Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam pár napja kezdett...

A kisfiam pár napja kezdett el oviba járni, itthon elmondta, hogy az óvonéni ezt mondta rá"Azért ilyen, mert a szülők nem foglalkoznak vele". Rákérdeznétek?

Figyelt kérdés
Az óvonénik panaszkodnak rá,hogy nem játszik a többi gyerekkel,hogy öszerombolja a legóvárakat amit a többi gyerek épített.Tőlem várják a megoldást én mondtam is,hogy együtt szeretnék működni,bánt is nagyon,hogy így közelít a kisfiam a többi gyerek felé.
2011. márc. 19. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom,hogy a kisfiad eddig nem játszott sokat más gyerekekkel. Esetleg sokat ráhagytatok,azért lett "önző"

Én beszélnék az ovónénivel,hogy szerinte mit lehetne tenni,hogy a fiad jobban betudjon illeszkedni a közösségbe. Ezt együtt kell megoldanotok.

2011. márc. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Ti otthon szoktatok együtt várat épiteni?tudja egyáltalán h azt nem csak rombolni lehet?
2011. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Persze hogy tőled várják a megoldást, hiszen te vagy az anyja.

Én beszélnék az ovónénikkel, hogy ők mit javasolnának. Nem szabad abba a hibába esni, hogy most beadod oviba, és az ovónők majd megnevelik. Nem z ő feladatuk, később pedig nem a tanároké.

2011. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze,hogy szoktunk legóvárat építeni,az apikájával órákig képesek eljátszani vele,itthon imádja,repülőt,hajót,autót,házat építenek.
2011. márc. 19. 09:05
 5/11 A kérdező kommentje:

Az óvónéniknem javasoltak semmit,csak panaszkodtak.

Szívesen megkérdeztem volna,hogy miként próbálta bevonni a többi gyerek játékába a kisfiamat.

2011. márc. 19. 09:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy nagyon "rádmásszanak" az óvónénik. Van egy szabály: Ami az oviban történik, azt az pedagógus kell megoldja, ami az ovin kívül és otthon, azt a szülő. Nyilván az óvónénik azt szeretnék, ha te oldanád meg a helyzetet, mert nekik ez a könnyebb. Ne hagyd magad. Természetesen beszélgess sokat a gyerekkel, játszatok sokat, próbáld közösségbe vinni az óvodán kívül is, de az óvodai problémákat nem neked kell megoldani.

Egy pedagógus anyuka

2011. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos rákérdeznék az óvónéniknél.Ugyanis nekik kellene a legjobban tudni,hogy a gyereknek vagy gyerek előtt nem szabad véleményt alkotni,mondani senkiről,főleg nem a saját szüleikről.Gondolom ti sem beszéltek a kisfiú előtt az óvónénikről,nem beszélitek ki őket.Nekik jó kis "radarjaik" vannak,amik nem feltétlenül jól dolgozzák fel a hallottakat.
2011. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak most ment oviba vajon miért kellene tudni neki közösségben játszani? Otthon csak ő van és anya vagy apa. Meg fogja tanulni az együtt játszás szabályait, a nevelőknek ebben kellene segíteniük.

Amúgy meg az én tapasztalatom az, hogy az én gyermekem (aki nem jár oviba) sokkal hamarabb vissza adja a játékokat, illetve sokkal jobban szeret együtt játszani a másik gyerekkel, mint az unokatesói akik óvodások!

2011. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó három válaszolóval értek egyet.

És igen, én mindenképp rákérdeznék. Ha igaz, amit a gyerek mond, szerintem is elítélendő, hogy a gyerekek jelenlétében (vagy akárhogy) kibeszélik a szülőket. Kérdezd meg, fordított esetben ez nekik hogy tetszene.

Amúgy pedig a közösségi viselkedés szabályait csak közösségben tudja megtanulni. És mivel ott nem te vagy vele, hanem az ovónők, az ő dolguk ezzel foglalkozni.

Egyébként az én 3 évesem is sokat rombol, pedig foglalkozunk, játszunk vele, és van testvére is.

2011. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérj az óvónőktől fogadóórát, és ott feltétlenül teperd ki, hogy javasoljanak ők valamit, amit te otthon tehetsz vele, hogy aztán bent ne csinálja ezt!

De ha te otthon törődsz vele és neked nem csinálja az említett dolgokat - amit feltétlenül mondj el az óvónőknek is - akkor a benti közösségre nevelés már az óvónők harca.

2011. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!