Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy komoly kapcsolatban...

Lehet egy komoly kapcsolatban próbaidő?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy nem vagyok boldog már, viszont nem szeretném csak úgy eldobni a kapcsolatunkat, mert évek vannak mögöttünk. Szeretném elmondani neki, hogy én nem vagyok boldog, és szeretném ha ez és ez változna, és ha nem megy x idő után akkor inkább búcsúzzunk el. Mit gondoltok erről? És mennyi legyen az az x idő? Egy hónap?
2013. jan. 13. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nincs. Ha csak az elmúlt évek miatt sajnálod a kapcsolatod, miért pazarolsz rá még plusz éveket? Hogy aztán még jobban sajnáld, esetleg sajnálatból végül vele maradj? Nem. Ha szeretünk valakit, akkor vele akarunk lenni. Ahol a másik az agyunkra megy, az nem szerelem.
2013. jan. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Én majdnem 10 év után kértem időt, ami alatt csak megerősítést nyert bennem, hogy nem kell a kapcsolat.

Az évek, amiket együtt töltöttetek, nem számít, ha nem vagy már boldog, abból az időszakból tanultál, köszönet érte, de lehet, hogy ideje továbblépni.

A visszagondolásnak az én olvasatomban akkor van értelme, ha már 80 évesen ülök a hintaszékemben és dödögök, hogy "papa, emlékszel még, amikor....?"

2013. jan. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem az elmúlt éveket sajnálom, hanem az elmúlt egy két hónapot. nem házasságról van szó, 5 éve vagyunk együtt, huszonévesek vagyunk.
2013. jan. 13. 23:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 2 hónapban jó volt vele lenni,előtte pedig nem?

Részletesebben mi a gond?

2013. jan. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
nem.önámítás.
2013. jan. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne, de ezt ne jelentsd be neki előre, hogy x idő múlva, ha nem következik be változás, akkor elválnak útjaitok. Ha előre tudná, akkor lehet, csak azért viselkedne máshogy, hogy vele maradj. Aztán menne minden a régiben.

Szerintem több időt hagyj a változásra, 3-4 hónapot, miután megbeszéltétek, hogy ki mit szeretne.

2013. jan. 14. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Úgy vettem észre a válaszokból, hogy félreérés történt, úgyhogy újra leírom.

Szóval:


Van egy évek óta tartó kapcsolatom, ahol az utóbbi időben már nem érzem magam boldognak. Talán eltávolodtunk egymástól, nem figyelünk egymásra úgy, mint azelőtt, és ez lehet a baj. Na most.

Nem szeretnék csak úgy szakítani, lehet, hogy helyre tudnánk rakni akkor, ha mindketten figyelmesebbek lennénk újra a másikkal. Ezért gondoltam valamiféle próbaidőre, hogy ha valamennyi idő után nem sikerül helyrehozni, akkor talán jobb lenne ha nem áltatnánk egymást tovább. Nem vagyok naiv, nem gondolom azt, h egy csapásra rendbe jön majd minden, de ha éveket egymás mellett tudtunk tölteni, és csak az utóbbi időben "romlott el valami" akkor talán vissza lehetne "csinálni".

És ha azt mondod, h ne jelentsem be, hogyha nem változik valami akkor szakítsunk, akkor mit csináljak? Valahogy azért neki is tudnia kellene, hogyha nem lesz változás, akkor hosszú távon se neki se nekem nem lesz kielégítő a kapcsolat.

2013. jan. 14. 12:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp mond el neki hogy az elmúlt időben már nem olyan a kapcsolatotok mint volt, és hogy szeretnéd ha ez változna. Ha nem tudja hogy neked gondod van nem fog változtatni semmin. Beszéljétek meg és ha mondjuk 2 hónap múlva semmi változás, és látod rajta hogy nem is próbálkozik akkor szakíts vele.
2013. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Válaszképpen leírom a saját példámat: 10 év után éreztük úgy a férjemmel hogy nem vagyunk már boldogok egymás mellett, más életet akarunk, belefásultunk a hétköznapokba, felvettünk egy csomó rossz szokást egymással szemben.... Nyáron szétköltöztünk, hogy elkezdjük a külön életünket, és majd a válást is megejtjük ha eljön az ideje. 3,5 hónapig éltünk külön, ez alatt az idő alatt mindketten rátaláltunk önmagunkra, nagyon sokat változtunk, átértékeltük a dolgokat. 2,5 hónap után megint fellobbant köztünk a tűz, összejöttünk, átbeszéltünk mindent amit elrontottunk és elmondtuk az elvárásainkat. December eleje óta megint együtt élünk, és egész más minden, mintha most költöztünk volna össze először. Minden erőlködés nélkül remekül működik a kapcsolat, olyan amilyennek mindig is szerettük volna, csak valahogy előtte nem ment mert folyton játszmáztunk egymással, az volt a fontos hogy kinek mikor van igaza és ki mit csinál vagy nem csinál. Most meg hagyjuk élni a másikat, elfogadjuk olyannak, amilyen és mikor együtt vagyunk, csak arra koncentrálunk hogy a lehető legjobban éljünk annak lehetőségével.
2013. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok! Azt kifelejtettem, hogy a szétköltözés előtt adtunk időt a kapcsolatnak, még párterápiára is jártunk, de 1-2 hónap után beláttuk hogy nem megy. Nem sikerült változni egyikünknek sem. Szóval így utólag úgy tűnik hogy kellett a különélés, hogy lenullázzuk az érzelmeinket és tiszta lappal tudjunk újra indulni.....
2013. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!