Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Veronikát sozkták Nikinek...

A Veronikát sozkták Nikinek becézni? Nektek tetszik ez a név?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta tetszik a Niki név, de a Veronika jobban tetszik, mint a Nikolett. Szokták a Veronikát is Nikinek becézni?
2013. jan. 13. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább a Vera vagy a Roni az elterjedt ezeket hallottam már, Nikát is de Nikit még nem.
2013. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Veronikának szoktak hívni, de szoktak Vera, Verocs és Vercsi. Régebben hallottam a Ronit. Gondolom a Ve-RONI-ka. Én nem örülnék a Nikinek.
2013. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy becézed a gyerekedet ahogy akarod :) Bár én nemszeretem ha egy nevet egy teljesen másik névvel becéznek.

Pl. Lillát Lilinek. Ismerősöm Martin fiát állandóan Mártonozzák. Így a Veronikát sem becézném Én Nikinek. Legyen 2 keresztneve, akkor senki nem köthet bele :)

2013. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ilyet. A Veronikát általában Verának, Verocsnak, Verusnak, Roninak, Veronkának szokták becézni.

Egyébként, ha úgy is Nikinek hívnátok a lányotokat, lehetett Nikolettnek vagy Nikolettának anyakönyvezni. Vagy tényleg legyen két keresztneve :)

2013. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem, nemtetszik De te. tudod
2013. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem szokták Nikinek becézni. Van aki ragaszkodik a teljes nevéhez és Veronikának hívják. Engem úgy szoktak becézni, hogy Vera, Verus, meg a testvérem Verácskának hív, de a Veronka, Roni, Nika becenevektől borsódzik a hátam. Bár van jópár ismerősöm, akit az utóbbi 3 néven szoktak becézni.
2013. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Veronika barátnőm mi Nikázzuk. Ezt szoktuk meg, de a gyerekem semmi kép nem hívnám így, nekem nem tetszik. Inkább becézném Roninak, Roncsinak, Verának.
2013. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Veronika vagyok, és igen, szoktak Nikinek hívni. Nem "hivatalos" becenév, esetemben egy barátnőm kezdett Veronikizni, és ez rövidült le Nikire.

Mivel a legáltalánosabb becenevet (Vera) ki nem állhatom, ezért bemutatkozásnál rögtön hozzá szoktam tenni, hogy Veronikának vagy Nikinek szólítsanak, és ennyi.

2013. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát a Niki nem az.

A niki az szerintem nem tehető a Veronikához..én is Veronika vagyok, és nem törődnék bele, ha Nikinek szólítanának. Verának szólítanak, azt se szeretem, a Vecának örülnék (néhány ismerősöm már át is állt Vecára).


13/L

2013. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!