Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyerekem születik adhatom...

Ha gyerekem születik adhatom neki vezetéknévként az én nevem vagy muszáj az apjáét kapnia? Az apjának egy semmilyen átlag neve lenne nekem meg az országban egyedül van ez a vezetéknevem a családommal és szeretném tovább adni a gyereknek.

Figyelt kérdés
Függ ez a házasságtól vagy mint szülő anyja megillet a jog a kérdés eldöntésében?
2013. jan. 17. 02:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy kaphatja a te nevedet is, a pontos jogi útját viszont nem tudom. Az biztos, hogy mindkettőtök beleegyezése kell hozzá.
2013. jan. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Talán a vezetéknevedre és nem a keresztre gondolsz. Egyébként adhatod neki elvileg.
2013. jan. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Bár azt írtad, hogy a keresztneved, de ha jól sejtem, a vezetéknevedre gondoltál. Úgyanúgy kaphatja a gyerek az anyja nevét, mint az apjáét, vagy akár mind kettőjükét is.
2013. jan. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bocsi nem figyeltem hogy elirtam kicsit már fáradt vagyok.
2013. jan. 17. 03:13
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Mert mi a vezetékneved? Az övé meg ettől miért "semmilyen, átlag"? Kicsit sznob vagy, nem? Nekem a keresztnevem ritka mégsem mondom, hogy másnak meg átlagos a neve.
2013. jan. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Én is kíváncsi vagyok a vezetéknevedre. :) A keresztneved nem kell nyugi. Szóval senki nem fogja tudni ki vagy.
2013. jan. 17. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mivel 3 ilyen nevü ember van a facebookon valamelyikönk lenne a 3 közül szoval ne haragudj de megtartom titokban :)
2013. jan. 17. 03:42
 8/21 A kérdező kommentje:
Én nem sznobnak nevezném magam, hanem ha lenne fiu a családban aki továbbvinné a nevet akkor nem ragaszkodnék a dologhoz. Amugy a keresztnevem is ritka nem felvágásbol van az egész.
2013. jan. 17. 03:51
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
amugy nem biztos hogy ha fiad szuletik akkor tovabb fogja vinni a neved, attol fugg milyen no szul neki gyereket ;)
2013. jan. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kedves kérdező találtam egy cikket ami erről(is) szól.


"A vezetéknév megválasztása

Ha a szülők házasságban élnek, az alábbi szabályokat kell betartaniuk a gyermek vezetéknevének megválasztásakor!


A gyermeknek vagy az egyik szülő vezetéknevét vagy mindkettőét kell viselnie. Tehát Kis Piroska és Kunházy Bálint gyermeke lehet Kis vagy Kunházy, de Kis-Kunházy vagy Kunházy-Kis is.


Csak akkor kaphatja a gyermek az anya családi nevét, ha a házasságkötés után is a sajátját viseli. Így tehát ha Kis Piroska megházasodván már Kis-Kunházy Piroska, a gyermek nem lehet Kis családnevű.


Ha a szülők közös házassági nevet viselnek (példánk esetében Kis-Kunházy), akkor a gyermeknek csak ez lehet a vezetékneve.


A gyermek vezetékneve legfeljebb két tagból állhat.


Az egy házasságból született gyermekek vezetékneve nem térhet el."

2013. jan. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!