Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék rajta?

Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
Tudom jól, hogy sokan azt fogjátok írni, hogy ha én nem tudok rajta segíteni, akkor ti hogyan tudnátok? Mégis örülnék pár tanácsnak, hátha valaki ír valami olyat, amire én nem is gondoltam eddig. Szóval a 31 és barátomról lenne szó. Az a probléma, hogy elég nagy anyagi csőd szélén áll. Adósság adósság hátán, hitelek... Ő tehet róla, sajnálja, megbánta, de ez van. Mostmár meg kell oldani a problémát. Amit viszont nem tudok nézni, (mert szeretem), hogy emiatt teljesen depressziós lett. (Megértem, én is az lennék). Bezárkózott a szobájába, csendes lett, befelé fordulós. Tudom hogy nagyon nyomasztja a helyzet. Próbálok nagyon türelmes, meg megértő lenni vele, nem idegesíteni semmivel, de ennél többet nem tudom mit tehetnék. Nem nagyon tudok kölcsönadni neki, (minimálbérből élek, ezért hó végén alig marad pénzem). Mivel semmire nincs pénz, nem él semmiféle társasági életet, nem megy emberek közé. 2 barátja van összesen, max neten chatelnek néha. Sajnos az egész családja érezteti vele állandóan, hogy haragszanak rá, de segíteni szintén senki nem tud. Szülei borzasztó hangom beszélnek vele, ha beszélnek. Tesója nem ül le vele egy asztalhoz enni, stb. Párom szerint én vagyok az egyetlen az életében, aki tartja benne a lelket, és aki miatt még nem omlott teljesen össze. De nem tudom hogy a kitartásomon meg a közös hétvégéken kívül hogyan tudnék segíteni. (Azért csak közös hétvégék, mert sokat dolgozik és még nem költöztünk össze). Hozzáteszem, hogy szorgalmasan dolgozik, nem büdös neki a munka, de eléggé kilátástalan igy is a helyzet. Nagyon erősnek kell lennem, hogy néha ne sírjam el magam, mikor a szomorú arcára nézek, így inkább akkor sírok, mikor nem látja. Nem tudom, hogy meg mikor meg mitől jöhet vissza az életkedve egy olyan embernek, mint amilyen most ő. Kérlek segítsetek. Köszönöm. 28L
2013. jan. 17. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Azzal segítesz neki, hogy a barátja vagy. Nem hagyod magára. Viszont az az Ő élete, és mások nem oldhatják meg a problémáit. Meg kell bírkóznia ezekkel a dolgokkal, ugyanúgy ahogy még rengeteg sok más embernek is a világon.

Ha kölcsönadsz, azzal megölöd a barátságot.

2013. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves 16:01-es, nem kamuzok. De látszik, hogy te csak a hibákat keresed mindenkiben, és csak azért élsz, h másoknak beszólj. Az miért lenne kamu, hogy a mai világba nem lehet minimálbérből megélni? Szerinted miért találnék ki ilyen történetet? Lenne jobb dolgom is.... Akár hiszed akár nem, semmi nem kamu ebből... De mindegy is, a te "segítséged" nem kell innentől kezdve....
2013. jan. 17. 16:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Na jól van.... Akkor azt is hozzáteszem, hogy mitől nem elég a fizu. Hazaadok a szüleimnek, csak nem gondoltam volna, hogy ennyire részleteznem kell egyesek miatt. Nem vagyok itthon sem ingyen élő, kaját, telefont, ruhát, bérletet, villanyt, saját számlákat magamnak fizetem. Képzeld, van az a nagy összegű tartozás, ahol már a 10.000 Ft semmit nem segít. Csak hogy megkérdezzem, tudod mit jelent egy lakáshitel mondjuk? És mit érne ehhez képest az én 10.000 Ft-om? Halottnak a csók kb. Menj máshova kételkedni meg kötekedni, még mindig azt mondom.....
2013. jan. 17. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Kedves második, és negyedik:


Az ha ha a minimálbéréből ad 5000 Ftot egy eladósodott embernek nem segítség. Ha nem lenne mit ennie, akkor az lenne, de így hogy (gondolom) a családjával él, nem segítség. Azzal nem fedezi a tartozásait! Ne bántsd a kérdezőt! Amúgy jelentem is a válaszod, hiszen csak veszekedni akarsz szerintem :)


Kérdező:


Én is hasonló helyzetben vagyok ismerőssel, de nem tudok nekik úgy segíteni ahogy ők szeretnék. Ne aggódj miatta, mindenki a saját döntéseiért felelős. Egyedül azért lehet sajnálni, ahogy a családja bánik vele :( nem is csodálom, hogy nem jön ki a a szobájából...

2013. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 16:30-as, köszönöm, hogy kiálltál mellettem. A kötekedő nem értette meg a problémát. Valószínűleg még nem akarták soha elvinni a feje fölül a tetőt. Mellesleg azt is észrevehette volna, hogy én nem az a nő vagyok, aki az első problémánál elmenekül, hanem az, aki a bajba is kitart. Sokan lelépnének (tisztelet a kivételnek) egy ilyen kapcsolatból, ahol látják, hogy ekkora anyagi gondok vannak....Mert ugye erre is hallottunk már példákat...
2013. jan. 17. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!