Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem elvettem a lányomtól...

Úgy érzem elvettem a lányomtól 15 év boldogságot. Lelkiismeret furdalásom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lányom 23 évesen összejött egy 53 éves özvegy férfivel. Tiltottam. Nem engedtem. Titokban találkoztak. Lányom hazudott. Mikor kiderült nagy balhé lett. Hozzákényszeritettem egy fiúhoz, akivel kiköltüztek külföldre. Lányom sokat panaszkodott, hogy boldogtalan. De én mindig azt mondtam, majd jó lesz. Rendes fiú.

Tavaly 6 év után elváltak. Lányom hazaköltözött és vett egy lakást magának. Egyedül élt. Azt hittem. Egyik nap, mentem hozzá és ott találtam azt a férfit. Az előző szerelmét. Bevallották, hogy állandóan egymásra gondoltak, rendszeresen telefonon tartották a kapcsolatot és amikor a lányom hazalátogatott vakációra, találkoztak is. Sőt! A férfi is volt kinnt nála.

Most, hogy a lányom hazajött újrakezdtek mindent.

Lányom most 37, a férfi 67.

Látom, hogy boldogok. 15 éve is igy éreztek, de én tiltottam őt a férfitól és ő rám hallgatott. Rosszul érzem magam. Hiszen ez tényleg komoly volt akkor is és nem kellett volna tiltanom. Most már mit tehetnék, hogy jóvátegyem?


2013. jan. 12. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudhattad előre, a józan belátásod szerint cselekedtél. Más anyának sem tetszett volna, ha a lánya egy nála 30 évvel idősebb férfivel kavar.
2013. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Biztosan jót akartál neki!

Kérj bocsánatot, beszéljétek meg és támogasd a régi/új kapcsolatában.

Sajnos már nem tudod meg nem történté tenni a múltat, de ha már te is beláttad, hogy így jó nekik és sajnálod, az egy jó jel, hogy megbékéltél a kapcsolatával.

Szerintem, ha ilyen jó a kapcsolatotok és így hallgat rád, akkor a mostani helyzetet is meg tudjátok oldani!

2013. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Ezért kell hagyni a felnőtt gyerekeket. Egy huszonéves embernek már nem lehet tiltani. Tanácsot lehet neki adni, de a döntéseket már neki kell meghoznia, és tetteinek következményeit neki kell viselnie. Sajnos nem tudlak "feloldozni". Jót akartál, de ezek szerint nem jól sült el. Ezzel már együtt kell élned.
2013. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Ilyenre nincs bocsánat. Én a helyében nem beszélnék veled, a lányod felnőtt nő volt!

Mondjuk neki is kár volt rád hallgatni, ott kellett volna, hogy hagyjon téged és le van szarva az egész, előbb utóbb megbékéltél volna.

És hidd el, tudom mit beszélek.

Mindenki bele tud okoskodni, hogy kinek hogy kéne és kivel élnie az életét, de ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie.

2013. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
már semmit.
2013. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

21:15! Még a lánya ne beszéljen vele??! Azért nehogy már a befőtt egye meg a nagymamát!


Kérdező: valószínűleg minden anyuka tiltaná a lányát ha tehetné. Hibáztál, legalább a lányod tapasztalt, világot látott. Nagyobb részben ez a lányod hibája, mert aki 23 évesen férjhez megy akarata ellenére, az meg is érdemli a sorsát.

2013. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

Szeirntem meg egyáltalán nem vagy hibás,hoyg próbáltad megóvni a lányodat egy beteges kapcsolattól..A módszereiddel nem értek egyet (férjhez adni valakit a 21.században) ,de az teljesen normális hoyg tiltottad a lányodat egy vén perverztől! mostmár ha ilyen hülye,akkor egye meg amit főzött ez van, 37évesen már tényleg nem kell vele foglalkozni. Nem vettél el semmit tőle. Ha annyira baromi flenőtt lett volna,és nem egy apakomplexusos kislány,akkor nem megy férjhez akarata ellenére valakihez ..

Szóval ,most majd jól le leszek pontozva,de ne tegyél semmit ,te megpróbáltad terelgetni a lányod sajnos sikertelenül,nem is értem milyen ember az aki nyugodt szívvel áldását adná rá,hogy a 23 éves lánya közelében yg 53 éves vén kujon ólálkodjon! Valószinüleg nektek nincs gyereketek..

2013. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

21:50 - pedig ez ezzel járHAT, én pl. nem beszélek a saját anyámmal két évtizede, és bizony a "csak jót akarás" különböző cselekedetei állnak mögötte.


Kérdező, én mondjuk akkor hajlottam volna hasonló előzmények után a viszony normalizálására az anyámmal, ha belátja a hibáját, őszintén megbánja, és bocsánatot kér. Benned ez láthatóan megvan, tehát a döntő lépést megtetted a jóvátétel felé, szembenéztél a saját hibáddal.

(az én anyám meg mondjuk megátalkodott a saját hibájában, még mindig azt magyarázza, hogy miért az az úgymond "normális" ami nézőpontot ő képviselt, és nem hajlandó szembenézni azzal, mi kárt tett és veszteséget okozott a "csak féltettelek, csak jót akartam" önzőségével. Na, ezt NE tedd, és akkor minden rendben lesz...)

2013. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó: 21:50es vagyok. De valószínűleg te nem éltél együtt 6 évig egy férfival, akit nem szerettél.


Egyébként köszi a lepontozást!

2013. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Valóban nem, én hetero férfi vagyok, és nővel élek:)

Egyébként amit a lány bemutatott, az tipikus elmenekülési reakció, különösebben nem hibáztatható érte, az elmenekülés motiválja általában a fiatalkori, hasonló kapcsolatokat.

És hát ja, abszolút nem értek egyet veled, mert az, hogy ki mit tart "normálisnak" vagy "betegesnek" az a saját értékrendje, magánügye, senkinek nincs joga a saját értékrendjét más emberre kényszeríteni, azt gondolom.

Akkor se, ha az a másik ember az illető gyereke, akkor se, ha úgymond "csak jót akar"...


De azt is gondolom, hogy megbocsájthatatlan bűn NINCS, ha azt valaki felismeri, őszintén megbánja, és rendbe kívánja hozni, és ebben a tekintetben Kérdező nagyon jó úton halad.

2013. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!