Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedések a TV miatt. Mit...

Veszekedések a TV miatt. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
A párommal együtt élünk, és ez miatt elég gyakran van vitánk. Én, mielőtt még együtt laktunk nem néztem TV-t. Ők viszont mióta élnek azt néznek. Reggeltől késő estig megy. Sokszor csak "háttérzajként", hogy "menjen valami". Ezt szokta mondani a párom, de nekem ez a háttérzaj elég megterhelő. Szétmegy az agyam a hülyeségtől ami a TV-ből árad. És tényleg ezt érzem néha, hogy már nem bírom a zajt és a hülyeséget. Nincs egy csendes pillanat, mindig ott mennek a háttérben a reklámok és a műsorok. Kompromisszum meg nem nagyon van, mert ha ki is kapcsolja, akkor is megsértődik, hogy szóltam érte. Általában a szobában is megy a TV, meg a nappaliban is.

2013. jan. 12. 14:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Az utóbbi napokban a reklámok zenéjével álmodtam.
2013. jan. 12. 14:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Kompromisszumos megoldás: legalább egy csendes szoba legyen!
2013. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva van,nálam mindig meg a tévé,páromnál meg állandóan néma csend van.Na,én meg ettől megyek falnak.Utálom a csendet.Amúgy van egy logikus megoldás:csak az egyik szobában menjen a tévé.Tényleg fanatikus tévnéző lehet,ha minden szobában megy,ez már nem normális.
2013. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzetedet.

Az én férjem is ilyen. Nem élhet tv nélkül. Emeleten nőtt fel, míg én kertesben. Ha ellátogatunk anyumékhoz, ott sem jön ki a kertbe - max annyira, hogy megállapítsa: meleg van, fúj a szél, hideg van stb. - ül bent a tv előtt. Mert nézni mindig van mit.. sport mániás.

Náluk meg egész nap megy a tv, de nincs hova menekülni előle.

Van már gyermekünk is. Annyira próbálom óvni a tv-től, de nagyon nehéz. Főleg, hogy a férjemnek gyakran az az első ha hazaértünk, hogy bekapcsolja a tv-t vagy a gépet.. a kicsi leöltöztetése persze ráér.

Jajj még valami: egyik nap hajnal 4kor arra ébredtem, hogy megy a tv. Pedig szóltam neki elalvás előtt hogy kapcsolja ki. De ő úgy érzi korlátozom ezzel.. és szerinte nem a tv miatt ébredtem fel, hiszen 4ig aludtam.. -.-

2013. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Annyira szánalmasnak tartom azt, aki "háttérzajként" használja. Fél a csendtől? Fél, hogy akkor komolyabb dolgok is eszébe jutnának, nem csak könnyű, habos témák?
2013. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a csend komoly dolgokra képes és nem mindenki tudja feldolgozni ezért a legtöbb ember a zajt szereti az ember nem egy logikus létforma ezért is félnek sokan a sötétben és az egyedülléttől bár ezt nem szívesen ismerik be
2013. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez azért durva. engem is iszonyatosan bosszant az a zúgás, ami a tv-ől jön, ha be van kapcsolva. nálunk nincs is készülék.

van 2 laptop, mindenki a sajátján szöszmötöl, néha nézünk filmeket, sőt, nekem elalváshoz kell valami kis zaj, mert nyomaszt a csend olyankor, de amúgy napközben, ha csak netezek, akkor imádom, h nem zúg semmi, tudok figyelni arra, amit olvasok, nézegetek, semmi nem vonja el a figyelmem.


a párommal ennek köszönhetően sokat beszélgetünk, amikor valami eszünkbe jut, akkor nem kell se lehalkítani, se kikapcsolni semmit, csupán mondani, mondani és hallgatni a másikat :) ja, és immáron 4 éve élünk együtt, de mindig van téma :)

2013. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig meg kell eggyeznetek, előbb-utóbb.


Szerencsére mi egyetértettünk: nincs tévénk.

2013. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!