Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van kiút? Megoldás? A héten...

Van kiút? Megoldás? A héten kiderült h a nővérem babát vár már 4 hónapos terhes, de eddig mesizett meg nem volt semmi jele annak h terhes lenne

Figyelt kérdés

A héten kiderült h a nővérem babát vár már 4 hónapos terhes,de eddig mesizett meg nem volt semmi jele annak h terhes lenne,csak most maradt ki neki,és szóval most derült ki. Nem tarthatja meg a babát,mert nehéz anyagi körülmények között vagyunk(az apa nem tudja terhes,és nem is ismerné el-ez kizárva),ő nem dolgozik,és egyedül neveli a másik 2 éves gyereket.)külön apától vannak,a 2 éves gyerekkel foglalkozik az apa,de ezzel az uj babával az apja nem törödne.) Én meg anyu tartjuk el őket. Napról napra élünk,soxor kajára alig van pénz. Hétfőn kell aláírni a lemondó nyilatkozatot tesómnak h szülés után nem is látja a gyereket elveszik tőle,lemond róla! Nem tudom mit lehetne csinálni. Őrülten sajnálom azt a pici gyereket,de nem tudjuk bevállalni h még az uj picit is mi tartsuk el anyuval. Így is nagyon nehéz. Sajnálom tesómat is,mert most könnyen tesz ilyen kijelentéseket h hát lemond róla,de ebbe bele fog bolondulni ahogy közeleg a szülés időpontja.

Tesóm még nagyon ygerek,felelőtlen,nem tud egyedül gondoskodni magáról h háztartást vezet,gyereket nevel,és dolgozik... És párt se nagyon tud találni olyat akinek van türelme hozzá. nem olyan rossz,vannak hibái,de nem érdemli ezt h le keljen monmdani a gyerekről

Mi semmi képp nem tudjuk bevállani h abba a laksába ahol lakunk jöjjön egy baba,és eltartsuk. Ha legalább tesómnak lenne melóhelye,de sajna az sincs,pedig ezerrel próbálkozik. MIt éehetne csinálni. Szegény baba,szegény tesóm,szegény mi


2009. aug. 28. 19:19
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
93%

Keressétek meg a bölcső alpítványt! [link]

Ott van kilenc hónapja gondolkodni, s még a nevelőszülőket is megismerhetitek. Ne írjon addig semmit sem alá amég velük nem beszélt, beszéltetek! Lehet, hogy a kilenc hónap alatt történik valami, ami kiutat jelenthet. Ám ha nem is lesz megoldás akkor is jobb a nyílt örökbe fogadás, mert bár vissza nem kérheti a kicsit, de rendszerint a nagyobb eseményekről értesítik az anyukát és van, hogy képet is küldenek. Mindene4setre jobb olyan családban elhelyezni ahol akarják és nem hagyni, hogy bekerüljön egy embertelen csecsmő otthonba. Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életetekén segítenék többet is, de nem tudok.

2009. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
91%
Ja és náluk ha akarja szülés után megnézheti, megölelheti.
2009. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
91%
Megint én, itt a telefon számuk is! Segítségre szoruló terhesek számára non-stop hívható telefonszám: 06-20-9-44-35-66
2009. aug. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
tesómnak is rossz lenne ha szülés látná a picit meg nekünk is... a tudat h nem éálhet velünk... szörnyű... :S
2009. aug. 28. 19:33
 5/57 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi idős a tesód? ha 18 felett van ő dönt,hogy mit tesz a babával.Ha megtartja és nem adja örökbe, akkor maximum támogatni tudjátok lelkiekben.Tudod ez az ő élete és azt tesz vele (sajnos)amit akar és a gyerekével is, szintén sajnos.

18 év alatt a gyám engedélyével szülheti meg, és halottam olyanról is hogy nagyon indokolt esetben, egészségi problémák, SÚLYOS anyagi helyzet még ekkor is elvetetheti a babát, persze ez nem egy sima abortusz.

Mennyi idős?

2009. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

23 éves,de már így is napról napra élünk,nem tudnánk táűmogatni még jobban anyagilag. Így is eltartjuk őt meg a 2 éves gyereket,és egyre szarabb heklyzetbe vagyunk. alig tzudjuk fizetni a számlákat,a lakás hoitelt is nagyon nehezen...

ide semmiképp nem jöhetne a baba,de iszonyuan sajnálom.

2009. aug. 28. 19:36
 7/57 A kérdező kommentje:
lelkiekben meg ... mi leszünk a rosszak ha hagyjuk h örökbe adja... és mi fogunk szívni ha megtarja és idehozza... Már így is nagyon sok mindenről lemondatm miattuk én is meg anya is
2009. aug. 28. 19:38
 8/57 anonim ***** válasza:
89%

Ne mondjon le a gyerekéről,mert ezt soha nem tudja majd megemészteni.Legyen inkább átmenetileg állami gondozásba a pici egy csecsemőotthonba,oda menet hozzá minden nap,de ne mondjon le róla.Képzeld el,ha jobb körülményei lesznek,és nem kaphatja vissza agyerekét.Azért nem egy tárgyról beszélünk amikor azt mondjuk,egy gyerektelen párt boldoggá tenne.Lehet,hogy más mindent megadna neki anyagilag,szerethetné is,de az anyját SOHA SENKI NEM TUDNÁ PÓTOLNI!!!!És ezt nem lehet egy embernek megemészteni nőjön fel bármilyen jó körülmények között.

Kérdezz meg bárkit,vagy gondolj bele magad,ha választani kellene,hogy jólétben nevelkedhetsz nevelő szülőkkel idegenekkel,vagy az édesanyáddal szegénységben,mit választanál?Gondolom a nővéred hamarosan dolgozni fog a nagyobbik gyerek mellett,talán jobbak lesznek majd a körülmények,és akkor vissza kaphatja ezt a gyerekét is.

Aztán gondolkodjon el majd,hogy milyen felelőtlen emberekkel tart fenn kapcsolatokat.

Remélem jóra fordul az életük,az életetek.

2009. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
86%

Nézd ha megszüli akkor pedig oda fogja vinni, az az ő otthona is. nektek nem kell támogatnotok anyagiakban, maximum lelkiekben. majd segélyekből fog eltengődni, mint sokan mások és majd valahogy felnevelgeti, de 23 évesen teljes jogúan ő dönt erről az egészről és nem tagadhatjátok meg hogy ott maradjon a babával. Tudom hogy szűkösen vagytok, de az utcára mégsem mehet.

Sajnos ezt elcseszte.....

előző voltam.

2009. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
84%
mármint 19:16-os voltam
2009. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!