Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem elvettem a lányomtól...

Úgy érzem elvettem a lányomtól 15 év boldogságot. Lelkiismeret furdalásom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lányom 23 évesen összejött egy 53 éves özvegy férfivel. Tiltottam. Nem engedtem. Titokban találkoztak. Lányom hazudott. Mikor kiderült nagy balhé lett. Hozzákényszeritettem egy fiúhoz, akivel kiköltüztek külföldre. Lányom sokat panaszkodott, hogy boldogtalan. De én mindig azt mondtam, majd jó lesz. Rendes fiú.

Tavaly 6 év után elváltak. Lányom hazaköltözött és vett egy lakást magának. Egyedül élt. Azt hittem. Egyik nap, mentem hozzá és ott találtam azt a férfit. Az előző szerelmét. Bevallották, hogy állandóan egymásra gondoltak, rendszeresen telefonon tartották a kapcsolatot és amikor a lányom hazalátogatott vakációra, találkoztak is. Sőt! A férfi is volt kinnt nála.

Most, hogy a lányom hazajött újrakezdtek mindent.

Lányom most 37, a férfi 67.

Látom, hogy boldogok. 15 éve is igy éreztek, de én tiltottam őt a férfitól és ő rám hallgatott. Rosszul érzem magam. Hiszen ez tényleg komoly volt akkor is és nem kellett volna tiltanom. Most már mit tehetnék, hogy jóvátegyem?


2013. jan. 12. 20:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%
Ebben az a legrosszabb,hogy bármennyire is szeretik egymást és boldogok,eltelik 10-15 év és a lányod színte még "fiatalon" fog megözvegyülni és utána már nagyon nehéz lesz újra párt találnia.30 év hatalmas korkülönbség.Megtudom érteni,hogy aggódsz.
2013. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Mi az, hogy nehogymár a befőtt egye meg a nagymamát???


Felnőtt ember életébe nem szólunk bele, akkor sem, ha mi csináltuk.

Én sem beszélnék vele és leszarom, hogy az anyám vagy sem. Az én életem, nincs joga senkinek beleszólni abba, hogy kit választok társamnak! Én fogok vele élni, nem ő.


Csak mert szülni merészelt még nincs joga megszabni, hogy hogyan éljek.

2013. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként Anett - (amúgy nagyon szép neved van :) )

Így a lánya él 20 évig boldogságban, egyéb esetben egy életen át boldogtalan lenne.

2013. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%
Lehet is lelkiismeret furdalásod, ha egy 23 éves felnőtt embernek tiltasz valamit. Bár gondolom gyámoltalannak nevelted, ha ő meg azt csinálta felnőtt fejjel amit te mondtál neki. Szép család...
2013. jan. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Most már semmit.Hagyd éljék ugy az életük ahogy akarják.Nekem sem tetszett volna ha alányom egy vén krapekkal kavar.Valószinű mindent el is követtem volna szét menjenek.Annyi különbséggel nem toltam volna bele egy házasságba.Azóta eltelt 14év,már az érzelmek sem olyanok.Lehet nem is fog sokáig tartani,rájön a lányod más az amit most érez, és más az amit akkor érzett.Aztán itt ez a közel 70éves pasi...kitudja meddig él..
2013. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mindenki a maga sorsának kovácsa. Ebbe a lányod is beletartozik.

Csak úgy tudsz megtiltani valamit, ha ő meg hagyja.

Gondolj bele, jót tettél vele: ahogy soraidból kivettem, most nem küzd éppen anyagi gondokkal.

Ki tudja mi történt volna ha együtt maradnak a pasassal. Lehet hogy 2 év múlva becsődölt volna az egész, így pedig lett egy izgalmas, félig plátói románcuk. Ráadásul mivel folyamatosan tartották a kapcsolatot, nem is kellett egymás nélkül élniük.


Jó példa az én történetem: anyám tiltott a páromtól, beleuntam, elköltöztem 19 évesen.

Anyám kitagadott, megszakadt a kapcsolatunk.

A párommal rengeteg anyagi problémánk volt, anyám miatt is idegösszeroppanást kaptam, belebetegedtem az egészbe.

A párom most szerzett egy jól fizető állást.

Ha ez a három nehéz év kimaradt volna, én nem lennék fizikailag és lelkileg beteg.

Talán ha én is így cselekedtem volna mint a lányod, minden könnyebb lenne :)

Mindenesetre az egyetlen dolog amit így utólag nem bánok, hogy anyámtól megszabadultam.


Írásodból ítélve a lányod tartja veled a kapcsolatot.

Ez azt jelenti hogy nem neheztel rád.

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, mert a legjobb belátásod szerint cselekedtél, és könnyen elképzelhető hogy pont így alakultak jól a dolgok.


Nem kell semmi extrát tenned :) Csak légy kéznél ha a lányodnak szüksége van rád.

2013. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Élő példa miert is nem kell beleugatni a szülőnek a felnőtt gyereke életébe.Mostmar mindegy.
2013. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hozzákényszerítetted. A helyedben bizony ostoroznám magam.
2013. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!