Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megharagudnátok nagyszüleit...

Ti megharagudnátok nagyszüleitekre, ha a dédszülői házat nem vennék meg, padig anyagilag megtehetnék? És úgy, hogy engem sok emlék fűz oda, ők is tudják, állnám a felét, nekik kellene a másik felét, úgy, hogy a negyedét már megörökölték most Déditől.

Figyelt kérdés

Dédi háza elég régi, kb 80 éves, szerkezetileg kifogástalan, persze az idő vasfoga nyomot hagyott rajta, de egy vakolás, és annyi. Nincs ugyan fürdőszoba benne, de kialakítható lenne. Én szeretném azt a házat, de nagyszüleim mindig azzal jönnek, hogy akkor az ő házukkal mi lesz? (azt akarják, h oda költözzek) de nem értik meg, hogy most meg tudnánk venni kb 2-2,5 millióért, és pár év múlva az nem annyit fog érni, hanem többet. Ők inkább berakják nekem ballagásomra a pénzt bankba, és 4 év múlva lesz az 50.000-ből 54321Ft. Meg van még bent valamennyi, az vagy 150.000 Ft, összesen 200.000 Ft, meg nekem is van pénzem, kb 500.000 Ft, meg eladogatok dolgokat, akkor megint lesz egy kb 200.000 Ft, meg addig még gyűlik is, tehát én 1 millióval be tudnék szállni, nekik csak a maradék 1 millió kéne, abból most kaptak 500.000-et. Nem halnának bele abba az 500.000-be, de nem értem, miért nem hajlandóak segíteni. Már ott tartok, hogy nem is megyek feléjük, ha így folytatják. Folyton sírnak, hogy nincs pénz, meg minden, amúgy meg van nekik. Nem olyan rengeteg, de van. De nem az, hanem hogy nem is segítenének, inkább hátráltatnak, h minek az meg ilyenek. Azt meg hozzátenném, hogy dédit elég sokat látogattam míg otthon volt is, meg amikor már otthonba volt is. Amíg jól volt, hetente, aztán hogy már nem volt olyan jól, csak 2 hetente, aztán amikor már ágyba fekvő volt ők nem engedtek, a 4 hónap alatt kétszer voltam. A kórházba meg megint nem engedtek be. Hogy ne úgy emlékezzek rá. Pedig Dédi még utolsó 3 napba is engem keresett, és el sem mondták. És nem hogy nem vittek be, nem is engedtek h bemenjek. A temetésen meg elmondták a szomszédokat, meg az unokákat, akik az utolsó 2 évbe évi 4-5x ha voltak, engem meg nem, pedig én aztán tényleg sokat jártam. Tavaly nyáron pl 2 hetente voltam, hol mamáékkal, hol anyámmal. Volt hogy sűrűbben. Amíg itthon volt hetente volt hogy kétszer is voltunk. Volt hogy 2-3 órát beszélgettünk, én ott maradtam, anyámék meg visszajöttek értem meg ilyenek. És semmi, egyedül a pap jött oda hozzánk is a temetésen. De még semmi, még csak annyit modtak, hogy az öregotthonba két lánya folyamatosan látogatta. Én nem azért voltam, de ezt szerintem illett volna megemlíteni. Sok minden összejött, de ezt még felfogtam úgy, h nem emelnek ki meg minden...

De amikor ilyeneket mondanak, h nem kell az nekem meg ilyenek. Épp meg tudnám szerezni én az egész árát is akár, csak el kellene adnom olyan dolgokat, amik közel állnak a szívemhez, de nem annyira, mint ez a ház. Régiség gyűjtő vagyok, és olcsón beszerzem a dolgokat, de eddig még semmit sem adtam el. Semmit. Tudnék keresni is nyáron pár százat, 2-3-at nyári munkával, tehát már 1,5 milliónál járok, tehát éppen meg tudnám saját erőmből is szerezni, de nem szeretném, hogy ezt most átírják mindenki nevére, mert aztán ez is eltűnik, az is meghal, aztán ott vagyok hogy sehol. (egyik fia dédinek beteg, és olyan baja van, hogy most él, de lehet hogy már most nem) így azt szeretném, ha a hagyatékin már ott lenne a papír, hogy egyből a mi nevünkre kerüljön. És így akkor nekik is megspórolnánk egy kis pénzt, meg nem lenne még az, hogy akik a kapcsolatot nem tartják megint eltűnnek, nekik ott előtte kifizetni ami jár, és már a nevünkre is írják. Beszélünk az ügyvéddel, és még aznap mindenkivel megcsinálnánk. És akkor már a nevünkön lenne, mehetnénk át, és milyenk lenne. De nekem nem a pénz kell, hanem az emlék, és azt akarják elvenni tőlem. Ez nekik úgymond semmibe nem lenne, mert mindig azt mondják, hogy semmit nem visznek el magukkal a sírba, úgy is a milyenk lesz. Akkor miért jobb nekik, ha x év múlva öröklünk x milliót, amiből lehet venni egy telket, vagy most kisrészéért ezt megszerezve van egy befektetési tőkénk.

Amúgy 16. éves vagyok ,nem vagyok hülye, jogba is benne vagyok kicsit, érdekel. Ti hogy állnátok hozzá ehhez a hozzáálláshoz?


2013. jan. 15. 20:32
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen regenyhez varhatod ki lesz a hulye aki vegigolvassa.
2013. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%
Próbáld már meg rövidebben leírni, mert tényleg nagyon hosszú, és nem fogja senki végig olvasni. Mellesleg, 16 évesen nem hiszem, hogy benn vagy a jogban. (az első meg az utolsó sor olvastam el)
2013. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Akkor olvassa el az első 10 sort, és megértik a lényeget, utána jön hogy mocskos pénzéhes isten tudja mi vagyok.
2013. jan. 15. 20:39
 4/43 anonim ***** válasza:
87%
Minek vennék meg őszintén a nagyszülői házat megöröklöd majd és a szüleidét is. Egy lakás nem úgy van, hogy megveszem aztán kamatozik arra költeni is kell minden hónapban, vannak átalány díjas szolgáltatások
2013. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%

Egy olyan ház, ami 2-2,5 millióért megvehetö, az igencsak rossz állapotban lehet.

A nagyszülöknek a 500ezer Ft egész biztos nem annyira kicsi pénz, hogy csak úgy kifizessék egy olyan házra, amire sem szükségük nincs, se nem tudnak vele mit kezdeni.


Szerintem nagyon igazuk van, hogy a saját pénzüket arra költik, ami NEKIK tetszik és nem egy olyan vágyálomra, amit te kitaláltál, de semmi reális alapja sincs.


Ha annyira akarod, akkor ELÖSZÖR spórold össze a szükséges pénzt és vedd meg te, de készülj fel arra is, hogy még legalább 4-5-ször ennyit rá kellene költeni, hogy egyáltalán lakható legyen.

2013. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem, szerintem egy nagyképű valaki vagy! Gondolod, hogy egy 80 éves házat elég kívülről kivakolni és minden rendben vele? Különben a nagyszüleidet nem kötelezheted semmire, azt csinálnak a pénzükkel, amit akarnak!
2013. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

hát pedig benne vagyok, nem mennék el védőügyvédnek, de az egyszerűbb szerződések feltételeit pl tul. váltási, adás-vételi, öröklési, eltartási, végrendelet, stb-stb kívülről fújom.

A lényeg, hogy a házat meg tudnánk most venni 2-2,5 millióból, ebből én felét állnám, a többit kéne nekik, úgy, hogy most örököltek 500.000-et. Tehát nekik ki kéne pótolni 500.000-el, és milyenk lenne a ház, nekik az az 500.000 nem lenne kibírhattlan összeg, van nekik pénzük. De ők inkább arra gondolnak, hogy beraknak mindent a bankba, és 10 év alatt nő a másfélszeresére, de nem arra gondolnának, hogy 10 év múlva az a ház nem 3, hanem 6-8-10 milliót is érhet. (nem adnám el, mert nem azért kellene, hanem mert az emlékek is oda kötnek, meg nekem minden álmom egy olyan régi parasztház.

2013. jan. 15. 20:45
 8/43 anonim ***** válasza:
89%
2-2,5 millió az maximum a telekár, az milyen ház lehet ezt te sem gondolod komolyan.
2013. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
10 év múlva az a ház nem 6-8-10 milliót érne, hanem 500 ezret.
2013. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
87%

Ahhoz, hogy ez a ház lakható legyen, - pláne télen -, nagyon sokat kéne költeni a renoválásra. És ezt ne 1-2 millióban gondold el, hanem legalább annyiban, mint amennyi amúgy volna az ingatlan értéke, ha rendben volna.


Igazuk van abban, hogy inkább öröklitek a pénz, mint hogy vesznek egy lakhatatlan, talán nem is helyrehozható ingatlant.

2013. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!