nézzen.

Bárcsak segíteni tudnék!

Anya vagyok, szerető lányom van, akit én is szeretek.

Nem lakunk már együtt, de hétvégenként jön párjával, majd nem sokára unokával. 59/N

2010. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!