Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldhatnám meg életem...

Hogy oldhatnám meg életem legnagyobb problémáját? Adjatok tanácsot légyszives, nem tudom mi tévő legyek.

Figyelt kérdés

Elváltam szeptemberben és novemberben megismertem a jelenlegi páromat, aki a 3 éves lányomat is elfogadja. Távkapcsolatban élünk, ő Írországban, én Mo-n. Kiderült, hogy még marad kint a válság miatt, azt mondja: nem tudna minket eltartani, amig nem kap állást (fél év is lehet). Én visszamennék gyesről dolgozni itthon eladóként, érettségim van de nem találok munkát sajnos.

Nem bírom nélküle, szeretnék már igazi családot :(

Tanuljak nyelvet és próbáljam meg kint vele, vagy szakítsunk? Mert ő is szeretne hazajönni de tudom, hogy nem fog, úgy meg nincs értelme tovább kéthavonta két hetet látni egymást.

(Nehari a hosszú terjedelemért)


2009. aug. 30. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Te ismered Őt.. Hogy mennyire elkötelezett, mennyire megbízható, mennyire tudod rá alapozni az életedet, életeteket? Ha JÓL ismered és tudod , valóban őszinte és családot akar , akkor szerintem merj lépni! DE ha egy kicsi kis kétely is van benned, vagy nem régóta ismered, akkor a rózsaszín ködfátyolt tedd félre! És ami még fontos: kérdezd ki alaposan az ő véleményét is a dologról. Ha ő is 100%ban szeretné, ha mennétek; akkor ne habozz!

2009. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, én is hasonlóképp vélekedek, abban igazad van, hogy: tudjam meg igazából mit gondol és ne magánakciózzak, ha nem biztos a vége! :)
2009. aug. 30. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia szerintem ha úgy érzed,hogy jól ismered akkor menj ki hozzá.

1. Rosszul csak nem jársz.

2. ott találsz munkát,és megtudtok élni.

Viszont tényleg csak akkor menj, ha vakon megbízol benne. Minden jót!

2009. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rajtad áll,hogy ki mész,de csak akkor ha már tanultál nyelvet,és tudsz egy kicsit kommunikálni..Nyelvtudás nélkül nem sok esélyed van ott sem munkát találni...Ha meg nyelvtudás nélkül mész ki,akkor téged fog bántani a dolog,hogy a párod eltart...Ezt érdemes jól átgondolni..
2009. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, néztem most angol tanfolyamot, mert esélytelen lennék nyelvtudás nélkül.

A bölcsi viszont nagyon drága kint. Szerintetek úgyis megéri kimenni, ha szinte az egész fizetésem arra megy el, kevés marad csak meg?

(Hát szégyellem magam, hogy felnőtt fejjel ilyen kérdéseket teszek fel, de ez nagy döntés és jó, hogy van ez az oldal, ahol őszintén elmondjátok a véleményeteket, nem maradok tanács nélkül!)

Köszi az eddigi válaszokat, elgondolkodtatók voltak :)

2009. aug. 30. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha úgy érzed vele akarsz lenni és méltó helyet foglal el a gyermeked is a szívében, akkor menjetek ki.

Ott akármilyen melóval sokkal többet keresel, mint itthon és nyugisabb is az élet(tapasztalatból írom).

Ha ő jönne haza tiszta ideg lenne, mert akármennyit dolgozna nem lenne elég és te sem biztos, hogy találnál munkát. Csak felőrölne titeket a napi küszködés(sajnos ez is tapasztalat).

Sok szerencsét, bárhogy is döntesz!

2009. aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindeképp ki kéne próbálnotok hogy együtt lenni milyen, mert távkapcsolatban könnyen mondja az ember hogy elfogadom a gyereked, amíg nem élnek együtt. Egy csomó dolgog akkor derülne ki ha valóban együtt lennétek, mert a távkapcsolat szerintem nem kapcsolat érzelmek lehetnek, de értelme nem sok van. Menj ki szerintem utána, keress melót, nézzétek meg megy-e együtt, ha esetleg úgy alakul, hogy mégsem megy együtt van már melód és kint több esélyed van még így is egyedül a gyerekkel mint itthon. Sajnos. Merj belevágni. Nincs veszteni valód!
2009. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszi!
2009. aug. 30. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!