Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megharagudnátok nagyszüleit...

Ti megharagudnátok nagyszüleitekre, ha a dédszülői házat nem vennék meg, padig anyagilag megtehetnék? És úgy, hogy engem sok emlék fűz oda, ők is tudják, állnám a felét, nekik kellene a másik felét, úgy, hogy a negyedét már megörökölték most Déditől.

Figyelt kérdés

Dédi háza elég régi, kb 80 éves, szerkezetileg kifogástalan, persze az idő vasfoga nyomot hagyott rajta, de egy vakolás, és annyi. Nincs ugyan fürdőszoba benne, de kialakítható lenne. Én szeretném azt a házat, de nagyszüleim mindig azzal jönnek, hogy akkor az ő házukkal mi lesz? (azt akarják, h oda költözzek) de nem értik meg, hogy most meg tudnánk venni kb 2-2,5 millióért, és pár év múlva az nem annyit fog érni, hanem többet. Ők inkább berakják nekem ballagásomra a pénzt bankba, és 4 év múlva lesz az 50.000-ből 54321Ft. Meg van még bent valamennyi, az vagy 150.000 Ft, összesen 200.000 Ft, meg nekem is van pénzem, kb 500.000 Ft, meg eladogatok dolgokat, akkor megint lesz egy kb 200.000 Ft, meg addig még gyűlik is, tehát én 1 millióval be tudnék szállni, nekik csak a maradék 1 millió kéne, abból most kaptak 500.000-et. Nem halnának bele abba az 500.000-be, de nem értem, miért nem hajlandóak segíteni. Már ott tartok, hogy nem is megyek feléjük, ha így folytatják. Folyton sírnak, hogy nincs pénz, meg minden, amúgy meg van nekik. Nem olyan rengeteg, de van. De nem az, hanem hogy nem is segítenének, inkább hátráltatnak, h minek az meg ilyenek. Azt meg hozzátenném, hogy dédit elég sokat látogattam míg otthon volt is, meg amikor már otthonba volt is. Amíg jól volt, hetente, aztán hogy már nem volt olyan jól, csak 2 hetente, aztán amikor már ágyba fekvő volt ők nem engedtek, a 4 hónap alatt kétszer voltam. A kórházba meg megint nem engedtek be. Hogy ne úgy emlékezzek rá. Pedig Dédi még utolsó 3 napba is engem keresett, és el sem mondták. És nem hogy nem vittek be, nem is engedtek h bemenjek. A temetésen meg elmondták a szomszédokat, meg az unokákat, akik az utolsó 2 évbe évi 4-5x ha voltak, engem meg nem, pedig én aztán tényleg sokat jártam. Tavaly nyáron pl 2 hetente voltam, hol mamáékkal, hol anyámmal. Volt hogy sűrűbben. Amíg itthon volt hetente volt hogy kétszer is voltunk. Volt hogy 2-3 órát beszélgettünk, én ott maradtam, anyámék meg visszajöttek értem meg ilyenek. És semmi, egyedül a pap jött oda hozzánk is a temetésen. De még semmi, még csak annyit modtak, hogy az öregotthonba két lánya folyamatosan látogatta. Én nem azért voltam, de ezt szerintem illett volna megemlíteni. Sok minden összejött, de ezt még felfogtam úgy, h nem emelnek ki meg minden...

De amikor ilyeneket mondanak, h nem kell az nekem meg ilyenek. Épp meg tudnám szerezni én az egész árát is akár, csak el kellene adnom olyan dolgokat, amik közel állnak a szívemhez, de nem annyira, mint ez a ház. Régiség gyűjtő vagyok, és olcsón beszerzem a dolgokat, de eddig még semmit sem adtam el. Semmit. Tudnék keresni is nyáron pár százat, 2-3-at nyári munkával, tehát már 1,5 milliónál járok, tehát éppen meg tudnám saját erőmből is szerezni, de nem szeretném, hogy ezt most átírják mindenki nevére, mert aztán ez is eltűnik, az is meghal, aztán ott vagyok hogy sehol. (egyik fia dédinek beteg, és olyan baja van, hogy most él, de lehet hogy már most nem) így azt szeretném, ha a hagyatékin már ott lenne a papír, hogy egyből a mi nevünkre kerüljön. És így akkor nekik is megspórolnánk egy kis pénzt, meg nem lenne még az, hogy akik a kapcsolatot nem tartják megint eltűnnek, nekik ott előtte kifizetni ami jár, és már a nevünkre is írják. Beszélünk az ügyvéddel, és még aznap mindenkivel megcsinálnánk. És akkor már a nevünkön lenne, mehetnénk át, és milyenk lenne. De nekem nem a pénz kell, hanem az emlék, és azt akarják elvenni tőlem. Ez nekik úgymond semmibe nem lenne, mert mindig azt mondják, hogy semmit nem visznek el magukkal a sírba, úgy is a milyenk lesz. Akkor miért jobb nekik, ha x év múlva öröklünk x milliót, amiből lehet venni egy telket, vagy most kisrészéért ezt megszerezve van egy befektetési tőkénk.

Amúgy 16. éves vagyok ,nem vagyok hülye, jogba is benne vagyok kicsit, érdekel. Ti hogy állnátok hozzá ehhez a hozzáálláshoz?


2013. jan. 15. 20:32
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%
Oké és miből fizetnéd minden hónapban a víz, villany, gáz,csatorna, szemét díjat mert ez akkor is van ha nem laksz ott?
2013. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
88%
Ez sajnos nem befektetési tőke,hanem nyűg.Ez a ház már most felújításra szorul és nem csak a festés a lényeg.Ha ennyit ér,ott más gond is van.Gondolom nem egy frekventált helyen fekszik,ez egyet jelent azzal,hogy szinte eladhatatlan.A pénzt már most viszi,mivel akkor is vannak rá költségek,ha nem lakják.Ez nem befektetés,hanem pénzkidobás.Szép,hogy ragaszkodsz az emlékeidhez,de épp most akarod kirabolni a nagyszüleidet.
2013. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
87%

Igen, én is megharagudnék a nagyszüleimre, ha nem akarnának nekem házat venni... méghozzá nem is akármelyiket, hanem azt, pont AZT, amelyiket én megálmodtam magamnak. Mert a világ így működik ám. A kislány megálmodja, a nagyszülők meg szaladnak megvenni. A házat. Aha.

Álomvilágban élsz, kislány!

Ami meg a szerződési feltételek kívülről fújását illeti, megtanultad a szöveget, mint egy verset. Erre bárki képes, aki olvasni tud, ettől még nem leszel "benne a jogban". Amúgy nem igazán értem, hogy is jön ez ide, talán be akarod perelni a nagyszüleidet, amiért nem vesznek neked házat?

2013. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Itt tömbházat veszel 5 millióért, betonkoszorús 100m2-es ház, 10 éves most kelt el 8 millióért, 2 éve teljesen felújítva.

A dédié is 2 éve volt felújítva belül, teljesen levakolva, kifestve, a konyhák linóleumozva, a parketta meg bírja még, semmi baja. Még dédi is meg akarta kívül csináltatni, csak aztán otthonba került. Nekünk egyenlőre semmit nem kellene fizteni, mert egyik testvér ott lakik, és ő fizet mindent. Anyáméké nem kellene, azt max eladnám, de az öcsémé lesz, nekem nagyanyámék akarják az övékét, de arra nem gondolnak, hogy én nem akarom eladni, mert nem azért kell, hanem mert én ott tudnék keresni nem kevés pénzt. Lehet parasztozni, de egy koca hoz évi 100-200Ezret, ott van 4 disznóól, és már van is egy kis pénz. Nagy kert, ott lehetne egy kis takarmányt is termeszteni, kb 5-6 mázsa. Aki meg ottmarad, ő figyelne is rájuk. Amúgy a ház 4 millió körül van, de aki ott lakik, neki több része van benne kicsit, mert ő épített már oda, neki nincs senkije, a másik rész meg a mamáé. Aki meg ottmarad, az úgy maradna, hogy átjön a nevünkre a ház a nevéről, de ő lakhatási engedélyt kapna élete végéig. Így ő ott fizetne mindent, tehát többe egyenlőre nem lenne. Utána meg 3 év múlva nekem lenne rá gondom, nem nekik. És én meg úgy szedem már akkor össze ahogy akarom.

nem akarom beperelni, és nem arról van szó, hanem ők mindenáron nekem akarnak adni mindent, mert én vagyok a legtöbbet ott, én segítek. De akkor miért lenne jobb nekik, ha pénzt kapnék, mint ha most ezt az 500.000-et épp kiadnák. Nem fogok semmit csinálni ha nem mennek bele, egyszerűen otthagyom őket, mint a többi unoka. Egyedül én járok már oda, meg néha öcsém, úgyhogy nem olyan biztos az, hogy velem van a legtöbb hiba. A családból nagyapám egy testvérével vannak jóba, a többiekkel nem. Nagyanyám részéről senkivel. Nem szaladni kéne megvenni, hanem egyáltalán segíteni benne. Úgy is megszerzem. Jelenleg van szűk millióm, eladok ezt-azt az vagy 500.000 meg azt a maradékot még összeszedem, csak akkor majd én se veszem fel nekik a telefont, mint a többiek. És már ha a pénznél járunk, a testvér aki ott lakik milliomos. Úgyhogy ha valaki annyira pénzéhes, őt kell megfogni. De nem veszi meg, meg nem költözik el. Én nem kirabolni akarom nagyanyámékat, hanem ha ezt ők nem fogadják el, hogy így szeretném, akkor én se fogok menni szinte minden hétvégére, és azt hallgatni, hogy nekik mi bajuk, meg hasonlók.

2013. jan. 15. 21:11
 15/43 anonim ***** válasza:
86%
Ha másnak van rá haszonélvezeti joga akkor meg főleg hülyeség megvenni. A haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdoni jog. Ha a haszonélvező azt akarja akkor a büdös életbe nem teheted be a lábad a lakásba, hiába vagy tulajdonos. A haszonélvezeti jog pedig csak akkor szűnik meg ha meghal ami 50-60 .év is lehet.
2013. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
87%
Te is aztán tudod mi az az önzetlen szeretett.
2013. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
90%

Neveltél már disznót, kérdező? Csak azért kérdezem, mert olyan szépen levezetted, hogy mennyit hoz egy koca évente, azt vajon tudod-e, mennyit kell rá költeni, mennyit kell vele foglalkozni?

Álomvilágban élsz.

2013. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
nem haszonélvezeti jog, csak lakhatási jog. Tehát ő lakhat ott, mi azt papíron megengedjük, de a ház kezelési és tulajdonjoga minden egyébbel a mi nevünkön van. ezt mi rögzítjük egy szerződésbe, és ez által ő ott lakhat.
2013. jan. 15. 21:20
 19/43 anonim ***** válasza:
90%
Persze azért nyomorog fél Kelet-Magyarország mert olyan jól meglehet éli a gazdaságból.
2013. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Mert te neveltél már disznót? Szerintem én többet neveltem már mint te.

ha nagyon szeretnéd keress meg PM-ben és külön levezetem neked, hogy mennyit is hoz. de nagyjából: magveszed a malacot, 20.000, felneveled, 30.000, anyag 5.000, amíg hasas eszik egy 20.000. Összesen 75, legyen 80.000 Ft. Fial 10-et, az 150.000 Ft, minusz 80.000 Ft az mifelénk 70.000 Ft. És nem 10-et, hanem átlag 13-at fialnak, de van amelyik 17-et. És évente kétszer fial. Tehát én tudom mennyibe van, korom ellenére több disznót láttam már felnőni, mint hinnétek. Nagytételben a takarmány is olcsóbb, és mi többen közösen szerezzük be.

2013. jan. 15. 21:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!