Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meglehet puhítani...

Szerintetek meglehet puhítani az anyósjelöltet?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyok együtt a párommal. Az anyja nagyon jó fej, aranyos meg vagány. A párom már az elején mesélte hogy az anyja mindig mondogatta neki, hogy ha egyszer úgy dönt összeköti egy lánnyal az életét, akkor támogatja, segíti ha szükséges, de ne kérjen olyat hogy összeköltözzenek. Ismeri önmagát, tudja hogy nehéz vele együtt élni, mert vannak dolgai, és nem akar gonosz anyós szerepében élni. Inkább az elején nemet mond a béke érdekében. Egyszer egy ebédnél felvetődött ez a téma, és akkor is elmondta, hogy nincs velem semmi baja, nagyon kedvel, de ne tervezzük az életünket velük..Szerinte ha két fiatal úgy dönt hogy össze akarnak költözni, akkor ketten kezdjék az életüket, és ne anyós és após nyakán. Valahol megértem, de mostanában nagyon összeszeretnénk költözni a párommal.

Távkapcsolatban élünk, és hát ez is gondot okoz nekünk.. Míg én itthon a párom Angliában él.. Elég rossz hogy csak 2 havonta találkozunk. Albérletre sajnos még nem futja, és ezért arra gondoltunk hogy valahogy meg kéne puhítani az anyósjelöltet. De hogyan?? Évek óta hangoztatja hogy nem akar vitát soha a menyével ha lesz, és ez csak úgy lehet ha nem élnek egy fedél alatt. A párom szeretne már velem élni, de ő is azt mondja hogy imádja az anyját, minden jó buliban benne van, fiatalos, édes, de nehéz vele együtt élni. Voltam már náluk de max 1 hétig.. Így az igazi viselkedésünket sem tudtuk kimutatni.

Szerintetek beszéljük rá egy közös életre vagy tartsuk tiszteletben a döntését, hogy soha nem akar másokkal együtt élni??

20/N


2013. jan. 15. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is igaza van az anyosnak!ha már előre elmondta aakkor minek erősködtök?
2013. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

szerintem ennél udvariasabban nem tudja már elmondani, hogy nem akarja, hogy odaköltözz. és hogy lenne? a párod nem is lenne otthon, (mert írtad, hogy Angliában dolgozik) és akkor csak te laknál ott?

egyébként én egyetértek az anyósoddal.

2013. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A párom Angliában él, ahogy a szülei is. Én mennék ki oda hozzájuk.. Arra gondoltunk hogy keresnék munkát és amikor már összejött a meló, keresnénk albérletet. Addig ott élnénk közösen.
2013. jan. 15. 21:32
 4/10 anonim ***** válasza:
4%

"Távkapcsolatban élünk...és a párom Angliában él... csak 2 havonta találkozunk"


Vagyis kettesben akarsz lakni az anyósoddal!!


Szerencsére, neki van a több esze!

2013. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Albérletbe menjetek, rögtön.

Ha nincs gond, ne csinálj magadnak.

2013. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A párommal szeretnék élni együtt, de ő a szüleivel lakik Angliában.. Ő jár haza Magyarországra vagy én megyek ki hozzá, így találkozunk 2 havonta.. De ez kevés.. Ezért lenne jó ha összeköltözhetnénk.. de amíg nem találok munkát addig nem tudunk albérletbe menni.
2013. jan. 15. 21:40
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
akkor esetleg átmenetileg menj olyan házba, amit többen bérelnek (sok magyar lakik így) és amikor lesz más pénzed, összeköltöztök, jobb ötletem nincs, de hozzájuk így én nem is akarnék költözni...nem éreznéd magad szarul náluk úgy, hogy tudod, hogy nem akarja az anyukája?
2013. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Ő ezt leszögezte és ezen te nem tudsz változtatni. Mindenkinek vannak vágyai de ha arról saját maga nem tud gondoskodni akkor az marad még egy ideig. Miért kellene az Anyós jelöltnek engedni?
2013. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
El kell fogadni és tiszteletben tartani,amit kér!Nem kell és nem szabad erőltetni.Spórolj itthon egy kis pénzt,párod is ott kint és menjetek albérletbe.
2013. jan. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Igaza van anyósjelöltnek. Gondolj csak bele, ha most rábeszélitek, összeköltöztök, aztán mégis jönnek a problémák - joggal mondhatná, hogy "én megmondtam".

Az én anyósom 8 évig élt együtt a sógoromékkal, utána átalakították a családi házat úgy, hogy a felső szint sógoréké, az alsó anyóséké, és nincs belső átjárás, csak kintről lehetséges, de még így is úgy érzi, hogy túl közel vannak egymáshoz,pedig anyósom imádja a családját,igazi szupernagyi :)

2013. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!